Najpopularniejsze wnętrza na Pintereście Internity Home
proj. Mikołajska Studio

Najpopularniejsze wnętrza na Pintereście Internity Home

Pinterest jest jedną z najpopularniejszych platform, szczególnie w segmencie wyposażenia i aranżacji wnętrz. My również za jej pośrednictwem, codziennie dostarczamy naszym obserwatorom nowe inspiracje. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy zebrać najchętniej wyświetlane i zapisywane aranżacje. To one najlepiej ukazują trendy i rozwiązania, które znajdują zwolenników w polskich domach. 

 

 

Salon

Pierwszym pomieszczeniem, które weźmiemy pod lupę jest salon. Jak widzimy, trzy najpopularniejsze projekty, mają jeden wspólny mianownik: drewno, które pojawia się na podłodze w formie tradycyjnych desek, ponadczasowej jodełki oraz modnych lameli. W aranżacji stworzonej przez arch. Sylwię Kowalczyk – Gajdę, nie tylko akcentują ścianę telewizyjną, ale też swobodnie przechodzą na sufit.

Salon zaprojektowany przez Studio Projekt ukazuje inny ciekawy trend, który jest z nami już od kilku sezonów. Mowa o nieśmiertelnym połączeniu marmuru, złota i butelkowej zieleni. Zdaje się, że ten koncept będzie z nami obecny jeszcze przez długie lata.

Ostatnia realizacja studia Luumo to klasyka w czystej postaci, która zawsze jest w modzie. Niepowtarzalny klimat wprowadzają meble vintage. Ich coraz częstsza obecność w nowoczesnych wnętrzach udowadnia, że jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami, doceniamy detal nadszarpnięty zębem czasu i przy tym dbamy o środowisko naturalne. 

 

Projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Hanna Kozicka Fotograf: kroniki.studio || http://www.kroniki.studio
Projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Hanna Kozicka Fotograf: kroniki.studio || http://www.kroniki.studio
proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito
proj. Studio Projekt, zdj. Fotomohito
proj. luumo, zdj. Tom Kurek
proj. luumo, zdj. Tom Kurek

 

Przedpokój

Przez to, że przedpokój nie należy do pomieszczeń, które łatwo zaaranżować (często jest mały, wąski i pozbawiony światła), często szukamy inspiracji na urządzenie go. Poniżej znajdziecie selekcję projektów, które przypadły do gustu największej grupie odbiorców. 

Co sprawia, że projekt przedpokoju przykuwa wzrok? Doskonale zaprojektowane oświetlenie, niebanalne rozwiązania, jak np. siedzisko zaprojektowane we wnęce lub zabudowie meblowej, duże lustra powiększające małe wnętrza a także sztuka, która nie zabiera cennego miejsca do przechowywania, a sprawia że korytarz staje się po prostu piękny. Pamiętajcie, że dekoracją może być element aranżacji, jak na przykład marmurowe płytki na podłodze, albo sztukaterie na ścianie. 

 

proj. Katarzyna Piotrowska
proj. Katarzyna Piotrowska
 Proj: Naboo
Proj: Naboo
proj. DWA Concept
proj. DWA Concept
proj.: Wojsz Studio
proj.: Wojsz Studio

 

Kuchnia

Przyszedł czas na serce domu, czyli kuchnię. Oczywiście spośród trzech najpopularniejszych projektów, znajdziemy dwie otulone bielą i drewnem. W projekcie pracowni OIKOI ma bardzo minimalistyczny wydźwięk, natomiast w aranżacji arch. Sylwii Gajdy – Kowalczyk zyskała bardziej wyrazisty charakter dzięki modnym płytkom w lastryko i tapicerowanym na żółto siedziskom stołków barowych. 

Trzecia propozycja arch. Magdaleny Miśkiewicz to zupełne przeciwieństwo białych kuchni. Jak widzimy, czarne meble kuchenne stają się coraz bardziej popularne, nie tylko w loftowych przestrzeniach. A ta kuchnia, choć czerpie ze stylu industrialnego, udowadnia nie tylko silną pozycję, ale też potwierdza, że równie dobrze odnajdzie się w mieszkaniu w bloku. 

 

proj. OIKOI
proj. OIKOI
proj.: Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, zdj.: Hanna Połczyńska
proj.: Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, zdj.: Hanna Połczyńska
proj. Miśkiewicz Design
proj. Miśkiewicz Design

 

Home office

W czasach, gdy duża część z nas przeszła na tryb pracy zdalnej, ciekawe pomysły na urządzenie stylowych domowych gabinetów, są na wagę złota. Na naszym Pintereście, szczególnie jedna aranżacja przypadła naszym odbiorcom do gustu. A jest to projekt LBWA. Mamy tutaj stylową meblościankę, w którą wkomponowano biurko. Za jej sukcesem może stać bardzo eklektyczny charakter, a także fakt, że jest to koncept, do zrealizowania którego nie potrzebujemy oddzielnego pomieszczenia. Wystarczy wolna ściana…

 

Freelancer i jego miejsce pracy, czyli urządzamy home office

 

Proj.: LBWA; Fot.: PION Studio
Proj.: LBWA; Fot.: PION Studio

 

Łazienka

Na koniec rodzaj wnętrza, który na naszym Pintereście jest najpopularniejszy. Mowa oczywiście o łazience. Jakie trendy dominują w aranżacji tego pomieszczenia? Okazuje się, że coraz mniej boimy się mocnych kolorów, takich jak terakota, niebieskości czy czerń. Nie mówimy jedynie o pokryciu ścian i podłóg. Coraz popularniejsza staje się ceramika w innym wykończeniu niż biel. Miętowa miska wc? Bardzo proszę! Projekt pracowni Luumo udowadnia, że to bardzo stylowe rozwiązanie.

Innym elementem, który przebija, są marmurowe płytki w dużym formacie. Ich potencjał często wykorzystują architekci. Choć mają bardzo sprecyzowany charakter, są jednocześnie wdzięcznym materiałem, bowiem łatwo wchodzą w relacje z różnymi kolorami i fakturami, jak drewno, len, szkło czy metal. 

 

proj. luumo
proj. luumo
proj. JMW Architekci
proj. JMW Architekci
Proj: FOORMA Pracownia Architektury Wnętrz
Proj: FOORMA Pracownia Architektury Wnętrz
proj. Nubo
proj. Nubo

marmurowa łazienka

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

 

Odwiedź Pinterst Internity Home >> 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków