Nowoczesne umywalki - stawiane czy meblowe?

Nowoczesne umywalki – stawiane czy meblowe?

Nowoczesne rozwiązania dedykowane pomieszczeniom łazienkowym zapewniają komfort, porządkują przestrzeń, a dzięki szlachetnym materiałom wprowadzają również odrobinę luksusu. Jednak, aby tak było najważniejszym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest to, czy dany produkt jest odpowiedni do mojej łazienki i czy stanowi odpowiedź na moje potrzeby. Dziś pod lupę weźmiemy obecnie dwa najbardziej popularne rozwiązania, jeśli chodzi o umywalki. Zastanowimy się, która lepiej sprawdzi się w Waszych warunkach i przy Waszych oczekiwaniach – stawiana czy meblowa? Jednej dobrej odpowiedzi oczywiście nie ma, ale mam nadzieję, że po lekturze tego wpisu, każdy odnajdzie produkt skrojony na miarę swoich potrzeb.

 

Umywalki to nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale też estetyzujący wnętrze | proj. JT Grupa
Umywalki to nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale też estetyzujący wnętrze | proj. JT Grupa

Umywalki – coś dla duszy i ciała

Projektowane zgodnie z obowiązującą estetyką, z dbałością o komfort i oczekiwania użytkowników pomieszczenia łazienkowe, stały się miejscem sprzyjającym higienie i relaksowi, a umywalki są standardowym elementem wyposażenia zarówno w salonie kąpielowym, jak i w małej łazience, dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć poszczególnym rozwiązaniom.

Wybierając rodzaj umywalki należy wziąć pod uwagę fakt, że te meblowe mają bardziej dyskretną, minimalistyczną formę. Choć kompletnie nie rzucają się w oczy, to swoją funkcję spełniają doskonale. Po modele nablatowe powinny  sięgnąć osoby, którym zależy na bardziej charakternej aranżacji łazienki.

Wbrew pozorom, umywalka stawiana lepiej sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, a meblowa w dużych, ponieważ nablatowa nie zabiera ani jednego centymetra wewnątrz szafki podumywalkowej, a wolną półkę możemy wykorzystać,  na przykład na produkty, które raczej nie powinny być zanadto eksponowane, tj. środki czystości.

Jak urządzić małą łazienkę?

umywalki meblowe
Umywalki meblowe w projekcie Anny Koszeli
umywalka meblowa
Umywalka meblowa w projekcie arch. wnętrz Ireny Lang z LOFT Studio
Umywalka meblowa w aranżacji łazienki HOLA DESIGN
Umywalka meblowa w aranżacji łazienki HOLA DESIGN

 

Jeśli marzy Ci się okazała umywalka nablatowa i masz wystarczająco dużo miejsca w łazience, zdecyduj się na dwa takie same modele zamocowane obok siebie na długim blacie. Nie dość, że wygląda to bardzo stylowo, to jeszcze dzięki temu rozwiązaniu możemy pozbyć się problemu, który najczęściej o poranku nawiedza domy, w których jest więcej niż jedna kobieta. 🙂

 

Stawiane umywalki
Stawiane umywalki w projekcie łazienki WZ Studio
Stawiane umywalki
Stawiane umywalki w projekcie łazienki LOFT Magdalena Adamus (photo: Tom Kurek)
umywalka nablatowa
proj. MAKA.STUDIO
umywalki nablatowe
proj. STUDIO.O
Stawiana umywalka w małej łazience | proj. Mikołajska Studio
Stawiana umywalka w małej łazience | proj. Mikołajska Studio

Nasze propozycje produktów

W koncepcję inteligentnej, funkcjonalnej i komfortowej łazienki idealnie wpisują się umywalki, które możecie znaleźć w naszej ofercie.  Wybór właściwego modelu zależy od preferencji, potrzeb oraz oczekiwań użytkownika. Jeśli chcielibyście otrzymać profesjonalną pomoc architektów, albo handlawców – zapraszamy do naszych showroomów. Tu znajdziecie nie tylko pomocną dłoń, ale też cały przekrój produktów do wyposażenia domu.

Zapytaj naszego specjalistę >>

Wybierz nie tylko kształt umywalki i rozmiar, ale też kolor (na zdjęciu umywalki marki HushLab - dostępne w naszych showroomach)
Wybierz nie tylko rozmiar i kształt umywalki, ale też kolor (na zdjęciu umywalki marki HushLab – dostępne w naszych showroomach)

Umywalki stawiane

Nie wymagają specjalnego postumentu oraz mocowania do ściany. Wybierając odpowiedni model musicie zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale też na sam wygląd, który powinien być harmonijny przede wszystkim z blatem oraz całym wyglądem łazienki. Eleganckim dopełnieniem są dopasowane do umywalek meble. Pamiętajcie tylko o tym, że te łazienkowe powinny być solidnie wykonane i z dobrych jakościowo materiałów, tak aby panująca w łazience wilgoć, a także częste zmiany temperatur nie miały wpływu na kondycję mebla.

W ofercie marki Duravit odnajdziecie doskonale dopasowane do umywalek konsole ze specjalnymi schowkami, które zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania.

 

Umywalka stawiana Vero Air od Duravir jest dostępna w naszych showroomach
Umywalka stawiana Vero Air od Duravit
Umywalka Happy D2 Duravit jest dostępna w naszych showroomach
Umywalka Happy D2 Duravit
Model Luv (Duravit)
Model Luv (Duravit)
Okrągła umywalka stawiana Cope Code od Duravit
Okrągła umywalka stawiana Cope Code od Duravit

 

Umywalki meblowe

Umywalki meblowe to rozwiązania, które tworzą harmonijną całość wraz z dopasowanymi do nich szafkami podumywalkowymi. Dzięki temu powstaje duża powierzchnia dookoła , służąca odkładaniu niezbędnych przyborów. Szafki natomiast oferują dodatkową przestrzeń do przechowywania akcesoriów łazienkowych. Wśród proponowanych modeli umywalek meblowych dominują rozwiązania nowoczesne charakteryzujące się prostymi, minimalistycznymi liniami.

O wyposażenie łazienki do łazienki słów kilka, czyli tworzymy projekt idealny

 

Umywalka meblowa P3 Comforts (Duravit)
Umywalka meblowa P3 Comforts (Duravit)
Umywalka meblowa Vero Air od Duravit
Umywalka meblowa Vero Air od Duravit

Postaw na ponadczasowy design

Zapytaj // naszego eksperta

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków