Lampa nad kuchennym blatem to podstawa. Jest ona niezbędna do dobrego oświetlenia przestrzeni, która służyć ma nam przede wszystkim do pracy przy przygotowaniu potraw, ale również w innych, mniejszych, domowych obowiązkach. Ile razy zdarzyło Wam się pichcić obiad i w tym samym czasie pomagając dziecku w odrabianiu lekcji? Każdy rodzic wie o tym, że robienie dwóch rzeczy na raz to podstawa dobrego zorganizowania. Dlatego też wybierzcie oświetlenie, które nada się do każdego zadania nie zapominając przy tym o jego wizualnym aspekcie. Razem z naszymi architektami przygotowaliśmy dla Was szybki przegląd inspiracji na to jak niebanalnie dobrać lampę nad kuchenną wyspę. Ciekawi? Zapraszamy!

 

proj. formativ.

proj. formativ.

 

Do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz lampy muszą zachowywać podobny styl. Zdecydowanym trendem ostatnich czasów są modele stworzone na wzór uciętej kropli płynu o błyszczącym, wyrazistym kolorze. Nad blatem warto powiesić kilka sztuk, dlatego wybierajcie raczej wąskie kształty i dopasowujcie je do wymiarów kuchni.

fot. Zajączkowski Photography

Modular Lighting Instruments MARBUL x3

Modular Lighting Instruments
MARBUL x3

Modular Lighting Instruments
MARBUL | Pendant lamp

PROJEKT: INTUS DeSiGn

PROJEKT: INTUS DeSiGn

Bezsprzecznie na topie nadal sytuują się lampy wykonane z naturalnych materiałów. Drewno, korek, len i lekki beton, to świetny pomysł na podkreślenie wnętrz aranżowanych w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Ponad to, możemy być pewni, że podobne modele oświetlenia nie znudzą nam się zbyt szybko i będą cieszyć oko długi czas.

 

PROJEKT: RS Studio Projektowe

PROJEKT: RS Studio Projektowe

sztukateria

proj. JT Grupa, zdjęcie: Fotomohito

proj. formativ

proj. formativ

Do eleganckich wnętrz, które charakteryzować ma nowoczesność aranżacji warto sięgać po lampy, których abażury wykonane są ze szkła, bądź stali. Materiały te wspaniale podkreślają dobry smak i wyrafinowany sposób projektowania przestrzeni jednocześnie nie przytłaczając swoją fakturą ogólnego klimatu pomieszczenia.

 

PROJEKT: INUTI

PROJEKT: INUTI

Maka Studio

Mamy również rozwiązanie dla wnętrz niemal w pełni minimalistycznych. Co powiecie o prostych instalacjach oświetleniowych przymocowanych do sufitu i ścian w industrialny, ale i geometryczny sposób? My jesteśmy oczarowani! Podobne rozwiązanie sprawdzi się we wnętrzach loftowych i eklektycznych. Prawdziwa perełka.

 

PROJEKT: Maka Studio

PROJEKT: Maka Studio

 

Ostatnią propozycją, równie ciekawą w formie, co pozostałe są lampy wiszące o niestandardowym kształcie i odbiorze, który pozornie mógłby nie pasować do wnętrz aranżowanych na przykład w konwencji prowansalskiej, klasycyzującej czy też glamour. Niejednokrotnie sztuka udowadniała nam, że to, co nietypowe, jest często absolutnie powalające – tak samo dzieje się w świecie architektury wnętrz!

 

lampa Vibia nad stołem kuchennym

lampa Vibia nad stołem kuchennym

Trzypunktowe oświetlenie wyspy kuchennej

Trzypunktowe oświetlenie wyspy kuchennej

Złota lampa oświetlająca wyspę | Projekt Sojka & Wojciechowski

Złota lampa oświetlająca wyspę | Projekt Sojka & Wojciechowski

Oświetlenie minimalistycznej wyspy lampa Vibia

Oświetlenie minimalistycznej wyspy lampa Vibia

Kuchnia  w stylu nowojorskim

Kuchnia w stylu nowojorskim

 

Przeczytajcie również ↘↘↘

KUCHNIA Z WYSPĄ – RARYTAS DLA WYBRANYCH, A MOŻE OPCJA DLA KAŻDEGO?

Producenci Oświetlenia Dostępni w Internity Home

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków