3 sposoby na stylowy przedpokój – jak połączyć funkcjonalność i piękno?
aranżacja przedpokoju

3 sposoby na stylowy przedpokój – jak połączyć funkcjonalność i piękno?

Choć na co dzień najbardziej liczy się użytkowa funkcja przedpokoju, warto pamiętać, że jest on wizytówką domu i pierwszą okazją, by oczarować odwiedzających nas gości. Podczas urządzania tego pomieszczenia zadbajmy więc nie tylko o jego funkcjonalność, ale i o stylową aranżację.

 

Porządek pełen wdzięku

W przedpokoju ciągle coś się dzieje – wpadają goście, dzieci rzucają plecaki po powrocie ze szkoły, rodzice szukają kluczy przed wyjściem. Aranżacja powinna zatem sprzyjać codziennej krzątaninie i zapewniać domownikom komfort. Odpowiednie w tym wnętrzu są więc piękne, ale i funkcjonalne meble.

 

proj. Katarzyna Kraszewska
proj. Katarzyna Kraszewska

 

Garderoba

Wartym przemyślenia rozwiązaniem jest garderoba – mebel, dzięki któremu najczęściej używane kurtki będą pod ręką, buty znajdą swoje miejsce w szafce a drobiazgi, których najczęściej szukamy, ulokujemy na poręcznej półce. Rozmiar garderoby warto dopasować do liczby domowników, by uniknąć bałaganu oraz oczywiście do metrażu pomieszczenia. Jedną z najlepszych metod na optymalne wykorzystanie miejsca w przedpokoju jest wykonanie szafy na wymiar. Jeśli mamy bardzo mały hol, dobrze by było gdyby mebel był w kolorze ścian – im mniej dekorów i barw, tym lepiej.

 

Zabudowa w przedpokoju doskonale wpisuje się całą estetykę mieszkania
Zabudowa w przedpokoju doskonale wpisuje się w całą estetykę mieszkania
Miejsca do przechowywania w przedpokoju nigdy za mało, dlatego warto wykorzystać każdą przestrzeń na wygospodarowanie szafy
Miejsca do przechowywania w przedpokoju nigdy za mało, dlatego warto wykorzystać każdą przestrzeń na wygospodarowanie szafy

 

Siedzisko

Dodatkowym elementem, który powinien znaleźć swoje miejsce w funkcjonalnym przedpokoju jest siedzisko. W zależności od stylu i metrażu wnętrza, możemy zdecydować się na puf, stołek, ławkę, albo… tapicerowane siedzisko we wnęce ściany.

 

Tapicerowane panele ścienne – chwilowa moda czy rozwiązanie na lata?

 

przedpokój
proj. Dziurdzia Projekt
aranżacja przedpokoju
proj. Dmowska Design
hol
proj. Domagała Design

 

Piękno warte pokazania

Nie tylko dodatki decydują o stylu aranżacji wnętrza, lecz także sposób, w jaki je wyeksponujemy. Rodzinne zdjęcia, wazon z kwiatami czy lustro potrzebują godnej oprawy. Obawiasz się, że w przedpokoju nie ma miejsca na tego typu dodatki?

Tutaj doskonale spisuje się konsola, czyli wąski przyścienny stolik, który nie zajmuje dużo miejsca, za to doskonale organizuje przestrzeń. Jednocześnie sam w sobie stanowi piękny dodatek.

 

Trzy różne style, jedno wnętrze – urządzamy przedpokój

 

proj. SAS Wnętrza i Kuchnie
proj. SAS Wnętrza i Kuchnie
proj. Duet Studio
proj. Duet Studio
hol
proj. Dziurdzia Projekt

 

Przytulność godna podziwu

Podczas urządzania przedpokoju należy pamiętać nie tylko o stylowych akcesoriach czy funkcjonalnych meblach – najważniejszy jest bowiem komfort domowników i radość z powrotu do przytulnego domu. Jak stworzyć prawdziwie domowe wnętrze?

Postaw na dywany. Wybierz model wykonany z miłego w dotyku materiału, który będzie jednocześnie wytrzymały i łatwy do wyczyszczenia. Innym elementem, który potrafi wyczarować niepowtarzalny klimat w przedpokoju to piękne tapety.

 

proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy
proj. Formea Studio
proj. Formea Studio
hol
Jeśli nie przekonuje Cię wizja dywanu w przedpokoju, postaw na wzorzyste płytki (proj. JT Grupa)

Nasze propozycje produktów do przedpokoju, które możesz kupić w showroomach: Internity Home i Prodesigne

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków