Twórcze kreowanie aranżacji łazienki z kolorowymi meblami
Imola

Twórcze kreowanie aranżacji łazienki z kolorowymi meblami

Na to czekaliśmy bardzo długo… zbyt długo… i pewnie jeszcze długo to się nie zmieni w praktyce, ale teoretycznie 2018 rok został okrzyknięty dobrą passą mocnych kolorów. My bierzemy byka za rogi i prezentujemy łazienki, w których rządzą kolory inne niż szarość czy biel… i to nie za sprawą kolorowych płytek, ale mebli łazienkowych. Zapraszamy!

 

Kolekcja GLASS od Imoli - dostępna w naszych showroomach
Kolekcja płytek GLASS od Imoli – dostępna w naszych showroomach

Kolor w formie

Meble łazienkowe, dzięki dopracowanej formie, bogatej gamie dostępnych kolorów i wzorów wykończeń stają się ważnym elementem wyposażenia łazienkowego. Nie tylko spełniają praktyczne funkcje, ale także służą budowaniu nastroju oraz pozwalają na zindywidualizowanie projektu łazienkowego. Choć w większości realizacji królują białe szafki (ewentualnie wzbogacone drewnianym blatem) ja chciałabym przedstawić wnętrza, które udowadniają, że czasami warto przełamać, i swoje lęki przed czymś innym / nowym, i nijaką kolorystykę w łazience.

Trendy we wnętrzach na 2018 rok

kolorowe meble łazienkowe
Kolekcja płytek GLASS od Imoli – dostępna w naszych showroomach
kolorowe meble łazienkowe
Oryginalna szafka w projekcie łazienki zrealizowanym przez biuro architektoniczne INDOOR

Znajdź swój typ baterii umywalkowej w IH

Ciekawym uzupełnieniem kolorowych mebli łazienkowych mogą być sanitariaty w innym kolorze niż śnieżnobiały. Co myślicie o połączeniu delikatnej niebieskości z pudrowym różem? Moim zdaniem jest to niesamowita odskocznia od tak samo wyglądających łazienek. 

O wyposażeniu do łazienki słów kilka, czyli tworzymy projekt idealny

kolorowe meble łazienkowe
Kolekcja płytek GLASS od Imoli – dostępna w naszych showroomach
Czerwone akcenty w łazience | proj. Justyna Smolec
Czerwone akcenty w łazience | proj. Justyna Smolec

 

Jeśli w tym momencie ciężko Wam się zdecydować na mocny kolor w łazience wprowadzony za pomocą szafek i regałów, równie dobrze możecie postawić na bardziej stonowaną szarość, która już nie jest aż tak rzucająca się w oczy, a mimo to stanowi ciekawą alternatywą dla typowej białej szafki w połysku. 

 

Kolorowa szafka w łazience | proj. INDOOR
Kolorowa szafka w łazience | proj. INDOOR

 

Inną propozycją są białe meble łazienkowe, jednakże przełamane mocnymi akcentami kolorystycznymi przypominającymi mozaikę. Przykładem takiego rozwiązania i swojego rodzaju kompromisu pomiędzy ponadczasową bielą, a modnymi mocnymi kolorami, jest szafka od Bisazzy

Kolor to jeden z elementów, dzięki któremu pomieszczenie łazienkowe zyskuje indywidualny i niepowtarzany styl. Służy podkreśleniu szczegółu wartego uwagi, ale także sprawdza się w budowaniu atmosfery sprzyjającej odprężeniu i relaksowi.

 

Ciekawa mozaikowa szafka łazienkowa od Bisazzy - dostępna u nas
Ciekawa mozaikowa szafka łazienkowa od Bisazzy – dostępna u nas

 

Ciekawym konceptem, który jest doskonałą propozycją dla tych mniej odważnych, jest wprowadzenie mocniejszego koloru tylko za pomocą pojedynczych detali – tak jak w poniższym projekcie KK Architekci. W białych szafkach, żółty akcent pojawia się tylko na uchwytach. Ten sam odcień przemycono na pojedynczych elementach ścian, kreując w ten sposób harmonijną przestrzeń. Musicie mi uwierzyć na słowo, że bez tych akcentów i oczywiście bez charakternej tapety na suficie, byłby to kolejny nudny projekt białej łazienki, a tak rzeczywiście jest na czym oko zawiesić. 

Projekty łazienek, które musisz zobaczyć!

Żółte akcenty kolorystyczne w łazience według projektu KK Architekci
Żółte akcenty kolorystyczne w łazience według projektu KK Architekci

Propozycje kolorowych mebli łazienkowych od marki Duravit

Przykładem producenta, który oferuje kolorowe meble łazienkowe jest Duravit. Oferowane w szerokiej palecie barw i w różnym stopniu wykończenia (wysoki połysk, mat, satyna) meble łazienkowe Duravit zapewnią zrealizowanie dowolnego zamysłu estetycznego. Zachwycające formą i odpowiadające wysokim standardom wzorniczym mogą stać się idealnym tłem dla ceramiki łazienkowej lub też detalem przyciągającym uwagę. 

Mała łazienka z oknem – jak urządzić małą przestrzeń łazienkową?

L-Cube – indywidualizm w łazience

Kolekcja mebli łazienkowych L-Cube zaprojektowana przez Christiana Wernera zapewnia doskonałą bazę dla łazienki jako kolażu stylistycznego. Różnorodność oferowanych rozwiązań (konsole, szafki wiszące i stojące, półki poziome i pionowe) i bogata paleta dostępnych kolorów oraz wzorów zapewnią wykreowanie łazienki odpowiadającej indywidualnym preferencjom użytkownika. 

Mocnym kolorystycznym akcentem wnętrza łazienkowego będzie wprowadzenie mebli lakierowanych w kolorze Nefryt, Szary Dolomit czy Kamienny Błękit. Dostępne w wykończeniach na wysoki połysk lub mat meble programu L-Cube mogą być ze sobą dowolnie zestawiane.

 

Pastelowo różowa szafka łazienkowa od Duravita - dostępna u nas
Pastelowo różowa szafka łazienkowa od Duravita – dostępna u nas
Szara szafka łazienkowa od Duravita jest dostępna u nas
Szara szafka łazienkowa od Duravita jest dostępna u nas

Skandynawski puryzm Luv

Wyróżniające się subtelnością i wzorniczo odwołujące się do skandynawskiego designu meble z kolekcji Luv to z kolei propozycja dla użytkowników ceniących sobie ponadczasową elegancję. Świeży charakter kolekcji podkreślają pastelowe kolory w matowym wykończeniu.

Konsole dostępne w wykończeniu: biały satynowy mat, biały nordic, taupe, kamienna szarość, light blue i night blue, wnoszą znaczny wkład do sposobu odczuwania przestrzeni. Uzupełnieniem powierzchni lakierowanych są kwarcowe blaty konsoli w trzech perfekcyjnie zharmonizowanych wariantach kolorystycznych oraz w wersji blatu z litego drewna orzecha amerykańskiego.

Idealnym dopełnieniem programu Luv są szafki podumywalkowe stojące, które doskonale komponują się z konsolami oraz łagodnymi, geometrycznymi kształtami ceramiki cerami łazienkowej serii Luv.

 

Miętowa szafka łazienkowa marki Duravit - dostępna u nas
Miętowa szafka łazienkowa marki Duravit – dostępna u nas

Dobierz umywalkę idealnie dopasowaną do szafki

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków