Antresola w pokoju dziecka - najlepsze projekty architektów

Antresola w pokoju dziecka – najlepsze projekty architektów

Antresola w pokoju dziecka to coraz popularniejszy trend. Jednak wielu – pomimo, że chciałoby zastosować to rozwiązanie, zastanawia się czy jest na pewno bezpieczne. Dlatego najlepiej zadanie to powierzyć specjaliście, który nie tylko zaprojektuje bajkowe wnętrze, ale też zadba o ergonomię oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Współpraca z architektem oraz doświadczonym wykonawcą przełoży się na stworzenie miejsca, które stanie się spełnieniem marzeń zarówno malucha, jak i nastolatka. W tym wpisie znajdziesz najciekawsze inspiracje na pokój dziecka z antresolą.

 

antresola w pokoju dziecka
proj. Grupa NONO | fot.: ONI Stories

 

Wszystko na miejscu

Największą zmorą rodziców jest bałagan w pokoju dzieci. Czy obecność antresoli może pomóc rozwiązać ten problem? Odpowiednio przemyślane rozwiązanie w połączeniu z pozytywną dyscypliną na pewno przełoży się na bardziej uporządkowaną przestrzeń. Dlaczego? Jak wiemy to zabawki stanowią największe wyzwanie a antresola może stać się kącikiem zabaw dla mniejszych pociech, gdzie znajdą się wszelkiego rodzaju skrzynie i organizery. Możesz je również zaplanować pod schodami prowadzącymi na antresolę.

 

antresola w pokoju dziecka
Proj.: studio bo/sko | fot.: Jakub Nanowski (www.perspektywa.net)

 

Dla nastolatków antresola w pokoju stanie się raczej ,,kryjówką” – oazą prywatności. Dlatego najlepiej zaplanować tam miejsce do odpoczynku. W zależności od dostępnej wysokości możemy tam postawić fotel, albo tylko materac. Przyda się również półka do odkładania najpotrzebniejszych rzeczy, kontakt do ładowania telefonu oraz dodatkowy punkt światła, np. kinkiet, albo lampka nocna.

 

antresola w pokoju dziecka
proj. Grupa NONO | fot.: ONI Stories

 

Szara eminencja

Często w cieniu antresoli pozostaje przestrzeń pod nią, którą również możemy zaprojektować w bardzo ciekawy i funkcjonalny sposób. Idealnie sprawdzi się jako kącik do nauki, albo przyjmowania gości. W przypadku mniejszych dzieci możesz wyczarować tam namiot/bazę, którą maluchy uwielbiają.

Pamiętaj o tym, że niezależnie od tego jak zagospodarujesz miejsce pod antresolą, zawsze warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Siłą rzeczy dostęp do naturalnego światła jest tam ograniczony, dlatego dodatkowe punkty światła muszą się pojawić. Ich formę należy dobrać do funkcji. Inną lampę wybierzemy na biurko do odrabiania lekcji, inną do czytania. Można też pomyśleć o oświetleniu, które dodatkowo podkręci klimat. Świetnie w tym celu sprawdzą się modne neony.

 

antresola w pokoju dziecka
proj. Agata Brach Architekt (zdj.: proj. Agata Brach Architekt | zdj.: Jakub Nanowski

 

Antresola w pokoju dziecka – czy warto?

Antresola w pokoju dziecka to nie tylko efektowny element aranżacji. Jak widzisz, może pomóc w organizacji przestrzeni, być azylem bezpieczeństwa oraz ulubionym miejscem do spędzania czasu. Ponadto niejednokrotnie staje się elementem, który poprawia proporcje pokoju, na przykład w mieszkaniach w kamienicy, gdzie pomieszczenia są bardzo wysokie. Wtedy antresola staje naturalnym dopełnieniem projektu. Natomiast w małych pokojach za sprawą antresoli możemy nieco powiększyć przestrzeń.

 

pomysł na pokój dziecka
Mini antresola w pokoju na poddaszu | proj. Razoo Architekci (zdj. Migdał Studio)

 

Jak udowadniają przedstawione projekty pokojów dziecięcych, dodatkowe półpiętro to idealne miejsce do odpoczynku, rozwijania pasji oraz kreatywnej zabawy. Dobrym przykładem jest realizacja pracowni Poziom 3., gdzie oprócz tradycyjnych schodów, w bryłę piętrowego łóżka jest wkomponowana ścianka wspinaczkowa.

Więcej inspiracji na urządzenie pokoju dziecka z antresolą znajdziesz na naszym Pintereście (klik). 

 

antresola w pokoju dziecka
proj.: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdj.: Mateusz Pawelski

 

Potrzebujesz projektu lub wsparcia przy wyborze produktów?
Zostaw po sobie ślad – odezwiemy się:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Ewa Banasiewicz-Kieliszek

  Specjalista // Wyposażenie wnętrz
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Wybrzeże

  Internity Home Olsztyn

  Internity Home Wrocław

  Internity Home Białystok

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków