Style wnętrz – przede wszystkim indywidualność

Indywidualność we wnętrzu. Jednym z najbardziej światowych trendów w aranżacji jest personalizacja. Zacierają się granice między stylami, zaczynają one po prostu zanikać. Zarówno w modzie jaki i w dekoracji domów. A wszystko to zgodnie z naszym stylem życia, dążeniu do przytulności i osobistym komfortem we wnętrzach. Tendencja ta będzie utrzymywać się przez kolejne lata. 

W związku z tym mamy coraz większą świadomość wybierania przedmiotów dobrych jakościowo, mebli tworzonych przez rzemieślników, otaczaniem się dziełami sztuki, rośnie zainteresowanie przedmiotami antycznymi, historycznymi z duszą. 

 

Projekt wnętrza Modoso

Projekt wnętrza Modoso

Mieszanka stylów 

Eksperymentujemy ze stylami i spersonalizowaną modą więc mamy do czynienia z coraz większym zainteresowaniem stylem eklektycznym. Bardzo dobrym przykładem takiego wnętrza jest mieszkanie projektantki Doroty Szelągowskiej. Vintage, klasyczne elementy mieszają się z nowym w znakomitej równowadze. 

Wnętrze domu Doroty Szelągowskiej

Co do stylu włoskiego, czyli stylu, który podchodzi z dbałością o wyszukaną kolorystykę, płynne linie, czy bogate wykończenia moda nie przemija. Nawet nabiera tępa, gdyż doceniamy produkty 100% Made in Italy. 

Znakomita interpretacja tego stylu widoczna jest w realizacji łazienki Dziurdziaprojekt. Płytki L`Antic Piano niezwykle eleganckie zestawienie z płytami marmurowymi Porcelanosa. Wisienką jest tu również szafka umywalkowa oraz umywalka, dzięki przemyślanej formie nie potrzebujesz już instalować osobno blatu i złote baterie Hushlab. 

Projekt łazienki Dziurdzia Projekt

Projekt łazienki Dziurdzia Projekt

Boho to styl, który pokochaliśmy. Tworzymy soczyste, pozytywne, bogate we wzory z dekorami z różnych epok wnętrza. Mieszkania  w tym stylu są „wyluzowane” lecz z wyrafinowaniem. 

Wnętrze gregory.room

Wnętrze gregory.room

Wnętrze gregory.room

Wnętrze gregory.room

Eco styl

Ecostyle we wnętrzu. Jeden z ważniejszych nurtów styl eko nigdy nie wyjdzie z mody. Czy może jest najlepszym przepisem na wnętrze ponadczasowe? W latach 2021-2022 stanie się prawdziwym mainstreamem.

Filozofia ecostyle jest prosta: maksimum naturalnych materiałów (drewno, kamień, bambus, rattan), bardziej naturalne oświetlenie (wiele luster, duże okna), obfitość roślin domowych. Ecostyle przygarnia małe rzeczy wykonane z naturalnych materiałów – naczynia gliniane i wiklinowe, kamienne podstawki, tekstylia (len, wełna, jedwab). Szczególnie ważna jest wolna przestrzeń w stylu ekologicznym,  minimum mebli, ich lekkość i naturalność.

Projekt: NORESTSTUDIO

Projekt Metraż Studio

Projekt Metraż Studio

Świeże kwiaty dają poczucie bliskości natury, oczyszczają powietrze i tworzą zdrowy mikroklimat. Chęć stworzenia zielonej oazy w domu zachęca do stosowania  dużych żywych roślin. Odzwierciedlają to również tropikalne dodatki jak tapety. 

Ecostyle wzywa do uwolnienia domu od zbędnych śmieci, zaprzestania bezmyślnej konsumpcji i powrotu do kontaktu z naturą. Ekoprojekt łączy w sobie lekkie, cienkie i gęste materiały o szorstkiej teksturze.

Kando Architekci projekt Willi

Projekt: Inbalance Studio<br /> Wizualizacje: Will be studio

Projekt: Inbalance Studio
Wizualizacje: Will be studio

Ogólne obecne trendy oscylują w stylach i kolorach sięgających lat 70-tych XX wieku. Ciepłe odcienie terakoty, ochry, oliwki, łączymy je z innymi jasnymi paletami.  To jest typowy zabieg dla dekoracji mieszkań i domów z tamtych lat. Powrót aksamitnych i geometrycznych ornamentów również mówi o latach 70.

a2forma - pracownia projektowa

a2forma – pracownia projektowa

SITS stoliki Tetris

SITS stoliki Tetris

Stolik kawowy Nobonobo

Stolik kawowy Nobonobo

W  sypialni króluje len i kolor terakoty. 

Paleta kolorów wnętrz 2021

Odkrycie roku to kolor deklarowany jako „miód”. Kolorowi temu można nadać zupełnie inny charakter, łącząc go z określoną paletą. Pikantny miód może działać orzeźwiająco lub kojąco. Miłośnicy klasyki odważnie wykorzystują miód do stworzenia ciepłego wnętrza. Tym, którzy wolą nowoczesny styl, radzimy wybrać biel jako harmonijną parę do miodów.

Z pozostałych neutralnych kolorów połączonych z aktywnym miodem projektanci polecają: francuską wanilię, miętę, jasnobrązowe orzechy laskowe, szarozielony, ciepły szary.

Proj.: Hanna Brzozowska –
Studio Projektowania Wnętrz Inbalance ; Fot.: Beata Sikora

musztardowe akcenty

Proj. ArchiWisła; Fot. i stylizacja: Martyna Rudnicka

Nowoczesne mieszkanie z miedzianą sofą | Projekt Małgorzata Caban Architektura Wnętrz

Nowoczesne mieszkanie z sofą | Projekt Małgorzata Caban Architektura Wnętrz

Oczywiście różowe, czerwone i fioletowe kolory nie tracą na znaczeniu we wszystkich odcieniach, głównie ciepłych.

Płytki różowe wielkoformatowe Marazzi

Płytki różowe wielkoformatowe Marazzi

Projekt Maciej Grelewicz | Mieszkanie w Paryżu

Trend na ciemne kolory jest zgodny z ogólnymi kierunkami, w jakie zmierza dziś moda wnętrzarska. Paleta kolorów staje się ciemniejsza – przestrzeń wypełniają stonowane aksamitne zielenie i błękity w połączeniu ze złotymi kolorami.

Zielona sofa mieszkanie w klimatycznej kamienicy

Projekt mieszkania na Starym Mieście BB Home

Sofa welurowa oliwkowa SITS

Sofa welurowa oliwkowa SITS

Materiały do ​​wnętrz 2021

Kolejnym trendem we wnętrzu 2021 roku jest dotyk. Projektanci przykładają tyle samo uwagi do miękkich tkanin i innych materiałów których, aż chce się dotknąć. Głównie są to materiały naturalne, aksamit, zamsz. Naturalne tkaniny to priorytet – pasujące do każdego stylu. Więcej uwagi również przykłada się do wyboru dywanów, często stanowi on również element sztuki.

Najnowsze propozycje nowych tkanin od https://www.villanova.co.uk/collections 

https://www.villanova.co.uk/collections

https://www.villanova.co.uk/collections

https://www.villanova.co.uk/collections

https://www.villanova.co.uk/collections

Marmur jest jak najbardziej w trendach wnętrzarskich, ale częściej będzie wybierany różowy, czarny czy szary.

Światowy trend eklektyczny zmieszał nie tylko style, ale także materiały. Mieszanka złota, miedzi i srebra wynosi wnętrze na nowy poziom, ujawnia jego głębie.  Metale mogą zaprzyjaźnić się z ciepłymi kolorami, a drewniane elementy neutralizują nadmiar metalicznego chłodu. Zderzenie materiałów o przeciwnych kolorach zawsze daje ciekawy efekt. Kontrastowe połączenie to również ciekawy kierunek. 

Geda Tibo

Chcesz się urządzić? Koniecznie przyjdź do naszych salonów >> Kliknij i zobacz adresy!

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków