Łazienka minimalistyczna - jakich produktów użyć? | IH - Internity Home

Łazienka minimalistyczna – jakich produktów użyć?

Minimalistyczne wnętrza to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie harmonię, umiar i prostotę. Brak tu przepychu i niezliczonej ilości dekoracji. Każda rzecz ma swoje miejsce, a dodanie kolejnego elementu jest dokładnie przemyślane. W tym stylu zdecydowanie króluje jedna zasada – im mniej, tym lepiej, która zwłaszcza w przypadku urządzania wydaje się strzałem w dziesiątkę!

Poznajcie wnętrza urządzone zgodne z filozofią WABI-SABI – kliknij!

 

Zobaczcie kilka wartych uwagi inspiracji, a jeśli macie urządzoną łazienkę w tym stylu pochwalcie się i w komentarzach na stronie wrzućcie zdjęcia swoich łazienek. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych wnętrz!

 

W stylu minimalistycznym dominującymi barwami są czerń i biel,a także szarości, beże i brązy. Kolory powinny ze sobą idealnie współgrać. Jeśli chcemy nadać aranżacji nieco więcej wyrazu, możemy przełamać ją jednym mocnym akcentem kolorystycznym, np. w odcieniu intensywnego fioletu czy czerwieni!

Minimalistyczna łazienka z prysznicem i umywalką stojącą
Minimalizm przełamany drewnianym blatem pod umywalką. Na ścianie marmurowe płytki, które są hitem wnętrzarskim!
Minimalizm i funkcjonalność – mniej znaczy więcej!
Projekt łazienki Oskar Firek

Wszystko do twojej łazienki w jednym miejscu - sprawdź nas!

Intrygującym zaskoczeniem może być łazienka w energetycznej czerwieni i tez minimalistyczna. Czy Wam się podoba?

Czerwona minimalistyczna łazienka

Sauna w minimalistycznej, nowoczesnej łazience też jest możliwa. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Effigibi producenta saun, istnieje możliwość instalacji w zaawansowanej technologicznie układem do wytwarzania pary z kontrolą dotykową. Effigibi Easystem –  to szklany panel z podświetlanymi ikonami generatora pary, przekształca  kabinę prysznicową w nowoczesną łaźnię, z której możesz korzystać kiedy chcesz.

Effegibi Easysteam
Effegibi sauna, panel, który możesz zainstalować w swoim domu | Dostępna w Internity Home i Prodesigne

Zapraszamy do testowania tej nowoczesnej sauny w naszych salonach – zobaczcie adresy!

 

 

Minimalistycznej łazience powinny znajdować się  jedynie niezbędne meble,  które podkreślą prostotę wnętrza. Tutaj rządzą bryły i geometryczne kształty.  Najlepiej, by  nie posiadały widocznych uchwytów  lub były wyposażone w takie o delikatnym wyglądzie. Wybierz idealne meble do swojej łazienki ->> klik!

 

 

Minimalistyczna łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka z pomysłem na przechowywanie i z ukrytą pralką
Ciekawa łazienka z elementami drewna i białą armaturą
Jasna łazienka na poddaszu
Projekt łazienki KUOO ARCHITECTS, Katarzyna Kuo Stolarska | Minimalistyczna łazienka z delikatnie złotą armaturą

 

Drewniane akcenty w minimalistycznej łazience. Często można spotkać się z opinią, że surowość to charakterystyczna cecha minimalizmu. Wcale nie musi tak być! Wnętrze w tych klimatach można ocieplić w bardzo prosty sposób – wzbogacając je o  drewniane akcenty.  Dzięki takiemu rozwiązaniu z pewnością zachowamy  spójność aranżacji.  Baterie umywalkowe ->> klik!

 

Drewniany wieszak w łazience

Styl minimalistyczny we wnętrzach- Kliknijcie!

Oświetlenie potrafi  wyeksponować walory pomieszczenia jak również  zatuszować jego mankamenty. Dobrze zatem przyjrzeć się takim rozwiązaniom jak  taśmy LED-owe  lub punktowe reflektory. Minimalizm kocha naturalne światło,  dlatego posiadacze  łazienek z oknem to prawdziwi szczęściarze!

  

 

 

Aranżując minimalistyczną przestrzeń trzeba pożegnać się z dekoracjami.  Dobrym rozwiązaniem są  zabudowane schowki,  które zastąpią wszelkie koszyczki i pudełeczka. Czyste linie i zachowane proporcje to klucz do harmonijnego wnętrza.

 

 

W minimalistycznych nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się nowinki łazienkowe. Na zdjęciu widoczny Dornbracht Horizontal Shower – po raz pierwszy pozwala na doświadczenie prysznica w pozycji leżącej. Możemy wybrać jedną z zaprogramowanych funkcji: o działaniu równoważącym (BALANCING), ożywczym (ENERGIZING) lub relaksującym (DE-STRESSING). Świetne rozwiązanie do łazienek nowoczesnych, gdzie chcielibyście zaaranżować wnętrze w stylu domowego SPA.

 

Dornbracht Horizontal Shower
Dornbracht Horizontal Shower

Drugą z nowinek od Dornbrachta to innowacyjny prysznic Sensory Sky – delikatność, świeżość, to jak przebywanie pod gołym niebem, gdzie dzięki prysznicowi jesteśmy wstanie  poczuć  mgłę, zapach tęczy czy letni deszcz. Prysznic stymuluje wszystkie nasze zmysły – światło, mgłę i zapachy, dzięki systemom elektronicznym Smart Tools, jesteśmy wstanie poczuć na własnej skórze.

SENSORY SKYATT zapewnia trzy zaprogramowane funkcje do wyboru: REA DJUST wyostrza zmysły – za pomocą mgły, ciepłego deszczu i przyjemnego, ciepłego zapachu suchej, leśnej ściółki. RELEASE działa oczyszczająco i uwalniająco niczym intensywny letni deszcz, któremu towarzyszy świeży aromat o tropikalnych akcentach. REJOICE chroni, okrywa i stabilizuje. Krople wody lśnią kolorami tęczy. W powietrzu zaś unosi się poetycki, uskrzydlający zapach.

Sensory Sky Dornbracht

 

Jeśli nie jesteście w stanie w to wszystko uwierzyć, zapraszamy do naszych salonów, gdzie można przetestować i przekonać się jaki wspaniały wpływ na nasz  organizm, ma codzienne używanie takiego prysznica, bez konieczności odwiedzania SPA.    Zobaczcie adresy ►

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków