Oświetlenie domowego biura | Zaprojektuj w IH | IH - Internity Home
Przytulny gabinet

Oświetlenie domowego biura | Zaprojektuj w IH

Domowe biuro to miejsce, które powinno być perfekcyjnie urządzone. Wszyscy, którzy spełniają się zawodowo w zaciszu własnego domu powinni urządzić swoje miejsce pracy w sposób praktyczny, a jednocześnie sprzyjający koncentracji i kreatywności. Dziś się skupimy na doborze oświetlenia.

Dedykowane oświetlenie

Takie oświetlenie najczęściej służy nam do czytania, pisania oraz pracy przy komputerze. Dedykowane oświetlenie lokalizuje światło, pozwalając uzyskać dokładnie taką ilość, jaka jest potrzebna, tam, gdzie jej potrzebujesz. Lampa do oświetlenia zadaniowego zapewnia więcej światła niż zwykła lampa biurkowa, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na ten aspekt.

Światło otoczenia

W środku wyczerpującego dnia pracy dobrze jest patrzeć na coś więcej niż tylko lampę biurkową. Oświetlenie otoczenia to świetny sposób na wniesienie do domowego biura odpowiedniej ilości relaksu i ciepła. Ponieważ większość przestrzeni roboczych jest mocno oświetlona, ważne jest, aby uwzględnić tutaj to, by oświetlenie było warstwowe.

 

Światło techniczne

System szynowy oświetleniowy pozwala nam na dowolną lokację opraw już po zamontowaniu oświetlenia, dzięki czemu łatwo można zmieniać oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach.

 

Gabinet nowoczesny

Zalety oświetlenia technicznego/ architektonicznego

#efektywność energetyczna 

Żarówki LED górują nad energooszczędnymi świetlówkami, które aby osiągnąć pełną moc świecenia, muszą najpierw się rozgrzać, zużywając przy tym dodatkową energię.

#żywotność

Tradycyjna żarówka żarowa świeci średnio przez 1 000 h. Nieco lepsze wyniki osiąga żarówka halogenowa: ok. 5 000 h, a jeszcze dłużej może działać świetlówka: od 8 000 h do 20 000

#estetyka

Dla osób dbających o wygląd wnętrz diody LED będą atrakcyjne ze względu na liczne sposoby aranżacji, z których większość nie jest możliwa do osiągnięcia przy zwykłych żarówkach.

#ekologia

Oświetlenie LED z pewnością zadowoli wszystkich tych, dla których nie bez znaczenia jest dbałość o środowisko naturalne. Pełna biodegradacja, brak niebezpiecznych dla przyrody substancji i długa żywotność sprawiają, że LED-y są najlepszym rozwiązaniem również ze względu na aspekt ekologiczny.

Gabinet w stylu industrialnym

Wielofunkcyjny system oświetleniowy ARCHLINES jest o szerokim spektrum zastosowania. Oświetlenie zawiera również, gotowe elementy do łączenia profili pod kątem 90 stopni, co pozwala na tworzenie układów, przechodzących między różnymi płaszczyznami.

System Archlines posiada również możliwość sterowania bezprzewodowego za pomocą telefonu, tabletu przez system iOS, Android.  Każdą oprawą możemy sterować oddzielnie. Posiada również rozbudowane aplikacje, dzięki którym możemy tworzyć scenariusze świetlne, timery jak również posiada czujnik ruchu.

Gabinet minimalistyczny

Wykorzystaj naturalne światło

Ustaw przestrzeń roboczą w takim obszarze, który oferuje najbardziej naturalne światło. To będzie podstawa, na której zbudujesz całą resztę oświetlenia. Naturalne światło promuje zdrowsze warunki pracy, więc warto to uwzględnić, jeśli tylko możesz. Zwróć uwagę, że tak urządzona przestrzeń biurowa wykorzystuje zarówno naturalne oświetlenie, jak i dedykowane oświetlenie robocze, aby osiągnąć idealną ilość światła.

 

Elegancki gabinet

Zadbaj o nastrój

Ostatnia realizacja domowego biura to kwintesencja przytulności. Niezwykły nastrój buduje tu kompozycja z lamp Ay Illuminate. Urządzając swój domowy gabinet warto również zadbać o detale takie jak kolory. Mówi się, że najlepiej sprawdzają się kolory ziemi, które poprawiają koncentrację, nie męczą wzroku, likwidują napięcie i sprzyjają koncepcyjnej pracy.

Przytulny gabinet

Okazuje się, że większość z nas ceni sobie pracę zdalną.  Jest dużo bardziej atrakcyjną perspektywą niż konieczność codziennego stawiania się w biurze. Entuzjazm polega tutaj na oszczędności dwóch stron, a także na elastyczności wykonywania poszczególnych obowiązków. Mówi się jednak, że jeśli ktoś odnajdzie się w pracy zdalnej, wykształci w sobie więcej atrakcyjnych cech ułatwiających pracę. Mowa tu o samodzielności i umiejętności skupienia.

ZAPROJEKTUJ OŚWIETLENIE W INTERNITY HOME:

  ZAPYTAJ O WYCENĘ NASZEGO SPECJALISTĘ

  1 WYPEŁNIJ FORMULARZ


  2 WYBIERZ TEMAT

  Chcę umówić się na spotkanieProszę o wycenę projektuProszę o ofertę

   

  Chcesz od nas dostawać raz w tygodniu najciekawsze informacje ze świata designu? Zapisz się do newslettera:

  tak, chcę otrzymywać Newsletter dot. produktów i usług Internity S.A z siedzibą w W-wie

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Internity S.A z siedzibą w W-wie. Dowiedz się więcej polityka prywatności o ochronie Twoich danych osobowych.

  Zapytaj // naszego eksperta

  Iwona Karwowska

  Specjalista //Oświetlenie
  ×

  Wojciech Mantur

  Specjalista // Oświetlenie
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków