Oświetlenie zewnętrzne - przegląd najciekawszych produktów
oswietlenie zewnetrzne

Oświetlenie zewnętrzne – przegląd najciekawszych produktów

Oświetlenie zewnętrzne pełni tak samo istotną rolę, jak to znajdujące się wewnątrz domów. Odpowiednio zaprojektowane potrafi stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która będzie sprzyjała nie tylko relaksowi w pojedynkę, ale też spotkaniom z bliskimi w plenerze. Oprócz mocy czarowania wyjątkowego klimatu, oświetlenie outdoorowe pełni oczywiste funkcje rozświetlania ogrodu, a także odpowiednio rozmieszczone i dobrane stanowi dodatkową wartość estetyczną – niejednokrotnie to ono odpowiada za piękny wygląd otoczenia zewnętrznego i samego domu. W związku z tym postanowiłam przygotować dla Was przegląd najciekawszych produktów oświetleniowych do ogrodu. Naszym zdaniem kluczem do sukcesu jest wysoka jakość oraz unikatowy design, który sprawdza się nie tylko jako element krajobrazu. Tym kierowaliśmy się podczas tworzenia tego subiektywnego zestawienia. Ponadto wszystkie wymienione produkty znajdziecie w naszych showroomach. Zapraszamy!

 

Designerskie oświetlenie zewnętrze - lampy Jaima od Marset - produkt dostępny w naszych showroomach
Designerskie oświetlenie zewnętrzne – lampy Jaima od Marset – produkt dostępny w naszych showroomach

Oświetlenie zewnętrzne – sprawdźcie nasze subiektywne zestawienie najlepszych produktów

 

Stwórz za pomocą światła piękny klimat w ogrodzie | projekt: STUDIO.O
Stwórz za pomocą światła piękny klimat w ogrodzie | projekt: STUDIO.O

Jaima | Marset

Poznajcie świeżą kolekcję marki Marset (2017 rok), która znacząco wykracza poza granice współczesnego designu. Joan Gaspar, poprzez język tekstyliów, zaprojektował światło z elastycznych, plastycznych materiałów.

Kolekcja wzięła swoją nazwę od namiotów beduińskich w Afryce Północnej. Największą inspiracją stały się różnorodne tkaniny i formy.

Abażury tekstylne są dostępne w trzech rozmiarach i czterech różnych kolorach. Te barwy można łączyć z dwoma uniwersalnymi stojakami, aby uzyskać różne rozmiary regulowanych, obrotowych lamp podłogowych. Oprawa może być również przymocowana bezpośrednio do podłogi lub ściany.

 

Oprawy zewnętrze Jaima od Marset są dostępne w naszych showroomach
Oprawy zewnętrzne Jaima od Marset są dostępne w naszych showroomach

Fuser | Modular

W moim zestawieniu musiała znaleźć swoje miejsca imponująca oprawa w iście  industrialnym stylu – Fuser. Ten rodzaj lampy, który możemy zamontować, i na ścianie w formie kinkietu, i na suficie, na pewno przyciągnie uwagę każdego.

Wybieramy meble i oświetlenie w industrialnym stylu

Oświetlenie zewnętrze Fuser marki Modular - dostępne w naszych showroomach
Oświetlenie zewnętrzne Fuser marki Modular – dostępne w naszych showroomach

AJ 50 Wall | Louis Poulsen

Lampy „AJ”  to seria opraw zaprojektowanych do hotelu SAS Royal w 1960 roku prze Arne Jacobsena. Wykonane ze stali nierdzewnej lampy stojące, stołowe oraz kinkiety są wyposażone w ruchome abażury, które pozwalają na dowolne regulowanie kierunku światła. Wybierając ten model możecie mieć pewność, że wybieracie kultowy produkt duńskiego designu.

Ikony designu w oświetleniu, czyli owoce niezwykłej współpracy Louisa Poulsena i Poula Henningsena

Kultowe lampy „AJ” są dostępne w naszych showroomach
Kultowe lampy „AJ” są dostępne w naszych showroomach

George | Modular

Zewnętrzny słupek oświetleniowy George tworzy klimatyczne, pośrednie światło, które emanuje z górnej obudowy i ślizga się po wewnętrznej. Oprócz pięknie malującego się światła, dodatkowym atutem są duże możliwości kolorystycznego wykończenia wnętrza oprawy. Do wybory mamy: czerwony, kremowy, żółty i niebieski. Przemyślana forma lampy (zaokrąglony szczyt), sprawia że niestraszny jej deszcz, bowiem cała woda płynie po prostu w dół.

Kilka pomysłów na oświetlenie balkonu

Słupki oświetleniowe George od Modular są dostępne w naszych showroomach
Słupki oświetleniowe George od Modular są dostępne w naszych showroomach

Santorini | Marset

Ta kolekcja jest zainspirowana latarniami znalezionymi na łodziach rybackich. Dużą zaletą tej linii jest możliwość  tworzenia wielu kompozycji. Kolekcja Santorini może być zawieszona na suficie, pojedynczo lub w gronie, albo jako stylowe girlandy. Sprawdzają się również jako lampy ścienne lub stojące za pomocą akcesoriów, które można łatwo dodać. Warianty lampy  Santorini są dodatkowo poszerzone o wybór koloru (biały, szary i musztardowy).

Design: Sputnik Estudio, 2014

 

Piękne oprawy inspirowane latarenkami znalezionymi na łodziach - Santorini od Marset są dostępne w naszych showroomach
Piękne oprawy inspirowane latarenkami znalezionymi na łodziach – Santorini od Marset są dostępne w naszych showroomach

Sufler | Modular

Sulfer to minimalistyczna oprawa wykonana w technologii ciśnieniowego odlewu aluminium. Oprawa nadaje nowoczesny akcent ścianom, pięknie rozświetlając mrok. Domyślnie Sulfer rozprasza szeroką wiązkę światła, jednak oprawa jest opcjonalnie uzupełniona o rozwiązanie, które sprawia, że ta wiązka może być średnia lub mała, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

 

źródło: www.supermodular.com
źródło: www.supermodular.com

Gutter | Modular

Ta oprawa jest wiernym wyznawcą kubizmu, bowiem opiera się na sześcianie. Dodatkowym atutem jest niezwykła gra światła, jaką prezentuje ten model. Asymetryczna struktura pozwala Gutterowi rozprowadzać światło ukośnie z jednego rogu.

 

Lampy Gutter od Modular są dostępne w naszych showroomach
Lampy Gutter od Modular są dostępne w naszych showroomach
Lampy Gutter od Modular są dostępne w naszych showroomach
Lampy Gutter od Modular są dostępne w naszych showroomach

Skifv | Modular

Ta oprawa, pomimo minimalistycznej formy, daje spektakularne efekty świetlne.  Dla większej indywidualizacji krajobrazu jest dostępna w czarnej lub białej obudowie oraz w dwóch wysokościach. Można ją zamontować  na ścianie lub na twardym podłożu.

 

Oprawy Skifv od Modular są dostępne w naszych salonach
Oprawy Skifv od Modular są dostępne w naszych salonach
Oprawy Skifv od Modular są dostępne w naszych salonach
Oprawy Skifv od Modular są dostępne w naszych salonach

 

Jeśli poszukujecie wysokiej jakości lamp outdoorowach – dobrze trafiliście. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem lub do osobistego odwiedzenia naszych showroomów. Nasi specjaliści nie tylko pomogą Ci wybrać odpowiedni model, ale też zaprojektują oświetlenie.

Zapytaj naszego specjalistę >>

W moim wpisie pojawiło się wiele propozycji marki Modular. Poznajcie bliżej ten brand, który już od 35 lat specjalizuje się w produkcji oświetlenia architektonicznego.

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków