Kilka pomysłów na oświetlenie balkonu
Brokis

Kilka pomysłów na oświetlenie balkonu

Jakie lampy i dodatki oświetleniowe wybrać, by podkreśliły niezwykły klimat wiosennych i letnich wieczorów, przy okazji oświetlając nasze piękne rośliny i przemyślaną aranżację – to temat na dziś. Gotowi na wycieczkę po oświetleniu? Zaczynamy!

 

Lampiony i latarenki

Jeśli nie jesteście fanami elektrycznego oświetlenia podczas romantycznych wieczorów na balkonie, tarasie czy ogrodzie, to zdecydujcie się na coś bardziej vintageowego. Chwyćcie po szalenie modne ostatnio lampiony i wstawcie do nich kilka świeczek. Gwarantujemy, że efekt, który uzyskacie będzie zachwycający! Ponad to podobne lampiony będą nie tylko dobrze wyglądać po zmroku, ale również w ciągu dnia. 

 

Latarenki i lampiony to źródło naturalne światła na balkonie i przy tym bardzo stylowe
Latarenki i lampiony to źródło naturalnego światła na balkonie

 

Latarnie same w sobie mają wiele modeli, kształtów, materiałów wykonania oraz kolorów. Do aranżacji eleganckich, prostych tarasów warto sięgnąć po lampiony wykonane z połyskującej stali i szkła w prostych, kanciastych formach. W przypadku projektowania balkonu o nieco folkowym wydźwięku lepiej zdecydować się na te, które wykonane zostały z drewna lub żeliwne. Eksperymentowanie z aranżacją w przypadku tarasu nie jest bardzo kłopotliwe, a może przynieść niesamowite efekty.

Lampiony pomagają wprowadzić żywe światło palącego się ognia w sposób bezpieczny dla domowników. Świeca znajdująca się za szkłem, na specjalnej podstawce eliminuje możliwość dostania się do płomienia niechcianego materiału, a gdy się przewróci szybko gaśnie i nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem.

 

proj. Fabryka Wnętrz
proj. Fabryka Wnętrz

Minimalistyczne żarówki

Innym pomysłem jest trochę eklektyczna, loftowa wersja oświetlenia tarasu i balkonu. Sięgnijcie po oświetlenie zamocowane na solidnych czarnych kablach. Możecie zdecydować się zarówno na pojedyncze źródła światła lub na ich zwielokrotnienie. Pojedyncze lampy zwieszane wzbogacić warto w dodatkowy abażur wykonany z ażurowej, stalowej konstrukcji. Każda z opcji wygląda świetnie w surowszych aranżacjach i tych w stylu boho. 

 

proj. Odwzorowanie
proj. Odwzorowanie

 

Łańcuch ze sporymi, surowymi żarówkami powiesić możecie nad sufitem, mocując kabel w kilku miejscach i tym samym tworząc coś na wzór świetlnego baldachimu. Jeśli podobny pomysł nie do końca Wam się podoba, to innym rozwiązaniem jest owinięcie łańcuchem barierek. Druga z propozycji świetnie nada się na niewielki taras, pierwsza zaś na balkon o nieco większym metrażu.

 

http://contemporarylighting.eu
http://contemporarylighting.eu

Romantyczne cotton balls

Jeśli zaś gołe żarówki nie są rozwiązaniem pasującym do Waszej aranżacji, to i dla Was mamy rozwiązanie. Co powiecie o lampkach typu cotton balls? Dają one delikatne, pięknie rozproszone światło, a dobierając do niech kule w różnych kolorach możemy dopasować je idealnie do naszych upodobań. Światełka takie wyglądają fantastycznie zarówno po zmroku, jak i w świetle dnia.

 

http://www.mummysown.com/
http://www.mummysown.com/

 

Czy podobają Wam się nasze pomysły? A może już któryś z nich został przez Was zrealizowany? Podzielcie się z nami zdjęciami własnych, balkonowych aranżacji!

 

Lampy Brokis dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne
Lampy Brokis są dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne