Płytki cegiełki podbiją wnętrza | Podpowiadamy jak i gdzie je zaaranżować
Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

Płytki cegiełki podbiją wnętrza | Podpowiadamy jak i gdzie je zaaranżować

Płytki typu cegiełka stały się jednym z ulubionych formatów wybieranych do wykończenia ścian i nic nie wskazuje na to, że ta tendencja ulegnie zmianie w najbliższych latach. Cegiełki najczęściej pojawiają się w przestrzeni kuchni oraz łazienki, ale niezależnie od tego gdzie je umieścimy jednego możemy być pewni – zawsze będą wyglądać dobrze. Ten typ płytek jest tak uniwersalny, że sprawdzi się w każdym stylu i niemal w każdym pomieszczeniu. Do dyspozycji mamy sporą ilość rozmiarów, całą paletę barwną, a także różnorodność powierzchni oraz tekstur. Ponadto ich format umożliwia tworzenie licznych układów, dzięki czemu jeszcze lepiej podkreślimy wybrane płaszczyzny. Wraz z naszymi specjalistami i handlowcami z salonów Internity Home, wybraliśmy najpiękniejsze kolekcje płytek cegiełek i  najciekawsze warianty układów. Zainspirujcie się naszymi propozycjami!

płytki cegiełki
Pytki cegiełki można układać w różnorodny sposób, dzięki czemu jeszcze lepiej podkreślimy wybraną płaszczyznę.

Klasyczny wybór do kuchni

Naszą listę inspiracji otwiera kuchnia. Pomieszczenie to zdaje się być wprost stworzone do wykorzystania w nim płytek typu cegiełka. Bez względu na wielkość kuchni oraz jej styl, cegiełki staną się niezawodnym dodatkiem. Wersja biała z łatwością stanie się czymś w rodzaju pustego płótna, na tle którego wykreujemy ciekawą aranżację, dodając stylizowaną armaturę oraz zabudowę szafek. Natomiast możemy również zaszaleć z kolorem oraz powierzchnią płytek i za ich sprawą wprowadzić ciekawy akcent barwny do wnętrza.

Płytki cegiełki
Proj.: Besign Studio – Magdalena Wieczorek; Fot.: Jakub Nanowski

Magdalena Wieczorek z Besign Studio wybrała białe płytki w układzie cegiełki, który podkreśla toskański styl wnętrza. Na ich tle pięknie prezentuje się ceramiczny zlew, mosiężna armatura oraz wieszaki na naczynia. 

Kolekcja Tbrick marki Sartoria dostępna w salonach grupy Internity Home.

Kolekcja płytek Tbrick marki Sartoria to nowa, interpretacja klasycznych płytek typu cegiełka. Tbrick  jest w stanie uzupełnić nawet najbardziej minimalistyczną aranżację, cennym akcentem błyszczącej powierzchni. Oferuje ponadczasowy, ale niezwykle nowoczesny wystrój. Płytki dostępne w rozmiarze 5,2×16 cm, w 12 przyjemnych kolorach, nadają powierzchniom niezwykle delikatny i elegancki wygląd.

Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Yassen Hristov www.yassenhristov.com

Płytki cegiełki w projekcie GOOD VIBES Interiors wprowadzają przyjemny akcent kolorystyczny. Miętowy odcień i błyszcząca powierzchnia wyróżnia się na tle białej zabudowy. 

Płytki cegiełki – stylowe zabezpieczenie ściany

Jeśli chodzi o kwestię wykończenia ściany nad blatem roboczym, szczególnie w strefie zlewozmywaka, płytki cegiełki wiodą prym. Jest to klasyczne rozwiązanie, natomiast przy odrobinie kreatywności można z niego zrobić ciekawą dekorację, będącą głównym punktem zainteresowania całej aranżacji kuchni. 

Płytki cegiełki
Proj.: Barbara Godawska | iHome Studio; Fot.: Przemysław Kuciński

Pokrycie ściany nad strefą zlewozmywaka nie musi być nudne. Możemy z tego funkcjonalnego miejsca, uczynić oryginalną strefę aranżacyjną kuchni. Projektantka Barbara Godawska z iHome Studio wybrała cegiełki w dużej różnorodności tonacji i błyszczącej powierzchni, które wybijają się z białego tła zabudowy kuchennej. Świetnym ich uzupełnieniem są złote elementy. 

Proj. Decoroom Zdjęcia i stylizacja Marta Behling Pion Poziom fotografia wnętrz

Klasyczna elegancja, czyli białe cegiełki zostały zestawione z frontami w odcieniu Classic Blue i złotymi dodatkami. Tym samym udało się stworzyć wyjątkowo piękny kącik roboczy. 

Proj.: Flow Interiors zdj. Magdalena Łojewska VEY
Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio
Wertykalny układ pytek cegiełek. | Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

Pytki typu Zellige w horyzontalnym układzie harmonijnie uzupełniają kolorystykę aneksu kuchennego. Dzięki wyborowi modelu o dużej różnorodności tonacji oraz błyszczącej powierzchni, udało się uzyskać dekoracyjną i wibrującą płaszczyznę nad blatem roboczym.

Proj.: PLURAL

Nawiązaniem do etnicznych inspiracji w aranżacji wnętrza są płytki aneksu kuchennego. Projektanci wybrali cegiełki o trójwymiarowej i zróżnicowanej powierzchni, które odnajdziemy w kolekcji Biscuit marki 41zero42.

Idealne rozwiązanie do łazienki 

Płytki cegiełki są małą czarną wśród rozwiązań łazienkowych. Podobnie jak ta ponadczasowa sukienka nie wychodzą z mody i zawsze będą wyglądać dobrze. Jeśli zależy Ci na ciekawej i przyciągającej uwagę aranżacji, która jednocześnie przetrwa próbę czasu, postaw na cegiełki. Poza wyborem układu, spośród licznych możliwości, można nimi pokryć ścianę na całej wysokości lub stworzyć z nich dekoracyjną lamperię. 

Płytki cegiełki
Kolekcja Krakle włoskiej marki Tonalite.

Płytki Krakle marki Tonalite charakteryzują się niesamowicie błyszczącym wykończeniem, co sprawia że prezentują się we wnętrzach bardzo efektownie. Jeszcze większego uroku i indywidualnego charakteru dodaje im pękate szkliwo. W linii znajdziemy duży wybór kolorów: od różnych odcieni bieli, przez szarości, żółcienie, róże, turkusy, głębokie niebieskości, aż po modną butelkową zieleń.

proj. Wioletta Niedziela Bogusz (VN Design)
Cegiełki marki Cifre z kolekcji Colonial.
Proj.: HAST Design; Fot.: @md.fotografiawnetrz

Propozycja architektów z Hast Design do niewielkiej łazienki. Pastelowe cegiełki w układzie wertykalnym tworzą lamperię za strefą umywalki. 

Płytki cegiełki
Płytki cegiełki w odcieniu butelkowej zieleni z kolekcji IH Selection – dostępne jedynie w salonach z grupy Interniy Home.

Płytki cegiełki pod prysznicem 

Wykorzystanie płytek cegiełek w strefie mokrej łazienki jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, chętnie stosowanych przez architektów. Dzięki zaakcentowaniu części prysznica płytkami, zostanie on wizualnie wydzielony z przestrzeni salonu kąpielowego. 

Płytki cegiełki
Różowe cegiełki w macie dostępne jedynie w salonach z grupy Internity Home.
Płytki Wow Design z kolekcji Alchemist.

Układ nazywany „przesunięta drabina” daje ciekawy efekt wizualny pod prysznicem, szczególnie w połączeniu z błyszczącym wykończeniem cegiełek.

Proj.: PLURAL

Zielone cegiełki w przesuniętym układzie wertykalnym, wizualnie wydzielają strefę mokrą łazienki. 

Płytki cegiełki nie tylko w kuchni i łazience 

Eksperymenty z płytkami typu cegiełka nie muszą kończyć się w kuchni i łazience. Producenci oraz architekci udowadniają, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a ponadczasowy format znajdzie  zastosowanie w każdej przestrzeni. Pokrycie fragmentu ściany cegiełkami może być również ciekawym sposobem na szybką metamorfozę wnętrza.

Kolekcja Bisciuit marki 41zero42.

Oryginalne zagłowię łóżka może zostać wykonane z płytek typu cegiełka. Format ten sprawdzi się również w przedpokoju, a nawet części dziennej. 

Kolekcja Alchemist od Wow design.
Płytki cegiełki
Płytki Tonalite z kolekcji Nuance.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków