Mała Toskania - klimatyczne mieszkanie w Gdyni | proj. Besign Studio

Mała Toskania – klimatyczne mieszkanie w Gdyni | proj. Besign Studio

Styl toskański, często określany jako „rustic Italian” jest uroczy, prosty i przytulny. Wyróżnia go zestawianie kontrastujących powierzchni, tekstur i faktur. Gładkie elementy, miękkie tekstylia i naznaczone zębem czasu powierzchnie, harmonijnie splatają się ze sobą. Skąpana w słońcu kolorystyka tworzy ciepłe, przyjazne otoczenie, wyróżniające się dyskretną elegancją. Właśnie ta estetyka urzekła parę, która w swoim nowym mieszkaniu chciała odtworzyć klimat słonecznej Italii. Zadanie zostało powierzone Magdalenie Wieczorek z biura Besign Studio, a rezultat jest zachwycający. Zapraszamy do małej Toskanii, gdzie włoskie wakacje trwają cały rok. 

Mieszkanie w Gdyni
Proj.: Besign Studio – Magdalena Wieczorek; Fot.: Jakub Nanowski

Styl włoskich wnętrz – 5 pomysłów na przeniesienie go do polskich domów

Mieszkanie w Gdyni w toskańskim stylu

Właściciele mieszkanie w Gdyni są miłośnikami dobrej kuchni i podróży. Swoją największą pasję do smaków z rejonu Toskanii, połączyli ze ścieżką zawodową, prowadząc włoską restaurację w Sopocie. Natomiast chcąc się cieszyć klimatem słonecznej Italii przez cały rok, postanowili przenieść go do swoich czterech kątów. Magdalena Wieczorek z Besign Studio, zaproponowała dużo postarzanego drewna, w tym rustykalne deski podłogowe, oryginalne żeliwne okucia i naturalne tekstylia. Białe meble wolnostojące o prostych formach, uzupełniają aranżacje i budują atmosferę wakacyjnego toskańskiego domku. Sercem mieszkania jest kuchnia, będąca królestwem właścicieli. Tutaj zadbano o każdy detal i starannie dobrano nawet najmniejsze elementy, takie jak uchwyty szafkowe czy wieszak na kubki. Bardzo istoty w selekcji wyposażenia był ceramiczny zlew wraz ze stylizowaną baterią, który wieńczy styl pomieszczenia. 

Mieszkanie w Gdyni
Kuchnia to królestwo właścicieli. | Proj.: Besign Studio – Magdalena Wieczorek; Fot.: Jakub Nanowski

Włoski azyl

Sypialnia stanowi oazę spokoju oraz miejsce relaksu, które przypomina miłe chwile spędzone w słonecznej Italii. Prowadzą do niej przesuwne drewniane drzwi, wykonane na zamówienie. Zamontowane na szynie i wzbogacone żeliwnymi okuciami, przełamują delikatność białych mebli, nadając wnętrzu wyrazistości. Wnętrze sypialni jest jasne i słoneczne. Białe meble, lniane tekstylia i oświetlenie nadają romantyczności. Natomiast nie brakuje tutaj, także mocniejszych akcentów, tj. żeliwny kandelabr czy konsola z odrestaurowanej podstawy maszyny pedałowej. Ciekawym elementem jest lustro w starym skrzydle okiennym. Niegdyś należało do budynku restauracji, w której pracują właściciele, a dziś pięknie dopełnia kompozycję wnętrza.

Elementy przełamujące romantyczny klimat sypialni. | Proj.: Besign Studio – Magdalena Wieczorek; Fot.: Jakub Nanowski

Toskańskie SPA

Właścicielom zależało na rozdzieleniu łazienki od WC. Zabieg ten pozwolił na stworzenie małego, ale uroczego salonu kąpielowego w duchu włoskiej prowincji. Architektka zaproponowała kilka rozwiązań, które poprawiły funkcjonalność i proporcje wnętrza. Jasne tło dla aranżacji tworzą białe płytki w typie cegiełki, które dzięki zastosowaniu fugi w tym samym kolorze, tworzą jednolite tło. Oktagonalne płytki podłogowe z czarną kostką, ożywiają jednolitą powierzchnię. Natomiast wałeczek biegnący po obwodzie pomieszczenia, dzieli optycznie ścianę na dwie części, co polepsza proporcje łazienki. Trafnym wyborem było wykorzystanie wnęki dla zainstalowania zabudowanej wanny. Dzięki parawanowi z transparentnej szyby, może ona również spełniać funkcję prysznica. Rustykalny look łazienki dopełnia szafka podumywalkowa oraz rama lustra, wykonane w ciepłym odcieniu drewna. 

Klimatyczny salon kąpielowy.| Proj.: Besign Studio – Magdalena Wieczorek; Fot.: Jakub Nanowski

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków