Gadżet, który pojawił się we wnętrzach w latach 30. i 40., a największą popularność przeżywał w latach 60., znów powrócił na salony. Mowa tutaj o barku na kółkach, który od jakiegoś czasu nieśmiało pojawia się w aranżacjach. Natomiast to właśnie przyszły rok przyniesie prawdziwy boom, na tego typu meble. Moc barku tkwi w niewielkich gabarytach i mobilności, dzięki czemu wpasuje się w każdą przestrzeń i z łatwością dostosuje się do aktualnych potrzeb użytkownika. Barek na kółkach może być wykorzystywany do bardzo różnych funkcji: przyrządzania koktajli, parzenia kawy, a nawet jako stolik pomocniczy czy gazetownik. Natomiast wzbogacając ten mebel o ciekawe elementy, dodatki, naczynia czy nawet kwiaty, możemy z niego uczynić centralny punkt pomieszczenia. Dziś zaprezentujemy najciekawsze inspiracje z barkiem w roli głównej, przygotowane przez redakcję Internity Home.

Trendy wnętrzarskie na jesień 2020 –  przytulność w ciepłych barwach

#Prywatny drink bar

Barek na kółkach wypełniony karafkami i ozdobnym szkłem to z pewnością marzenie każdego wielbiciela koktajli. Spopularyzowanie tego trendu możemy zawdzięczać min. serialowi Mad Men, którego akcja toczy się w latach 60. XX wieku. Znakomicie otworzone wnętrza i duch ówczesnych czasów inspiruje wielbicieli dobrego designu. Natomiast ulubionym meblem bohaterów był właśnie barek na kółkach. 

barek na kółkach

Barek na kółkach w towarzystwie lampy Space marki Nordlux.

Powrót kryształowego szkła to dobry pretekst, by wyposażyć swój barek w stylowe gadżety. Ozdobne szklanki i karafki to piękna i praktyczna dekoracja, która pomoże w wykreowaniu domowego drink baru.

design: MOSZCZYŃSKA PUCHALSKA STUDIO ARCHITEKTURY | fot.: PIOTRBE.COM

Mini barek w strefie dziennej. | Projekt: Oikoi

Barek na kółkach.

Barek Mai Tai marki Punt dostaniesz w salonach z grupy Internity Home.

#Barek na kółkach – mini kawiarnia

Coraz więcej czasu spędzamy we własnych czterech kątach, dlatego też tworzymy w nich różne strefy funkcjonalne. Jedną z nich, która zdobywa ogromną popularność jest domowa kawiarnia. Zorganizowanie takiego stanowiska jest bardzo proste i wymaga naprawdę minimalnej przestrzeni. Wystarczy barek na kółkach, na którym wyeksponujemy sprzęty do parzenia kawy, kubki i filiżanki. Do tego kilka dekoracji, kwiatów, lampa i nasza mini kawiarnia jest gotowa.

Domowa kawiarnia – jak ją zorganizować | Gorący trend kuchenny

barek na kółkach

Mobilna mini kawiarnia z barkiem na kółkach marki Punt.

Pomysły na domową kawiarnię.

#Barek na kółkach w roli pomocnika

Barek na kółkach można również wykorzystać jako stolik pomocniczy. Małe gabaryty i mobilność wręcz predestynuje ten mebel do roli pomocnika. Swobodnie dostawimy go do sofy lub fotela. Pozwoli to na wygodnie odłożenie książki czy kubka z kawą. Barek na kółkach świetnie sprawdzi się również w roli gazetnika. 

design: MOSZCZYŃSKA PUCHALSKA STUDIO ARCHITEKTURY | fot.: PIOTRBE.COM

barek na kółkach

Funkcjonalny barek Transit marki Magis.

Proj.: Formea Studio

proj. LAVA projektowanie wnętrz zdj. Maria Miklaszewska Interior Photograph

barek na kółkach

Barek sprawdzi się w roli pomocnika, także w kuchni.

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków