Domowa kawiarnia - jak ją zorganizować | Gorący trend kuchenny

Domowa kawiarnia – jak ją zorganizować | Gorący trend kuchenny

Większość z nas nie wyobraża sobie dobrze rozpoczętego dnia bez kawy. Natomiast w tej grupie, znajdują się również prawdziwi miłośnicy tego napoju. Dla nich bardzo istotny jest rodzaj ziaren i sposób parzenia. Często kolekcjonują specjalne naczynia związane z rytuałem robienia i picia kawy. Wyrazem tych zainteresowań jest duża popularność „domowych kawiarni”, czyli wydzielonych miejsc, gdzie wyeksponowane jest wszystko, co potrzebne do zrobienia małej czarnej, latte czy cappuccino. Dziś pokażemy Wam, jak może wyglądać domowa kawiarnia i udowodnimy, że wystarczy naprawdę niewiele miejsca, by ją zorganizować. 

domowa kawiarnia
Kawałek blatu i szafka wystarczy, by stworzyć domową mini kawiarnię. | Mieszkanie Green&Rose. | Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz, Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste

Dom multifunkcjonalny – przyszłość architektury wnętrz

Domowa kawiarnia na kółkach

Pierwszym z pomysłów, który najlepiej sprawdzi się w małych przestrzeniach jest barek na kółkach. Stanowi on ozdobę wnętrza samą w sobie, a dodatkowo pozwala na wyeksponowanie naczyń do parzenia i picia kawy. Dzięki małym gabarytom zmieści się niemal wszędzie, a półki pozwolą na pomieszczenie dużej ilości przedmiotów. Może stanąć przy oknie, przy ścianie, między aneksem kuchennym, a salonem czy być przedłużeniem wyspy kuchennej. 

domowa kawiarnia
Barek kawowy w klimacie boho. | Źródło: https://gypsytan.com

domowa kawiarnia

Blat i parę półek

Kolejnym sposobem na stworzenie domowej kawiarni jest wykorzystanie tego, w co wyposażona jest każda kuchnia. Mianowicie blatu i znajdujących się nad nim półek. Wystarczy niewielki skrawek, by wyeksponować wszystko, co jest potrzebne do zrobienia kawy. Kiedy przy blacie postawimy hocker, domowa kawiarnia będzie w pełni gotowa. 

Nawet na niewielkiej półce, możesz wyeksponować kubki do picia kawy. | Proj.: KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską; fot. PION

Projekt: Szymon Hanczar Studio Projektowe

Stół i krzesła do jadalni -jak wybrać? Praktyczne porady i inspiracje

domowa kawiarnia
Półki nad blatem kuchennym, są idealnym miejscem do zorganizowania domowej kawiarni. | Proj. LAVA projektowanie wnętrz zdj. Marta Smorowska

Domowa kawiarnia ukryta w szafce

Ostatnim pomysłem jaki chcemy zaprezentować jest domowa kawiarnia ukryta w kuchennych szafkach. Można do tego celu wykorzystać zabudowę, którą posiadamy lub w wolną przestrzeń wstawić wąski słupek, gdzie ustawimy przybory służące do przygotowywania i picia kawy. 

Wymarzoną kuchnię urządzisz w naszych salonach

Domorosły barista

Miejsce na domową kawiarnie znajdzie się nawet w najmniejszym mieszkaniu. Wystarczy kilka półek i blat, mały stolik czy barek na kółkach. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Kącik kawowy możemy dodatkowo udekorować roślinami czy grafikami. W tak wyjątkowej przestrzeni, jesteśmy w stanie z pozornie zwykłej czynności stworzyć niezwykły rytuał, podczas którego przygotujemy się do dalszej części dnia lub po prostu zrelaksujemy przy pysznej kawie i ulubionej lekturze. Zatem rozejrzy się po swoim wnętrzu i znajdź w nim miejsce na własną mini kawiarnię. 

Proj.: Magdalena Wieczorek – Besign Studio, Zdjęcia: Jakub Nanowski

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków