Trendy świąteczne 2021/2022 – natura i kolory ziemi

Trend związany z wykorzystaniem naturalnych materiałów i kreowaniem przestrzeni przyjaznej nie tylko człowiekowi, ale i naszej Planecie, nie ominął również tegorocznych trendów świątecznych. Powrót do autentyczności, utożsamiany z tym co ponadczasowe, a jednocześnie ekologiczne, wydaje się być jedną z głównych zasad współczesnej myśli projektowej. Boże Narodzenie kojarzymy z nadzieją, światłem, iglastymi gałązkami i szyszkami, dlatego to właśnie naturalne elementy najlepiej nadają się do dekoracji i tworzenia prezentów dla naszych bliskich. Dziś zainspirujemy pomysłami na bardzo modne i bardzo ekologiczne aranżacje świąteczne, gdyż trendy świąteczne 2021/2022, to przede wszystkim natura i kolory ziemi. 

Świąteczne wnętrza okiem architektów z pracowni KODO

Powrót do tradycji i skandynawskie inspiracje 

Czołowi projektanci oddają uroczysty hołd, temu co klasyczne i naturalne. Tendencje te są szczególnie dominujące w branży wyposażenia wnętrz, natomiast podobna estetyka ujawnia się również w świątecznych aranżacjach. Od kliku lat bożonarodzeniowy przepych i festiwal kiczu, konkuruje z naturalną estetyką zakorzenioną w stylu skandynawskim. Właśnie z północy przywędrowały do nas szklane naczynia z sosnowymi gałązkami, łańcuchy z suszonych owoców i papierowe dekoracje. Popularnością cieszą się również wianki z iglastych gałązek, które same w sobie są tak piękne, że nie potrzebują towarzystwa w stylu migotliwych bombek i plastikowych zabawek. 

KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
Trendy świąteczne 2021 2022
Aranżacja inspirowana stylem skandynawskim| Źródło: @pani_z_wilka

Trendy świąteczne 2021 2022 – zrób to sam

W tym sezonie bardzo ceniona jest również dekoracja DIY. Ten trend zachęca do własnoręcznego wykonywania ozdób z łatwo dostępnych materiałów. Wystarczy wyjść na spacer, by zebrać gałązki, szyszki czy inne naturalne skarby. W myśl filozofii wabi-sabi, powinniśmy kreatywnie korzystać z posiadanych już rzeczy, a nie stale kupować nowe. Magda Nowotnik, współwłaścicielka marki Miloni doradza, by w tym roku postawić przede wszystkim na naturalność:

Wykorzystajmy to, co daje nam las, pobliski targ czy ogród. W okresie zimowym ozdóbmy nasz rodzinny stół pięknie pachnącym igliwiem, szyszkami, pieczonymi przez dzieci ciasteczkami, laskami cynamonu i suszoną pomarańczą z kuchennej szafki. Zielone gałązki rozłóżmy efektownie na stole, tworząc tym samym na stole rodzaj zielonego bieżnika. Pomiędzy nimi umieśćmy świece w efektownych świecznikach. Ich migotliwe światło wyczaruje w domu magiczną, świąteczną atmosferę. Jeśli chcemy ją nieco urozmaicić – świece ustawmy na srebrnym półmisku lub paterze z metaliczną powierzchnią odbijającą ich blask, a orzechy, szyszki i kwiaty umieśćmy pod szklanym kloszem.

Trendy świąteczne 2021 2022

Ozdoby świąteczne DIY | Modne, piękne i ekologiczne

Kolory Świąt

Aby nasz dom stał się przytulnym sanktuarium, gdzie spędzimy czas wśród zapraszającej atmosfery, wykorzystajmy barwy natury. Zieleń żywych gałązek, czerwień owoców, kolory suszonych cytrusów, a także kolory ziemi. Brązy i beże od razu wprowadzą atmosferę ciepła, przytulności i relaksu. Szkło oraz papier to materiały jakie zdominowały trendy świąteczne 2021/2022. Transparentne naczynia z iglastymi gałązkami, pięknie odbijają światło świec bądź minimalistycznych światełek. Natomiast papierowe bombki i ozdoby choinkowe są hitem tego roku. 

Zapytaj // naszego eksperta

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków