Wiosenne inspiracje z outdoorowymi oprawami SternLight

Wiosenne inspiracje z outdoorowymi oprawami SternLight

Polska marka SternLight od samego początku podąża za potrzebami architektów oraz użytkowników. Myślą przewodnią portfolio brandu, jest idealne oświetlenie i komfortowe światło. Dlatego, kiedy przed projektantami SternLight stanęło zadnie stworzenia koncepcji oświetlenia zewnętrznego, od razu pojawiała się myśl o wdrożeniu do oferty linii opraw outdoorowych. Tak, do rodziny SternLight dołączył projektor UNI oraz seria lamp stołowych Lampiris, które odporne są na czynniki atmosferyczne, deszcz, a także niską i wysoką temperaturę. Zaraz po premierze serii Lampiris, zdobyła ona uznanie architektów, którzy zauważyli potencjał lampek Foturis oraz Fausis w aranżacjach balkonów, tarasów, a także ogrodów. Oczekiwanie na ciepłe dni umilą inspiracje z oprawami zewnętrznymi SternLight.

Lampiris – bezprzewodowa seria opraw od SternLight

Model Fausis z kolekcji Lampiris.

Letni wieczór z Lampiris

Myśl, która towarzyszyła powstawaniu serii Lampiris, był letni wieczór za miastem oraz budujące nastrój, migoczące światło – niczym to, wytwarzane przez świetliki. Właśnie od tych niezwykłych owadów wzięła się nazwa kolekcji. Lampyris noctiluca to przedstawiciele z rodziny świetlikowatych, jedynej rodziny owadów, która ma zdolność do bioluminescencji w ciemności. Potocznie nazywane robaczkiem świętojańskim, w dojrzałej postaci pojawiają się w maju. Do sierpnia, a nawet września, podczas ciepłych wieczorów i nocy odbywają loty, które znamy jako błyszczące punkciki. Podobny efekt pragnęliśmy osiągnąć, myśląc o koncepcji oświetlenia zewnętrznego, które umila chwile spędzone w outdoorze. – podkreśla Wojtek Mantur – brand manager SternLight.

Wiosna na tarasie, balkonie i w ogrodzie

Na kolekcję Lampyris składają się trzy modele, dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych: białej oraz czarnej. Co ważne, posiadają podwyższoną klasę szczelności IP65, dzięki czemu nie uszkodzi ich deszcz. Model Fausis stanowi minimalistyczną odpowiedź na tradycyjne latarenki. Aluminiowa ramka z ledowym oświetleniem w górnej części, posiada gumowy uchwyt, pozwalający na swobodne przenoszenie oprawy. Wersję Fausis S, można doposażyć w dodatkowe akcesorium w postaci uchwytu, montowanego do ściany. Pozwala on na powieszenie latarenki w dowolnym miejscu.

Linia Foturis składa się z lekkich i kompaktowych lampek stołowych w wersji białej oraz czarnej. Ładowane są za pomocą USB, a ich czas pracy wynosi nawet do 10 godzin. Oprawy posiadają opcje ściemniania, którą uruchamia się poprzez przytrzymanie włącznika, znajdującego się w górnej części lampki.

Model Foturis Round.

UNI – UNIWERSALNOŚĆ I UNIKATOWOŚĆ

Oprawa zewnętrzna UNI charakteryzuje się trwałością i szerokim spektrum zastosowań. Sprawdzi się w ogrodzie, jak i na elewacjach budynków, podkreślając piękno architektury. Posiada projektor LED ze zintegrowanym źródłem światła o temperaturze barwowej 3000K. Dzięki klasie szczelności IP65 jest wyjątkowo odporna na czynniki atmosferyczne, a zakres jej pracy wynosi od -20 do +50 stopni Celsjusza. Ponadto UNI wyposażono w wysokiej jakości zasilacz oraz oprawę o dużej odporności na uderzenia i inne zewnętrze uszkodzenia mechaniczne (IK06). Natomiast regulowana, wychylna i obrotowa główka, pozwala ustawić oprawę pod różnymi kątami i kierunkami. UNI wzbogaci aranżację ogrodową oświetlając zieleń lub drzewa. Za sprawą opraw, można także zbudować wyjątkową iluminację architektury, bez względu na to czy mamy do czynienia z budynkiem prywatnym czy komercyjnym.

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków