Złoto w kuchni - oryginalne propozycje, które podniosą prestiż wnętrza
Proj.: RUM studio; fot.: @kroniki

Złoto w kuchni – oryginalne propozycje, które podniosą prestiż wnętrza

Złote elementy w aranżacjach wnętrz nie tracą na popularności już od dobrych kilku lat. Dodatki w kolorze tego szlachetnego metalu wykorzystywane są w każdym pomieszczeniu i bez względu na jego styl. Jeśli chodzi o złoto w kuchni, najczęściej pojawia się pod postacią baterii, okuć meblowych lub lamp wiszących. Natomiast architekci mają również o wiele bardziej kreatywne pomysły na przemycenie złota do aneksów i przestrzeni kuchennych. Przyjrzyjmy się zatem najciekawszym propozycjom na złoto w kuchni, wyselekcjonowanym przez naszą redakcję.

Biżuteria wnętrz – złote akcesoria, które odmienią twój dom

Proj.: KODO

Ściana nad blatem roboczym

Najczęstszymi wyborem jeśli chodzi o zabezpieczenie ściany nad blatem roboczym w kuchni są płytki. Natomiast architekci udowadniają, że można podejść do tego tematu zdecydowanie bardziej kreatywnie. Pokrycie tej części aneksu kuchennego blachą w kolorze złota wprowadzi bardzo ciekawy efekt dekoracyjny, nada głębi i będzie pięknie odbijać światło. Taki zabieg szczególnie sprawdzi się w małych przestrzeniach. Dla zwolenników klasycznych rozwiązań, również mamy propozycję: złote płytki. Stanowią ciekawy kompromis pomiędzy oryginalną cienką blachą, a tradycyjną ceramiką ścienną.

Matowa blacha w kolorze złota to ciekawy sposób na zabezpieczenie ściany nad blatem kuchennym. | Proj: Vzorovo

Co nad blatem kuchennym – wielkoformatowe kontra cegiełki – Zamów wyposażenie!

Miedziana blacha o nierównomiernej powierzchni w małej kuchni.  | Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz, Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste
Kuchnia ze złotą ścianą nad blatem proj. Mikołajska Studio
Złote płytki to ciekawy kompromis pomiędzy blachą, a tradycyjną ceramiką ścienną. | Projekt: MOOD Studio; Fot.: Lokum Studio
Kuchnia z miedzianymi płytkami | Projekt Butterfly Studio

Nadzwyczajne fronty

Kolejny ciekawy sposób na wprowadzenie złota do kuchni to fronty zabudowy meblowej. Zamiast tradycyjnego laminatu czy forniru, architekci proponują pokrycie szafek materiałami o efekcie złotej blachy. Zabieg ten wzbogaci aranżacje w każdym stylu, jednocześnie będąc ciekawym detalem dekoracyjnym. Ze względu na dużą moc złota, wykorzystywane jest ono jedynie do wybranych frontów z całej zabudowy – np. tylko do górnych lub jedynie do dolnych szafek.

Złoto w kuchni
Górne szafki w kolorze złota. | proj. Marker Studio, zdj. Jaga Kraupe
Projekt: Aldona Banasiuk | zdj.: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Anna Salak
Proj.: 8486, Anna Struska, Henryk Struski
Kuchnia inspirowana Bauhausem ze złotymi frontami szafek dolnych. | Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be Studio
Złoto w kuchni
Oryginalne fronty w kolorze złota. | Proj: NOM studio

Złoto w kuchni – okapy

Złoty detal w strefie kuchni nie musi ograniczać się do okuć czy baterii. Rozwiązaniem, które zdobywa coraz większą popularność są złote i miedziane okapy kuchenne. Taki element jest dekoracją samą w sobie i nie potrzebuje już zbyt wielu dodatków. Jednocześnie będzie ciekawym uzupełnieniem klasycznych wnętrz, jak i tych minimalistycznych czy nowoczesnych.

Projekt: Pracownia IN
Eklektyczna strefa kuchni. | Proj. CaSa
Eklektyczna strefa kuchni. | Proj. CaSa
PROJ: BUTTERFLY STUDIO

Kreatywne rozwiązania

Pomysły architektów ze złotem w kuchni, nie ograniczają się jedynie do tych wyżej wymienionych. Wśród projektów znajdziemy wiele zaskakujących i oryginalnych rozwiązań. Jednym z nich, jest propozycja pracowni Magma. Wyspa w formie zwężającego się do dołu stożka, pokrytego złotą blachą wygląda jak nowoczesna rzeźba. Jednocześnie wyznacza centralny punkt strefy dziennej.

Złoto w kuchni
Kuchnia z oryginalną złotą wyspą. | Proj. Magma, zdj. Fotomohito

Kolejny wyjątkowy przykład wyspy kuchennej w złotym wydaniu znajdziemy w projekcie Inbalance. Kuchnia stanowi przykładem eklektycznego minimalizmu, pod przewodnictwem koloru. Czarno-kremowa zabudowa aneksu, tworzy neutralne tło dla złotej wyspy, stanowiącej najważniejszy akcent w pomieszczeniu.

Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot.: Tom Kurek

Zespół architektów z pracowni bo/sko zaproponował klientowi ciekawe wykończenie portalu wejściowego do kuchni. Złota blacha podkreślająca wnętrze drzwi, stanowi wprowadzenie do pomieszczenia w bieli i różu, gdzie znajdziemy również kilka złotych detali.

Proj.: bo/sko; FOt.: Hanna Połczyńska / kroniki.studio

Architektka Kristina Busko w niewielkim mieszkaniu, wydzieliła strefy funkcjonalne złotym portalem. Przestrzeń została podzielona na dwie części za sprawą pilastrów, zaakcentowanych złotą bordiurą, wykonaną z antycznego lustra.

Projekt i wizualizacje: Kristina Busko

Wnętrze w stylu Mid-century Modern, zaprojektowane przez pracownie RUM studio, podkreślają subtelne detale w kolorze złota. Aneks kuchenny, w którym dominuje fornir o kolorze orzecha amerykańskiego, przełamuje matowe złoto. Obudowa okapu, brzeg półki nad blatem oraz cokół wykończone złotem, nadają aranżacji wyjątkowej elegancji i klasy, znamiennej dla estetyki Mid-century.

Złoto w kuchni
Złota obudowa okapu oraz złoty cokół. | Proj.: RUM studio; fot.: @kroniki

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków