39m2 nad jeziorem – w środku ruda sofa, ukryta sypialnia i złote detale

Inwestorzy, którzy zgłosili się do biura Musta2, marzyli o stworzeniu przytulnej oazy w wakacyjnym mieszkaniu nad jeziorem Dominickim. Mając do dyspozycji niewielki lokal o powierzchni 39m2, znajdujący się w apartamentowcu, zdawali sobie sprawę, ze zaaranżowanie go na potrzeby 3-osobowej rodziny nie będzie łatwym zadaniem. Jednak zespół projektowy świetnie poradził sobie z tym wyzwaniem, dzięki wprowadzeniu sprytnych rozwiązań. Tak powstało wnętrze jasne, ponadczasowe z przyciągającymi wzrok akcentami kolorystycznymi. Udało się tu nawet wydzielić strefy funkcjonalne w tym, ukrytą za przesuwnymi drzwiami, dwupoziomową sypialnię.

Musta2
Proj. Musta2; Fot.: Beniamin Mirek – www.studiolighthouse.pl

Eyecatcher 

Kluczowymi wytycznymi klientów, było stworzenie komfortowego miejsca, nie tylko do odpoczynku, ale również wspólnego spędzania czasu i spotkań z przyjaciółmi. Właśnie dlatego główną rolę, odgrywa tutaj modułowy narożnik w pięknym, rudym welwecie. Tworzy on przestrzeń sprzyjającą rozmowom i jest kolorystycznym eyecatcherem całej aranżacji. Strefę relaksu uzupełnia okrągły stół jadalniany, do którego dobrano kolorowe krzesła obite welurową tkaniną. Ten zestaw miękkich mebli pięknie prezentuje się na jasnym tle ścian i od progu zachęca, by się w nim wygodnie rozsiąść. Kuchnia nie stanowiła priorytetu w wakacyjnym mieszkaniu, dlatego została ograniczona do prostego aneksu. Jednak zabudowa górnych szafek została poprowadzana przez całą długość mieszkania, dzięki czemu uzyskano bardzo dużo miejsc do przechowywania, bez strat na metrażu wnętrza.

Świetnie zaprojektowane miejsca do przechowywania | Atelier Starzak Strebicki

Musta2
Proj. Musta2; Fot.: Beniamin Mirek – www.studiolighthouse.pl

Ukryta sypialnia

Kolejnym istotnym punktem wśród wytycznych inwestorów było wydzielenie sypialni, co na 39m2 nie było łatwym zadaniem. Zespół Musta2 wpadł na bardzo ciekawy pomysł przedłużenia ściany korytarza i stworzenie niewielkiego kubika z przesuwnymi drzwiami. Wewnątrz umieszczono podwójne łóżko, a nad nim „antresolę” z miejscem do spania dla dziecka. W ciągu dnia można rozsunąć drzwi, co optycznie powiększa przestrzeń. Natomiast w razie potrzeby, powstaje przytulna sypialnia, oddzielona od reszty mieszkania. 

Ukryta sypialnia w małym mieszkaniu – zamów aranżację!

Proj. Musta2; Fot.: Beniamin Mirek – www.studiolighthouse.pl
Musta2
Proj. Musta2; Fot.: Beniamin Mirek – www.studiolighthouse.pl
Proj. Musta2; Fot.: Beniamin Mirek – www.studiolighthouse.pl

Złota klamra 

Klimat wnętrza odzwierciedla charakter inwestorów. Zależało im na jasnej bazie z dodatkiem energetycznego koloru, który przyciąga od samego wejścia, a także nucie elegancji wyrażonej złotymi detalami. Właśnie złoto stanowi kompozycyjną klamrę aranżacji, subtelnie pojawiając się w całym mieszkaniu, niczym delikatna biżuteria. Od wejścia, wzrok ku głębi mieszkania, prowadzi rząd górnych szafek o frontach w matowym złocie. Biały aneks kuchenny uzupełnia zlewozmywak, armatura i okucia meblowe w złotym wykończeniu. Metal ten pojawia się również w konstrukcji krzeseł jadalnianych, kinkietach, a nawet włącznikach światła. Biżuteryjnych detali nie mogło zabraknąć również w łazience, gdzie znajdziemy złotą armaturę, wieszaki na ręczniki i uchwyty meblowe. Złoto pojawiło się, także na żyłach marmurowych płytek. Piękny detal stanowi pas tapety z motywem kwiatowym. 

Biżuteria wnętrz – złote akcesoria, które odmienią twój dom

Musta2
Proj. Musta2; Fot.: Beniamin Mirek – www.studiolighthouse.pl
Musta2
Proj. Musta2; Fot.: Beniamin Mirek – www.studiolighthouse.pl


Projekt: Musta2

Zdjęcia: Beniamin Mirek

WWW: www.studiolighthouse.pl 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków