65-metrowe mieszkanie nad jeziorem Mikołajskim | Design: Alicja Łotysz-Pogorzelska z Pracowni Amaltea | IH - Internity Home

65-metrowe mieszkanie nad jeziorem Mikołajskim | Design: Alicja Łotysz-Pogorzelska z Pracowni Amaltea

Mieszkanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych na Mazurach, zaprojektowane zostało z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Projektantka Alicja Łotysz-Pogorzelska z Pracowni Amaltea, wykorzystała piękno i charakterystyczne cechy lokalnego krajobrazu na Mazurach jako główne źródło inspiracji. Elementy, takie jak widok jeziora, śpiew ptaków i naturalne światło, zostały przeniesione do wnętrza mieszkania, tworząc wyjątkowy design.  Zmiany w układzie mieszkania oraz przemyślana organizacja przestrzeni pozwoliły na stworzenie wygodnego i praktycznego miejsca dla gości. Mieszkanie ulokowane jest w przepięknym malowniczym miejscu tuż nad brzegiem jeziora Mikołajskiego, w spokojnej i pięknej okolicy.

Zmiana układu funkcjonalnego

To 3 pokojowe mieszkania przeszło na początku niemałą metamorfozę. W celu podniesienia komfortu użytkowania z tej przestrzeni przez gości, architektka wprowadziła zmiany w układzie zaproponowanym przez dewelopera. Architekt już na początku budowy wprowadziła zmiany. Niewielka toaleta i osobna łazienka zostały połączone, tu również znalazło się miejsce na pralkę. Przesunięcie ścian o kilka centymetrów pozwoliło także powiększyć miejsce na aneks kuchenny oraz pokoje.

Strefa dzienna | Design: Amaltea

Wysokiej jakości materiały

Wybór wysokiej jakości materiałów i sprzętów oraz aranżacja oparta na szlachetnych surowcach, takich jak naturalne drewno nadają wnętrzu elegancji i wyjątkowego charakteru. To również wpływa na zwiększenie trwałości i estetyki pomieszczenia. Deska drewniana jest piękna i klimatyczna, ale może być mniej odporna na intensywne użytkowanie, szczególnie w przypadku wynajmu krótkoterminowego, gdzie podłoga jest narażona na dużą ilość ruchu i obciążeń. Panele winylowe są znane z trwałości i łatwej konserwacji, co czyni je dobrym wyborem w takim przypadku. Wzór jodły węgierskiej dodaje charakteru całemu pomieszczeniu.

 

Pokój | Design: Alicja Łotysz-Pogorzelska z Pracowni Amaltea
Pokój | Design: Alicja Łotysz-Pogorzelska z Pracowni Amaltea

Wyjątkowy klimat

Architekt łącząc piękno naturalnego oświetlenia słonecznego z różnymi opcjami oświetlenia sztucznego, stworzyła wyjątkowe funkcjonale i urokliwe wnętrze. Odpowiednio dobrana i rozmieszczona iluminacja wpływa na atmosferę i nastrój w pomieszczeniach.

Wprowadzenie różnych rodzajów oświetlenia, takich jak oprawy akcentujące, eksponujące i ogólne oświetlenie, pozwoliło dostosować atmosferę w pomieszczeniach do potrzeb i preferencji mieszkańców. Lampy sufitowe zapewniają ogólne oświetlenie, kinkiety służą jako elementy dekoracyjne i tworzą przytulne zakamarki, a podświetlenia witryn eksponują kolekcje, czy ozdoby. Alabastrowe kinkiety Aromas tworzą tu również ozdobę wąskiego korytarza, dodają elegancji i unikalnego charakteru. Detale takie wyróżniają wnętrze i sprawiają, że staje się ono niezapomniane.

Przedpokój | Design: Amaltea

Kobieca łazienka

Łazienka jest niezwykle lekka i elegancka w odbiorze. Na ścianie za wanną wolnostojącą przyścienną, znalazła się wodoodporna tapeta WonderWall. W strefie umywalkowej oraz WC na ścianach znajdują się piękne delikatne płytki marmurowe. Chromowana armatura zwieńcza całość aranżacji, a blasku dodają kinkiety i złote finezyjne uchwyty.

Łazienka Design: Amaltea
Łazienka Design: Amaltea

Wszystko razem tworzy harmonijną przestrzeń, która jest przytulna i funkcjonalna zarówno w ciągu dnia, jak i po zmierzchu. To idealne miejsce na relaks i wypoczynek na Mazurach.

 

Projekt mieszkania: Alicja Łotysz-Pogorzelska z Pracowni Amaltea,

Foto:  Michał Bidziuch z Fotospark

Zapytaj // naszego eksperta

Karolina Mioduszewska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz 
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków