Apartament dla rodziny urządzony w stylu Hampton | MIKOŁAJSKAstudio

Miejsca, w których czujemy się dobrze niełatwo nam opuszczać. Tak też było z właścicielami tego apartamentu. Wygodne lokum na zorganizowanym, zamkniętym osiedlu wśród zieleni kupili kilkanaście lat temu. Niestety, wraz z dorastaniem córek, stało się zbyt małe, potrzebowali więc czegoś większego. Nie chcieli przy tym wyprowadzać się w inny rejon stolicy, gdyż okolica i szybki dojazd do centrum Warszawy bardzo im odpowiadały. Łut szczęścia i determinacja doprowadziły do nabycia przestronnego 150-metrowego mieszkania na ostatnim piętrze domu, na tym samym osiedlu. Aranżację niemalże otwartej przestrzeni powierzyli architektkom z pracowni MIKOŁAJSKAstudio. Właściciele zafascynowani dotychczasowymi realizacjami studia, już po pierwszej rozmowie z projektantkami poczuli, że dobrze wybrali. Potwierdzeniem słuszności podjętej decyzji był zabawny epizod związany z wyborem tapety do sypialni. Właścicielka szukając inspiracji w sieci wskazała aranżację, która najbardziej jej się spodobała. Po kliknięciu na zdjęcie okazało się, że to projekt pracowni, z którą właśnie zaczęli współpracować.

apartament w stylu hampton
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; fot.: Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak

Styl hampton, czyli jak stworzyć klimat nadmorskiej willi?

Przestrzeń dobrze zorganizowana

Wytyczne właścicieli, co do koncepcji projektu, były konkretnie sprecyzowane. Chcieli, by w nowym mieszkaniu znalazły się rozwiązania, które sprawdziły się w poprzednim, ale uzupełnione o nowoczesne funkcjonalności. Inwestorom zależało przede wszystkim na tym, by jadalnia była zlokalizowana blisko kuchni, a w salonie powstał wygodny kącik wypoczynkowy urządzony dla co najmniej 5 – 6 osób. Miało to być idealne miejsce do rodzinnych rozgrywek w gry planszowe, które tak uwielbiają. Właściciele to nie tylko amatorzy planszówek, ale też wspólnego gotowania, dlatego ważnym założeniem projektowym było zaplanowanie większej ilości miejsca do przechowywania w kuchni oraz odpowiednio dużej powierzchni blatu roboczego.

apartament w stylu hampton
 Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; fot.: Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak

Małe Hampton

Architektki rozplanowały przestrzeń tak, by oddzielić część dzienną od prywatnej. Jako naturalną granicę wykorzystały dwie garderoby, łazienki oraz pralnię ze spiżarnią. Praktyczność, którą urzekły właścicieli poprzednie projekty, architektki wykorzystały i w tym przypadku. Słup nośny na całej jego wysokości zabudowały elegancką witryną na rodzinną zastawę stołową, dodatkowo oddzielając tym samym kuchnię od korytarza. Dzięki przeszkolonej witrynie ta pierwsza stała się też przytulniejsza. Zaprojektowane przez architektki białe, kuchenne szafki kryją w sobie mnóstwo miejsca do przechowywania. Kontrastują z nimi niebieskie fronty wysokiej zabudowy z piekarnikiem i lodówką, nawiązując przyjazny duet z wyspą, przy której gospodarze wypijają poranną kawę. Delikatne błękity, piaskowe beże i biel – charakterystyczne dla stylu hampton, dopełnione zostały srebrnymi dodatkami, szklanymi witrynami i wazonami pełnymi świeżych kwiatów.

Apartament w stylu hampton dla 5-cio osobowej rodziny | Na Antresoli

Apartament w stylu Hampton – elegancja w kolorach morza 

W salonie, zgonie z ustaleniami, znalazła się wygodna beżowa sofa i dwa błękitne tapicerowane fotele, na których rodzina rozsiada się do wspólnego oglądania filmów. Wykonana na zamówienie zabudowa telewizora z jednej strony subtelnie go maskuje, z drugiej zaś zapewnia mnóstwo miejsca na książki, bibeloty i pamiątki. Sypialnia to ulubione miejsce Pani domu. Jak już wspomniano, tapeta znaleziona w internecie była inspiracją do jej urządzenia i swoistym must have. To ona nadaje charakter całemu wnętrzu. Dzięki obszernym garderobom, znajduje się tylko łóżko i witryna na książki zaprojektowana przez MIKOŁAJSKAstudio. Właściciele od początku nie chcieli dodatkowych szaf w miejscu przeznaczonym do wypoczynku, stąd pomysł na oddzielne garderoby. Konsekwentne połączenie bieli, beżu i gołębiego błękitu tworzy romantyczny klimat we wnętrzu.

apartament w stylu hampton
 Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; fot.: Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak

W łazienkach odważne połączenie różnych deseni i geometrycznych kształtów współgra ze sobą dzięki wspólnemu mianownikowi, jakim jest kolor. Zjawiskowe tapety nawiązują barwą do szafek łazienkowych w kolorze niebieskim – dobrze znanym z pozostałej części mieszkania. By w pełni wpisać przestrzeń w stylistykę hampton, zarówno lustra jak i meble zostały wykonane na zamówienie wg autorskiego projektu.

Zdjęcia: Yassen Hristov
Stylizacja: Anna Salak


O pracowni:
MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

www.mikolajskastudio.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków