Dom dla pięcioosobowej rodziny – naturalnie pod skosami

Dom dla pięcioosobowej rodziny położony jest w kameralnej lokalizacji. Inwestorzy marzyli o nowoczesnym, ale jednocześnie przytulnym wystroju na bazie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Ciekawa bryła ze skosami, wysoką, otwartą przestrzenią i dużymi oknami stała się punktem wyjścia do stworzenia funkcjonalnych i stylowych wnętrz, zapewniających komfort wszystkim domownikom. Projekt swojego wymarzonego domu właściciele powierzyli krakowskiej pracowni MIKOŁAJSKAstudio, prowadzonej przez dwie architektki – Krystynę Mikołajską oraz jej córkę Idę. Biuro słynie z dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach realizacji oraz doskonałego wyczucia potrzeb klientów. Tak też było tym razem. Inwestorzy dostali dokładnie to, czego oczekiwali.

Dom dla pięcioosobowej rodziny
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Dom poza miastem dla rodziny z dzieckiem (proj. Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe)

Dobry układ

Bazę aranżacji stanowią naturalne materiały tj.: kamień i drewno, którym towarzyszą cegła oraz szkło. Wnętrza są nowoczesne i przytulne zarazem. Ponadto, co niezwykle ważne w każdym projekcie, układ pomieszczeń jest zaplanowany w taki sposób, aby osiągnąć jak największą funkcjonalność. Na parterze domu znajduje się część prywatna, czyli sypialnia i łazienka gospodarzy, oraz pokoje córek. Tutaj, też zorganizowano strefę dzienną, składającą się z przestronnego salonu z jadalnią oraz kuchni. Architektki zorganizowały na parterze, również strefę relaksu z sauną i dwie łazienki – jedna z wanną, a druga z prysznicem. Znalazło się tu jeszcze miejsce na garderobę, pralnię i pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu, którego część stanowi antresola nad salonem, umiejscowiono pokój syna, gabinet i łazienkę. Przestrzeń domu jest doskonale zaplanowana. Zadbano o miejsce na wspólne spędzanie czasu, każdy też ma możliwość być sam. Kuchnia może być otwarta lub zamknięta, ponieważ między nią a częścią jadalnianą salonu znajdują się duże, przesuwane drzwi z ornamentowego szkła. Oddzielna garderoba, pomieszczenie gospodarcze i „brudna kuchnia” gwarantują odpowiednią ilość miejsca do przechowywania i pracy, dzięki czemu łatwo jest utrzymać porządek.

Dom dla pięcioosobowej rodziny
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Dom dla pięcioosobowej rodziny w otoczeniu naturalnych materiałów

Wnętrza domu wykończone są drewnem, kamieniem i cegłą, zestawionymi z rozmaitymi tekstyliami. Znalazły się tu meble tapicerowane tkaninami i skórą, a także dodatki wprowadzające przytulność, takie jak dywan w salonie czy zasłony w sypialni. Taka różnorodność materiałów i faktur sprawdza się dzięki starannie dobranej kolorystyce. Choć odcieni jest dużo, wszystkie należą do tzw. palety barw ziemi, są naturalne, stonowane i miłe dla oka. Wszystko razem sprawia, że wnętrza są ciekawe, oryginalne, a zarazem estetyczne i nieprzeładowane. Nawet pokoje dzieci, choć z kolorowymi akcentami, wpisują się w styl całego domu za sprawą tonacji (róż i błękit są przybrudzone i przygaszone) oraz konsekwentnie zastosowanej bazy, którą stanowią drewno i cegła.

To jest hit! Uniwersalny pokój dziecięcy w leśnym stylu

Dom dla pięcioosobowej rodziny
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Styl i komfort

Konsekwencja to słowo klucz w tym projekcie, ponieważ to dzięki niej dom czyta się jako całość. Powtarzające się motywy, takie jak duże płaszczyzny kamienia na ścianach w sypialni i kuchni, ciemne drewno na ścianie w salonie i w postaci mebli łazienkowych czy cegła w części dziennej, korytarzach, pokojach dzieci i łazienkach, spinają wnętrza aranżacyjną klamrą. Architekci z pracowni MIKOŁAJSKAstudio z charakterystyczną dla siebie starannością i wyczuciem stylu połączyli różnorodne materiały, faktury i kolory. Efektem jest ciepła i przytulna aranżacja, doskonale odpowiadającą na potrzeby właścicieli i spełniającą ich oczekiwania w kwestii funkcjonalności.

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.
www.mikolajskastudio.pl

Źródło: materiały prasowe OKK! PR

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków