Dom z kompleksem do glampingu ulokowany pośród malowniczej scenerii

Dom z kompleksem do glampingu ulokowany pośród malowniczej scenerii

Pośród traw i drzew, w malowniczej scenerii Wielkopolski, powstało wyjątkowe założenie domu jednorodzinnego i sąsiadującego z nim kompleksu do glampingu. Jego autorkami są Ewelina Chawawko i Emilia Kaczor z pracowni Emwe, które przy tym projekcie współpracowały z HRT studio. Otaczająca przyroda miała dominujący wpływ na projekt domu oraz aranżacje wnętrz – architektki chciały, by natura podjęła dialog z budynkiem. Prosta forma stodoły nawiązuje do okolicznej zabudowy, a naturalne materiały takie jak kamień i drewno współgrają z otoczeniem. Jak podkreślają architektki: „dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nas Inwestorzy i wzajemnym inspirowaniu się, mogłyśmy stworzyć tak piękne miejsce.”.

kompleks do glampingu
Projekt: EMWE studio we współpracy z HRT studio

Dom typu nowoczesna stodoła – stylowa oaza dla rodziny

W kolorach traw

Dzika natura otaczająca kompleks, przeniknęła do wnętrz domu. Materiały zaproponowane przez architektki to gliniane tynki, ciepłe, surowe drewno, kamień, rattan oraz trawa morska. Kontekst miejsca i upodobania Inwestorów, a także ich nowoczesne spojrzenie na architekturę pozwoliły stworzyć minimalistyczną przestrzeń w duchu boho. Nie mogło tutaj zabraknąć pracowni ceramiki, której tworzenie jest wielką pasją Pani Domu. Dzięki odpowiedniemu pomieszczeniu może ją wytwarzać, jak i dzielić się tajnikami rękodzieła z gośćmi glampingowego kompleksu.

Modern rustic we wnętrzach – rustykalna przytulność i minimalizm

Projekt: EMWE studio we współpracy z HRT studio
kompleks do glampingu
Projekt: EMWE studio we współpracy z HRT studio

Między boho a japandii

Punktem wyjścia dla projektu wnętrz była natura – przede wszystkim ta, która otacza teren domu, jednak nie zabrakło tu odniesień do współczesnych trendów. W aranżacji znalazły się elementy stylu boho, takie jak plecionki czy detale wykonane z trawy morskiej. Architektki wplotły tu także akcenty japandii, wraz z charakterystyczną dla tej estetyki surowością. Ciepła kolorystyka inspirowana właściwościami wykorzystanych materiałów, przenosi w skandynawskie klimaty w duchu New Nordic. Jednak dominującą wartością projektu jest spójność estetyczna, łącząca wszystkie pomieszczenia. Jak podsumowują architektki:

We wnętrzu zaprojektowanego przez nas domu będą pisały się piękne historie życia jego Mieszkańców, które zasługują na odpowiednią oprawę.

Projekt: EMWE studio we współpracy z HRT studio
Projekt: EMWE studio we współpracy z HRT studio

Glamping – wyższy poziom biwakowania

Inwestorzy zauroczeni pięknem wielkopolskiej wsi, pragnęli podzielić się jej urokami z innymi. Stworzyli więc miejsce, w dość niepopularnej dla Polski formule glampingu. Termin ten łączy splendor i obozowanie na łonie natury, a ta forma biwaku jest niezwykle udana i kusząca dla osób szukających nowych form wypoczynku. Sama nazwa glamping powstała z połączenia dwóch angielskich słów – glamour i camping. Miejsca do glampingu są w pełni funkcjonalne, gwarantują najwyższy komfort i dostęp do bogatego asortymentu. Stworzona z miłości do natury i potrzeby wyciszenia Freedolina ma być azylem dla każdego miłośnika pięknych widoków. Sąsiedztwo jeziora i znajdującej się na nim wyspy zapewnia niezwykłe dźwięki żurawi oraz żab. Inwestorzy marzyli, by każdy z ich gości poczuł się jak na wakacjach z dzieciństwa lub na letnich wyjazdach ze znajomymi pod namiot. Ich koncept glampingu pozwala na łączenie i integrowanie ludzi z całej Polski, a może i ze świata.

Hemester czyli szwedzki sposób na udane wakacje

kompleks do glampingu
Źródło: Freedolina
kompleks do glampingu
Źródło: Freedolina

Na terenie glampingu znajduje się osiem namiotów- cztery duże i cztery małe, a także dedykowane im łazienki. Dodatkowa toaleta z prysznicem dostępna dla wszystkich gości znajduje się przy marinie – domku przy plaży nad brzegiem jeziora. Tam też do dyspozycji gości jest sucha sauna oraz sprzęty wodne – kajaki, łódka, rower wodny. Goście odwiedzający Freedolinę mogą również stale korzystać z ogólnodostępnej kuchni. Gospodarze zachęcają do wspólnego gotowania i integracji. Na małej wyspie nad  stawem znajduje się Freedocafe, czyli kafejka, w której można skorzystać z ekspresu do kawy lub zaparzyć sobie herbatę. Nierzadko pojawią się tam również słodkie specjały.

Więcej na: https://freedolina.com/

Projekt: EMWE studio we współpracy z HRT studio

WWW: https://emwe.pl/

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków