Duet zieleni i szarości w nowoczesnym mieszkaniu | Proj: m.room

Projekt 8o metrowego mieszkania zlokalizowanego w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej, oscyluje w tonacji zieleni i szarości. Założeniem projektowym było stworzenie nowoczesnego, przytulnego i funkcjonalnego wnętrza. Za projekt odpowiada architekt Maria Rogalińska właścicielka łódzkiej pracowni m.room.

Szarości w różnych odcieniach

Kuchnia otwarta na salon pozwala stworzyć przestronną i wygodną strefę dzienną w mieszkaniu. Od salonu została oddzielona funkcjonalną wyspą i stołem z czterema zielonymi tapicerowanymi krzesłami.

Strefa jadalniana została oświetlona designerskimi lampami Flos Arrangements. To modułowa lampa o minimalistycznej formie. Linia zaprojektowana w 2018 roku przez Michaela Anastassiadesa i składa się z geometrycznych szkieletów świetlnych, które można w dowolny sposób aranżować i łączyć.

We wnętrzu obserwujemy kreatywną zabawę szarością oraz różnymi fakturami. Szare matowe meble kuchenne współgrają z błyszczącymi, odbijającymi światło płytkami ułożonymi pionowo nad blatem. Na podłodze w strefie kuchennej postawiono na jasne szare płytki a w strefie dziennej na drewniane deski. 

Strefę dzienną stanowi wygodny, komfortowy modułowy narożnik w kolorze zgaszonej ciemnej zieleni. Przy nim ustawiono stoliki kawowe a na podłodze położono grubo pleciony szary dywan. Tworzą idealną strefę relaksu. 

m.room Maria Rogalińska

Łazienka tworzy spójną koncepcję do całego mieszkania. Widzimy konsekwencję w wyborze kolorystyki oraz materiałów. Płytkami architekt wydzieliła strefy. Strefa umywalkowa z dużym okrągłym lustrem została wyłożona szarymi, przecieranymi płytkami. Te same płytki znajdują się również w strefie prysznicowej. 

m.room Maria Rogalińska

W strefie wannowej na ścianę zostały wybrane przepiękne zielone płytki. Wanna to ciekawy model wanny przyściennej wolnostojącej. 

m.room Maria Rogalińska | projekt łazienki

m.room Młode biuro projektowe, zlokalizowane w Łodzi. Działają głównie w obszarze centralnej Polski, jednak nie stanowi dla nich problemu zrealizowanie projektu w innych częściach Polski. Projektują z pasją, podchodzą do każdego projektu indywidualnie i traktują każdą realizacją jak nowe wyzwanie. Stawiają na prostotę form, funkcjonalność, klarowność kompozycji, ale również przytulność i wygodę użytkowania

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków