Dwupoziomowe 190 metrowe mieszkanie | Proj.: Mocolocco | IH - Internity Home

Dwupoziomowe 190 metrowe mieszkanie | Proj.: Mocolocco

Dzisiaj zaglądamy do jednej z realizacji pracowni Mocolocco prowadzonej przez Karolinę Kokot i Karolinę Tkocz. Mieszkanie dwupoziomowe zlokalizowane jest w Krakowie i zostało urządzone dla małżeństwa, których dzieci już są dorosłe, mieszkają oddzielnie. Obecnie wnętrze posiada 190 metrów, ale powstało z połączenia dwóch niezależnych lokali. Architektki musiały zaprojektować i wkomponować w aranżację schody wewnętrzne prowadzące na piętro.

Apartament składa się ze 100 metrowego poziomu dolnego. W tej strefie dziennej znajduje się kuchnia, jadalnia oraz komfortowy salon. Prywatna strefa Inwestorów zlokalizowana jest na piętrze. Na tym poziomie zaaranżowano sypialnię z garderobą oraz łazienką prywatną, pokój gościnny, gabinet, a także łazienkę z sauną oraz pralnię.

Ciepło i naturalność

Wnętrze przepełnione jest ciepłymi, naturalnymi tonami. Kompozycje kolorystyczne konsekwentnie utrzymano we wszystkich pomieszczeniach projektowanego mieszkania. Wykorzystano w tej realizacji produkty najwyższej jakości, które zostały dobrane z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Harmonia, spokój i funkcjonalność przepełnia całą przestrzeń tego mieszkania.

Funkcjonalny hol

Architektki zadałby o bardzo ważny aspekt, jakim są miejsca do przechowywania. Przy schodach powstała imponująca biblioteczka wysoka na 5 metrów. Zabudowa posiada również ukryty wysuwany podest, który ułatwia korzystanie z regału i sięgnięcie po książkę z wyższej półki. Po przeciwnej stronie biblioteczki znajdują się bardzo duże pojemne szafy, które od strony jadalni pełnią funkcję regałów. Pomimo, iż korytarz jest długi oraz zabudowany nie jest wcale ciemny, a to dzięki oświetleniu technicznemu, pięknej drewnianej podłodze, a także użyciu jaśniejszych, gładkich frontów szafy.

Projekt Mocolocco | Schody | Hol
Projekt Mocolocco | Schody | Hol

Komfortowa kuchnia

W tej przestrzeni główne skrzypce odgrywa funkcjonalna zabudowa kuchenna, która została oddzielona od strefy jadalnianej niewielką wyspą. Ciekawe zestawienie kolorystyczne nadaje świeżości i lekkości. Klasę wnętrza podkreśla drewno z jakiego wykonano meble, jest to orzech amerykański o szlachetnym kolorze. Drewno orzechowe jest jednym z najbardziej cenionych jego gatunków z uwagi na swoje wyjątkowe walory estetyczne i szerokie zastosowanie. Natomiast białe wiszące szafki nad blatem są lekkie i praktycznie niewidoczne.

Projekt Mocolocco
Projekt Mocolocco | Kuchnia ze stołem jadalnianym

Harmonijna przestrzeń

Jednolitą i harmonijną przestrzeń uzyskano również dzięki wyborowi odpowiedniej podłogi. Dębowa jodełka francuska to znakomity i ponadczasowy wybór. Drewniane deski podłogowe od zawsze cieszą się niezwykłą popularnością, nic więc dziwnego, że określa się je jako jeden z najszlachetniejszych materiałów do wykończenia podłóg we wnętrzu. Ponadto drewno jest niezwykle uniwersalną fakturą, która świetnie wygląda w towarzystwie aranżacji wnętrza w każdym stylu. Duży rodzinny minimalistyczny stół w sprytny sposób oddziela strefę kuchenną od strefy wypoczynkowej – salonu.

Projekt Mocolocco

Drugi poziom

Sypialnia Inwestorów znajduje się na piętrze i została połączona z łazienką oraz garderobą. Aranżacja w odcieniach szarości uspakaja i koi zmysły. Kolor ten, często niedoceniany jest tu podstawą aranżacji. Co więcej zestawiony z ciekawym elementem dekoracyjnym, jakim jest wzorzysta tapeta na ścianie za łóżkiem tworzy zaskakujący efekt.

Projekt Mocolocco

Łazienka urządzona została z wykorzystaniem pięknego marmuru w strefie umywalkowej oraz prysznicowej. Czarna armatura nadaje indywidualnego charakteru a dwie umywalki stanowią funkcjonalne wyposażenie wnętrza. Piękna podwieszana szafka podumywalkowa z drewnianymi lamelami uzupełnia idealny obraz kąpielowej przestrzeni.

Projekt Mocolocco
Projekt Mocolocco

Łazienka z sauną

Druga łazienka posiada w swym wyposażeniu saunę. Regularne korzystanie sauny wzmacnia organizm, dodaje mu siły i witalności oraz poprawia krążenie krwi. Nic dziwnego, że to forma relaksu tak popularna w Finlandii, gdzie pogoda nie rozpieszcza mieszkańców.

Projekt Mocolocco

Pracownia architektoniczna MOCOLOCCO tworzy wnętrza piękne i funkcjonalne. Realizują projekty wystroju wnętrz, budowlane projekty wielobranżowe i projekty graficzne. W skład biura wchodzą projektantki – absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej: Karolina Kokot i Karolina Tkocz. Jako MOCOLOCCO pracują razem od 2009 roku. W trakcie całego procesu projektowego i realizacyjnego zapewniają usługi doradcze i konsultacje projektowe. Współpracują z wieloma renomowanymi firmami, dzięki czemu mogą zaoferować Inwestorom design na najwyższym poziomie.

 

 

Projekt: Karolina Kokot, Karolina Tkocz, pracownia Mocolocco

Zdjęcia: Igor Stanisławski

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków