Eklektyczne wnętrze projektantki Doroty Szelągowskiej! | IH - Internity Home

Eklektyczne wnętrze projektantki Doroty Szelągowskiej!

Wymarzone mieszkanie

Dziś zapraszamy Was do nowego domu projektantki wnętrz Doroty Szelągowskiej. Jak sama architekt mówi projekt prawie ją pokonał. Pół roku trwało samo projektowanie – przesuwanie ścian, zmiana kolorów, szukanie idealnych i optymalnych rozwiązań. Dzięki wsparciu silnej, kreatywnej i zżytej ekipie, Pani Dorocie udało się zakończyć z wielkim efektem wow, przepiękny projekt jej osobistego mieszkania. Mieszkanie ma około 130 metrów, jest piękne, jasne, urządzone w stylu eklektycznym, z nieziemskim widokiem z okna, dużym balkonem, który posiada dwa wyjścia z salonu i sypialni oraz ogromny taras na dachu. 

Kuchnia w różu i granacie

Piękna i elegancka, jednocześnie bardzo przytulna kuchnia, tworzy serce domu. Ciemno granatowe meble w klasycznym stylu z blatem marmurowym tworzą nieziemskie tło tego pomieszczenia. Zlew pod oknem to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, zawsze można podpatrzeć co się dzieje na podwórzu. Bateria jest tak zamontowana, że pozwala na swobodne otwarcie okna, a także umycie go. 

Mieszkanie Doroty Szelągowskiej fot. Piotr Czaja

Projekt wnętrza to podstawa 

W mieszkaniu odnajdziemy znakomicie zaprojektowane i wydzielone wyraźne strefy – dzienną, w której spędza się czas z rodziną oraz azyl, w którym domownik może się zrelaksować i w pełni oddać się samotnej kontemplacji. Część dzienna to przepiękna i bardzo oryginalna kuchnia, która jest połączona z salonem oraz z pokojem, który pełni dwie funkcję gabinetu i gościnnego. Strefa prywatna to sypialnia z przestronną i funkcjonalną garderobą, pokoje dzieci, pralnia oraz główna łazienka.

Z wnętrza Pani Doroty można wywnioskować, że jest miłośniczką stylu eklektycznego. Sztuką w tym stylu jest umiejętne pogodzenie ze sobą różnych stylów i stworzenie wymarzonego, nienachalnego wnętrza, w którym będziemy czuć się najlepiej. W tym stylu pomimo, iż wszystko jest dozwolone trzeba znać umiar. 

W salonie ciekawe zestawienie sof w dwóch różnych kolorach. Sofy pochodzą z firmy Nobonobo kolekcja Paradise dostępnych w Internity Home.  Na podłodze przy sofach widać najnowszy trend, czyli warstwowe ułożenie dywanów z różnych kolekcji. A na czym on polega możecie przeczytać w poniższym artykule. 

MODA NA DYWAN | POZNAJ NAJNOWSZY TREND ARANŻACJI WNĘTRZ

Mieszkanie Doroty Szelągowskiej fot. Piotr Czaja
Mieszkanie Doroty Szelągowskiej fot. Piotr Czaja

Spokojna jednolita przestrzeń

We wnętrzach eklektycznym dużo się dziej. Najlepiej dlatego postawić na jednolite powierzchnie, jak ściany i podłoga. Pani Dorota do swojego mieszkania wybrała drewnianą podłogę Charme Parquet.

Drewniana podłoga ułożona w jodełkę nie tylko doda klasy wnętrzu, ale jak wiadomo jest to znakomita inwestycja na lata, gdyż nic tak jak drewno nie sprawdzi się w naszych mieszkaniach.  

Mieszkanie Doroty Szelągowskiej fot. Piotr Czaja

Podłogę i dywan wybierz w Internity Home

Niezwykle funkcjonalna łazienka z pralnią

Duża przestrzeń, w której można było zainstalować osobny prysznic i wannę. Połączenie mocnej zieleni z płytkami marmurowymi oraz złotymi elementami dają niezwykły elegancki efekt. Podwójna umywalka wykonana z konglomeratu kwarcytowego, na pewno zdaje egzamin szczególnie rano, gdy domownicy śpieszą się do wyjścia. Całe wyposażenie łazienki możecie znaleźć w salonach Internity Home. Ciekawym elementem ozdobnym w łazience jest grzejnik retro producenta Purmo, który pełni również funkcję wieszaka na ręczniki.

Mieszkanie Doroty Szelągowskiej fot. Piotr Czaja

Złote płytki na ścianie w strefie prysznicowej to wyjątkowa kolekcja płytek od L`Antic colonial Gravity Aluminium. Natomiast złota armatura pochodzi z kolekcji znakomitej serii Montreux Axor 

Łazienka gościnna, jak widać na zdjęciach, utrzymana jest zupełnie w innym stylu. Modernizm, który łączy ciekawe wzory i faktury.  Połączenie szarości i czerni oraz lastryko. Nie mogło zabraknąć w tym wnętrzu czarnych nowoczesnych baterii oraz umywalki, która stoi na prześlicznej szafeczce z drewna. 

Cała armatura oraz ceramika to produkty firmy Hushlab, które dostępne są w Internity Home. 

Mieszkanie Doroty Szelągowskiej fot. Piotr Czaja
Mieszkanie Doroty Szelągowskiej fot. Piotr Czaja

Jak widzicie całe wnętrze jest spójne, urządzone w niezwykle ciekawym stylu, odzwierciedla w pełni charakter właścicielki, czyli jest optymistyczne, radosne, ciekawe i nieszablonowe. Bardzo nam miło, iż możemy współpracować przy tak intrygujących wnętrzach. A jak Wam się podoba? Zachęcamy do komentowania pod wpisem. 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków