Energetyczne i pełne koloru mieszkanie w Porcie Praskim | Design: HURAGAN STUDIO | Foto: Kąty Proste | IH - Internity Home

Energetyczne i pełne koloru mieszkanie w Porcie Praskim | Design: HURAGAN STUDIO | Foto: Kąty Proste

Nowy projekt HURAGAN STUDIO, który wyróżnia nowoczesna elegancja i stonowana paleta barw. Zrealizowany został w siedemdziesięcio-metrowym mieszkaniu w warszawskim Porcie Praskim. Zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

Klasyczne wzory

Połączenie klasycznych wzorów, delikatnej sztukaterii i oryginalny dobór kolorów od razu wywołuje uczucie ciepła i komfortu, jednoczenie solidnie osadzając nas w nowoczesnej rzeczywistości. Po wejściu do mieszkania zwracają na siebie uwagę płytki podłogowe tworzące kwiatowy, geometryczny wzór. Oryginalny odcień zieleni na ścianach, ukryte drzwi do pomieszczeń oraz funkcjonalna, drewniana zabudowa stolarska zapowiadają wyjątkowe wrażenia.

Design: HURAGAN STUDIO | Foto: Kąty Proste

Strefa dzienna

Strefa dzienna została wyraźnie podzielona na strefę wypoczynkową z dużym narożnikiem i na strefę jadalnianą z lekkim drewnianym stołem. Dobrze oświetlona biała kuchnia z funkcjonalną i elegancką wyspą znacząco powiększa przestrzeń, a dębowe fornirowe fronty szafek nadają jej ciepłego charakteru.

Design: HURAGAN STUDIO | Foto: Kąty Proste
Design: HURAGAN STUDIO | Foto: Kąty Proste

 

Hol

Do części prywatnej prowadzi nas korytarz ze zlicowanymi ze ścianą drzwiami i pojemnymi szafami w kolorze zieleni- tym samym, który wita nas w holu wejściowym. Zabudowę wieńczy biblioteczka z frontem z ryflowanego szkła wraz z pojemną szafką na buty.

Dla równowagi w łazience, wybrano wyrazisty bordowy kolor, który nadaje mieszkaniu pikanterii. Stonowany został on piaskową podłogą i oryginalnymi szkliwionymi płytkami na ścianach. Warto zwrócić uwagę na detale, jak okucia oraz grzejnik w kolorze brzoskwiniowym oraz armaturę w odcieniu szczotkowanego złota. Wszystkie te elementy tworzą piękną, spójną przestrzeń stworzoną do długiego relaksu.

Design: HURAGAN STUDIO | Foto: Kąty Proste
Design: HURAGAN STUDIO | Foto: Kąty Proste

W pokoju obok, znajduje się kojąca sypialnia ze ścianą i zasłonami w głębokim zielonym kolorze. Dzięki zastosowaniu delikatnej sztukaterii i tapety z motywem tropikalnym uzyskano zestawienie, które przywodzi nam na myśl nigdy niekończące się wakacje. Zabudowa grzejnika z lekką plecionką wiedeńską oraz zgaszony biały odcień szafy i toaletki równoważy wyrazisty wzór tapety oraz intensywny kolor ściany.

Design: HURAGAN STUDIO | Foto: Kąty Proste

 

Do pracy zaprojektowano także funkcjonalny gabinet. Oprócz biurka, powstała zabudowa z powtarzającą się plecionką, która nadaje całości lekkości i spójności, a dopasowana kolorystycznie kanapa w odcieniu zieleni jest ulubionym miejscem wylegiwania się czworonożnego członka rodziny. W każdym z pomieszczeń zastosowano nowoczesne, miejskie wzornictwo lamp i kinkietów, które idealnie wpasowuje się w kolorową przestrzeń mieszkania.

Geometryczne kształty, ciekawe wykończenia powierzchni, delikatne kwiatowe wzory, pastelowe kolory i stonowane barwy płytek podłogowych łączą się w jeden spójny projekt. To wszystko podkreślone dębową jodełką francuską na podłodze, sprawia, że pomimo mocniejszych kolorów ścian i mebli, motywem przewodnim mieszkania staje się spokój.

 

Projekt: Huragan Studio |  www.huraganstudio.pl

Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste   |  www.katyproste.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków