Inspiracja tygodnia: styl afrykański w nietuzinkowej odsłonie

Inspiracja tygodnia: styl afrykański w nietuzinkowej odsłonie

Czarny Ląd stanowi nieskończone źródło inspiracji dla każdej gałęzi projektowania, w tym dla architektury wnętrz. Fascynuje nas niezwykle bogate dziedzictwo kulturowe mieszkańców tego kontynentu, ich talent artystyczny oraz umiłowanie do wykorzystywania naturalnych materiałów. Inwestor, który zgłosił się do pracowni projektowej Magda Mikołajczyk, nie tylko docenia piękno Afryki, ale również jest wielkim pasjonatem tej części świata i miłośnikiem podróży. Właśnie dlatego pragnął, by jego nowy dom stale przywodził wspomnienia o wizytach w krajach Czarnego Lądu. Koncept wnętrz stworzony przez zespół pracowni, został oparty o bogaty styl afrykański, jednak jego odsłona jest nowoczesna i mocno zakorzeniona w stylu organicznym. Propozycja aranżacji zasadza się na kolorach ziemi, naturalnych materiałach oraz etnicznych akcentach. Zapraszamy do środka!

styl afrykański
Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska

Styl afrykański – szybkie metamorfozy wnętrz inspirowane Czarnym Lądem

Echa stylu kolonialnego

Podczas pracy nad projektem, najistotniejsze było stworzenie ponadczasowego i czystego w formie wnętrza, dla którego styl afrykański będzie jedynie punktem wyjścia. Dlatego też główną rolę gra tutaj kolorystyka ziemi oraz naturalne materiały. Zachwycająca część dzienna jest przestronna i jasna. Białe ściany stanowią rodzaj czystego płótna dla elementów wyposażenia i dodatków. Istotną rolę w tchnięciu do przestrzeni estetyki Czarnego Lądu, był staranny dobór mebli oraz tekstyliów. Zespół projektantek postawił na drewno w naturalnym wybarwieniu i surowej formie. Pojawiły się tu, też krzesła oraz fotele z wyplatanymi siedziskami i wygodna sofa. Część wypoczynkową wizualnie akcentują warstwowo ułożone dywany o grubym splocie. Natomiast shuttersy w oknach to nawiązanie to kolonialnej stylistyki. Aranżacja została uzupełniona o etniczne dekoracje i wielkoformatowe zdjęcia.

styl afrykański
Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska

Udomowiony styl afrykański

Projektantka Magdalena Mikołajczyk wyjaśnia: „styl afrykański jest niezrównanie bogaty, podobnie jak sama Afryka, ale w naszej odsłonie nowoczesna i minimalistyczna, czyli to co kochamy najbardziej. Styl afrykański to kolory ziemi i tego nie zabrakło i u nas. Jednym słowem ” udomowiliśmy Afrykę”.”.  Szczególnie widoczne jest to w koncepcie sypialni, gdzie zestawione zostały materiały o kontrastowych teksturach. Drewniana podłoga oraz drewniane panele ścienne obok chropowatej powierzchni mikrobetonu, który pokrywa sufit i fragmenty ścian, a do tego narożnik podkreślony tapetą w egzotyczny wzór. Wśród mebli uwagę przykuwają klosze lamp nawiązujące do etnicznego rękodzieła oraz stolik nocny z surowego drewna. Nie mogło też zabraknąć żywych roślin, które są znamiennym elementem wnętrz w stylu afrykańskim. 

Podróż dookoła świata śladami inspirujących wnętrz

Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska

Naturalnie w stronę organicznego minimalizmu 

Projektantki podczas pracy, zawsze poszukują intrygi oraz rozwiązań sprawiających, że wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju. Tych kluczowych wartości, nie mogło więc zabraknąć w koncepcie wnętrza inspirowanego Afryką. Natomiast nawiązania do Czarnego Lądu są bardzo subtelne i wplecione w nowoczesną estetykę mocno zakorzenioną w naturze oraz stylu organicznym. Idealną tego ilustracją jest łazienka projektowanego domu. Tutaj niemal brutalistyczna baza, została złagodzona opływowymi formami, sporą ilością drewnianych akcentów, a także zabawnym detalem, jaki jest kinkiet w kształcie małpki. Centrum salonu kąpielowego stanowi wygodna wanna wolnostojąca, ukryta wśród tropikalnych roślin. Obok ulokowano strefę umywalki z bardzo ciekawą podwieszaną szafką o frezowanych frontach. Nad nią góruje duże, okrągłe lustro. Podłogi pokrywają płytki o teksturze lastryko, a aranżację uzupełnia czarna armatura. 

Łazienka w stylu organicznym – jak wprowadzić naturę do wnętrza

Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska
Projekt:  
Magdalena Mikołajczyk www.magdamikolajczyk.pl
Daria Żeromska www.zeromska.pl
Małgorzata Rosińska www.malgorzatarosinska.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków