Kobalt Matisse'a w harmonijnym wnętrzu | Katrzyna Sosińska Interiors

Kobalt Matisse’a w harmonijnym wnętrzu | Katrzyna Sosińska Interiors

Kolor mnie opętał. Nie potrzebuje mnie już do istnienia

– Henri Matisse

Kobalt to magiczny odcień błękitu, stosowany niegdyś w chińskiej porcelanie i ceramicznych szkliwach Babilonu. Szczególnym zainteresowaniem, darzył go Henri Matisse – wybitny francuski fowista, co znalazło odzwierciedlenie w jego obrazach, kolażach, jak i serii litografii Blue Nude. Ten wyjątkowy odcień niebieskiego nadal inspiruje i stał się lejtmotywem aranżacji wnętrza, zaprojektowanego przez pracownię Katarzyna Sosińska Interiors. Minimalistyczną bazę połączono tu z kobaltem, który genialnie wydobywa z wnętrz ich głębię i charakter. Biel, czerń, bordo oraz odcienie brązu, połączone z niebieskim tworzą wyrazistą i harmonijną przestrzeń. Kobalt idealnie dopełnia spokojny core barwny, moszcząc się na jadalnianym stole, tkaninach, obrazach i dodatkach, takich jak chociażby przykuwający wzrok geometryczny kwietnik na ścianie.

Różne odcienie niebieskiego. Kobalt trendem w 2024 roku!

kobalt we wnętrzu
Proj.: Katarzyna Sosińska Interiors; Fot. Yassen Hristov, stylizacja Eliza Mrozińska

Przestrzeń, rodzina i kobalt

Prace koncepcyjne mieszkania, rozpoczęły się już cztery lata wcześniej, a zmienne plany Inwestorów wstrzymały nawet prace na jakiś czas. Jednak opóźnienie pozwoliło lepiej poznać czteroosobową rodzinę i umożliwiło dopracowanie każdego detalu wnętrza. Dla właścicieli dużym wyzwaniem była przeprowadzka z przestronnego domu do nowego mieszkania, połączonego z dwóch mniejszych. Projektantka z miejsca zaproponowała przemyślane miejsca do przechowywania i dodatki w kobalcie, ulubionym kolorze Mattise’a. Część dzienna, czyli salon kuchnia i jadalnia, stanowią centralną przestrzeń, łączącą dwa bieguny -strefę nocną dla dorosłych i dzieci.

Kleinowski błękit i bauhaus w eksperymentalnym mieszkaniu architektów

Proj.: Katarzyna Sosińska Interiors; Fot. Yassen Hristov, stylizacja Eliza Mrozińska

Minimalistyczne kontrasty

Ten otwarty plan mieszkania tworzy przestrzeń, w której cała rodzina może spędzać czas razem. Salon z wygodnym narożnikiem i designerskim stołem jest połączony z białą kuchnią. Zaprojektowano ją jako nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń, z minimalistycznymi elementami czerni. Otwarte, czarne półeczki są interesującym elementem, dodającym kompozycji kontrastu. Zamiast zamkniętych szafek, półki oferują możliwość ekspozycji naczyń, szklanek czy innych dekoracji kuchennych. Intensywny kolor i nietypowa organiczna forma stołu jadalnianego stanowią odważne wyrażenie indywidualności i charakteru mieszkańców tego minimalistycznego wnętrza. W efekcie, stół staje się nie tylko funkcjonalnym miejscem spożywania posiłków, ale dodaje przestrzeni charakteru i życia, tworząc niezapomnianą atmosferę przy rodzinnych posiłkach i spotkaniach.

kobalt we wnętrzu
Proj.: Katarzyna Sosińska Interiors; Fot. Yassen Hristov, stylizacja Eliza Mrozińska

Inspiracja tygodnia: indygo we wnętrzach

Kobalt we wnętrzu – oaza spokoju i intymności

Sypialnia rodziców została zaprojektowana z myślą o komforcie, funkcjonalności i stylu. Pomieszczenie to pełni nie tylko rolę miejsca do spania, ale ma również mały kącik do pracy, ogromną garderobę, która za łóżkiem specjalnie nie sięga sufitu, by światło dzienne mogło tam dotrzeć. Katarzyna Sosińska wygospodarowała tu także miejsce na piękną przeszkloną łazienkę z wanną. Przestronna łazienka przy sypialni to prawdziwy klejnot tego mieszkania. Wyposażona w wolnostojącą wannę i monolityczną umywalkę, stanowi miejsce relaksu i odprężenia, a przeszklenia pozwalają na naturalne doświetlenie pomieszczenia. Projektantka postanowiła oddzielić pokoje dzieci od reszty przestrzeni, ale jednocześnie, uwzględniając, że są to bliźniacy, umożliwić im utrzymanie stałego kontaktu. Dlatego też pokoje dzieci zostały połączone między sobą, tworząc prywatną strefę dla chłopców, gdzie mogą spędzać czas razem i bawić się, mając jednocześnie możliwość oddzielania się, gdy tego potrzebują. Łazienka chłopców, pełniąca rolę łazienki gościnnej, jest spójna z resztą mieszkania zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki. Wnęka prysznicowa jako ciemna jaskinia jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem dla łazienki chłopców, ale także dodaje elementu niespodzianki i zabawy do przestrzeni. To unikalne i zapadające w pamięć rozwiązanie, które pasuje do spójnego stylu i kolorystyki całego mieszkania.

kobalt we wnętrzu
Proj.: Katarzyna Sosińska Interiors; Fot. Yassen Hristov, stylizacja Eliza Mrozińska
Proj.: Katarzyna Sosińska Interiors; Fot. Yassen Hristov, stylizacja Eliza Mrozińska

 


Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors

Zdjęcia: Yassen Hristov,

stylizacja: Eliza Mrozińska

Źródło: materiały prasowe

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków