Kraina beżu z karmelowym lejtmotywem | Proj.: MIKOŁAJSKAstudio
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio

Kraina beżu z karmelowym lejtmotywem | Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Nowy projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio to uosobienie funkcjonalności i elegancji. W ramach realizacji domu dla czteroosobowej rodziny w Andrychowie stworzono wygodną i nowoczesną przestrzeń w odcieniach beżu i brązu.  Podczas realizacji projektu domu dla czteroosobowej rodziny, projektantkom z pracowni MIKOŁAJSKAstudio zależało na stworzeniu funkcjonalnej i nowoczesnej przestrzeni z zachowaniem lekkości i elegancji. Architektki po raz kolejny pokazały, że minimalizm i elegancja nie jest równoznaczna z nudą. Postawiono na styl nowoczesny i minimalistyczny z elementami ocieplającymi jego charakter. Wykorzystano jasne barwy natury – odcienie beże, które przełamano szarością i czernią. Urozmaiceniem przestrzeni stały się drewniane elementy, przewijające się w całości realizacji.

beż i karmel
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio

KarmeLOVE, czyli powrót ciepłych brązów do wnętrz

Przede wszystkim funkcjonalność

Właścicielom zależało, aby dom był inteligentny, dlatego postawiono na bezprzewodowy i modułowy system, za pomocą którego sterowana jest większość sprzętu – gniazdka, oświetlenie (zarówno wewnętrzne i jak zewnętrzne), rolety, ogrzewanie oraz monitoring. Poza sprawnym systemem obsługi sprzętów, postawiono na rozwiązanie, które ułatwi zachowanie porządku. W pomieszczeniach domu zastosowano system wbudowanych szaf, który zadba o to, aby nie zabrakło miejsca do przechowywania rzeczy poza zasięgiem wzroku.

beż i karmel
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio

Jak dobrze urządzić salon? 5 kluczowych rad architektki Idy Mikołajskiej

Beż i karmel

Po przejściu przestronnym korytarzem z przeważającym motywem ciemnego drewna, ukazuje się otwarty, jasny salon połączony z kuchnią oraz jadalnią. W tej przestrzeni kolorystykę beżu przełamano szarością i czernią. W kuchni wykorzystano szary kwarcyt oraz czarne elementy. W salonie znalazł swoje miejsce duży, szary narożnik. Miejsca dla domowników nie zabraknie również przy drewnianym stole w jadalni. Ogromne okna, wypełniające niemalże całe ściany w jadalni oraz salonie, zapewniają dopływ naturalnego światła. Minimalistyczną przestrzeń podkreśliły i urozmaiciły różne formy oraz motywy wybranych dodatków, jak krzesła czy lampy. W łazience postawiono na ciemniejszą tonację. Przeważa w niej jasna szarość, jednak pierwsze skrzypce odgrywa czerń szafek – wzrok przyciąga zwłaszcza wyjątkowy marmurowy dekor przy umywalkach.

beż i karmel
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio

Makrotrendy 2023, które będą mieć wpływ na projekty wnętrz

Kącik dla każdego

W aranżacji pokojów dwójki najmłodszych mieszkańców również postawiono na klasykę. Właścicielom zależało na stworzeniu prostej przestrzeni dla swoich dzieci, spójnej z resztą domu. Architektki zachowały jasną kolorystykę, dbając przy tym o każdy detal. W przestrzeni dla córki skupiono się na odcieniach beżu. Wykorzystano zabudowaną szafę oraz stworzono miejsce na ulubione książki. W pokoju syna jasne barwy zostały przełamane granatem. Do zainteresowań chłopca nawiązano poprzez wykorzystany motyw rysunków technicznych samolotów zawarty na tapecie. W pomieszczeniach stworzono przestrzeń zarówno dla relaksu i zabawy, jak i nauki.

Jakie oświetlenie do pokoju dziecka wybrać? Przegląd najciekawszych opraw

Przestrzeń właścicieli

Sypialnia właścicieli to idealna strefa wypoczynku. Główną rolę odgrywa tutaj duże łóżko z miękkim wezgłowiem w odcieniach szarości. W całym pomieszczeniu postawiono na biel i szarość, z wyjątkiem jednej ze ścian, którą pokryto farbą w odcieniu antracytowym. To na niej ponownie wykorzystano system zabudowanych szaf. Wzrok w pomieszczeniu przyciąga minimalistyczna toaletka z efektownie oświetlonym, okrągłym lustrem. W łazience usytuowanej obok sypialni znalazła się wolnostojąca wanna oraz prysznic we wnęce, na których zależało gospodarzom.

beż i karmel
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio
beż i karmel
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio

Wszystko czego trzeba w jednym miejscu

W projekcie uwzględniono także gabinet oraz siłownię. W  biurowej przestrzeni znalazło się miejsce zarówno do pracy, jak i dla chwili relaksu. W kameralnej siłowni umieszczono preferowane przez gospodarzy sprzęty – od hantli po bieżnię. Co więcej, w połączeniu z siłownią zagospodarowana została kolejna przestrzeń idealna do odpoczynku lub pracy. Wystarczy wejść po schodach, by znaleźć się w pomieszczeniu z biurkiem oraz biblioteczką i fotelami gotowymi, aby spędzić w nich czas z wybraną lekturą.

Dom multifunkcjonalny – przyszłość architektury wnętrz

beż i karmel
Projekt: MIKOŁAJSKAstudio

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

MIKOŁAJSKAstudio, ul. Lubelska 14/U1, 30-003 Kraków, tel. +48 530 533 909, www.mikolajskastudio.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków