Loftowo-popartowa odsłona mieszkania w kamienicy

Loftowo-popartowa odsłona mieszkania w kamienicy

Kamienice mają wyjątkowy klimat, w związku z tym zarówno wielu inwestorów, jak i architektów pragnie zachować, a nawet podkreślić ich styl. Nie inaczej było w niniejszej realizacji, w której potrzeby mieszkańców mieszają się z designerskim powiewem kamienicznej przeszłości. Mieszkanie projektu architekt Magdaleny Daszkiewicz z PRZESTRZENIE stworzono z myślą o trzyosobowej rodzinie. Jest to mieszanka dwóch stylistyk, będąca połączeniem męskiego i żeńskiego pierwiastka. Mieszkanie w kamienicy to kwintesencja praktycznego zagospodarowania przestrzeni, ale również designu. W aranżacji, której motywem przewodnim jest kompromis pomiędzy loftem a popartem, nie zabrakło nie tylko funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szafa na rower w strefie wejścia czy też pojemna alternatywa dla garderoby wokół łóżka, ale również piękna, które zostało podkreślone subtelną kolorystyką oraz grafikami.

Design: Architekt Magdalena Daszkiewicz, pracownia PRZESTRZENIE; Fot.: Mikołaj Dąbrowski; Stylizacja: Ola Dąbrówka/ Good Vibes Interiors

Avant Basic – styl, który narodził się w Social Mediach

Mariaż stylów

Dziś to konkretne mieszkanie w kamienicy to niezwykle funkcjonalny i klimatyczny kompromis pomiędzy aranżacją stalowo-loftową a pastelowo-popartową. Aby stworzenie tej nietuzinkowej aranżacji było możliwe, w pierwszej kolejności należało zmienić układ przestrzenny mieszkania, które kiedyś było dwoma odrębnymi lokalami. Jedno z wejść zostało zlikwidowane, a w przypadku drugiego –  kluczową kwestią było stworzenie odpowiedniej strefy wejściowej, która pozwoliła na osłonięcie dziennej części mieszkania.

Motywem przewodnim strefy dziennej jest relaks, na co wskazuje między innymi granatowy kompleks wypoczynkowy, a także nowoczesny fotel w uniwersalnym, szarym odcieniu. Elementem wyposażenia salonu, który zdecydowanie przykuwa uwagę, jest regał wykonany na zamówienie. Ciekawa forma i elegancka czerń to odzwierciedlenie loftowego stylu, który doskonale koresponduje z akcentami kolorystycznymi w postaci książek oraz grafik na ścianach.

Błękitny motyw przewodni

Odcienie błękitu, szarości, czerni i drewna to aranżacyjna inwencja właścicielki mieszkania. Paleta barw, dzięki odpowiedniej kompozycji, jest spójna i nie zaburza swoją różnorodnością estetyki wykończenia. Ciekawym detalem aranżacji jest kultowa lampa PH marki Louis Poulsen w błękitnym wykończeniu, która zawisła nad stołem jadalnianym.

Strefa prywatna mieszkania w kamienicy

W strefie prywatnej znalazło się miejsce na sypialnię, w której także gości granat. Najciekawszym elementem aranżacji tego pomieszczenia jest jednak wkomponowanie łóżka w zabudowę meblową. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, w której sypialnia jest nie tylko azylem odpoczynku, ale również miejscem do przechowywania. Dzięki temu nie trzeba już próbować wkomponować w aranżację kolejnych mebli wolnostojących, a łóżko zyskuje intymną oprawę.

Design: Architekt Magdalena Daszkiewicz, pracownia PRZESTRZENIE; Fot.: Mikołaj Dąbrowski; Stylizacja: Ola Dąbrówka/ Good Vibes Interiors

Na uwagę zasługuje również łazienka. To pomieszczenie zostało zaprojektowane na bazie podstawowej palety barw, a więc bieli, czerni i szarości. Klasyczny efekt uwypukla również geometryczna podłoga. Ciekawym elementem łazienkowej aranżacji jest jednak czarna armatura, która dodaje wnętrzu kontrastu. Na jej funkcjonalność wpływa fakt, że te elementy są nie tylko trwałe, ale również łatwo można je utrzymać w czystości. W domowym SPA znalazło się miejsce również na wygodną wannę wolnostojącą.

 


Źródło: PLN Design Group

Design: Architekt Magdalena Daszkiewicz, pracownia PRZESTRZENIE

Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski

Stylizacja: Ola Dąbrówka/ Good Vibes Interiors

PRZESTRZENIE to interdyscyplinarna pracownia architektoniczna założona w 2012 roku przez architektkę Magdalenę Daszkiewicz. W swoich projektach stawiają na kompleksowość i funkcjonalność rozwiązań. W pracowni powstają realizacje będące odzwierciedleniem realnych potrzeb inwestorów — niezależnie czy są to inwestycje prywatne, czy publiczne. W każdym przypadku podejście architektów jest indywidualne. A dzięki szerokim kompetencjom PRZESTRZENIE oferują swoje usługi w zakresie projektowania wnętrz prywatnych, kubatury, a także inwestycji z obszaru retail i HoReCa. www.przestrzenie.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków