Meble Pianca | Przegląd Najciekawszych Kolekcji Mebli z Włoch | IH - Internity Home

Meble Pianca | Przegląd Najciekawszych Kolekcji Mebli z Włoch

Meble Pianca to prostota i elegancja

Włoskie meble Pianca są bardzo znane i cenione na całym świecie. Charakteryzują się prostym i eleganckim wyglądem. Pianca została założona w 1954 roku w Gaiarine, Treviso. Obecnie posiada około 1000 sklepów we Włoszech i 500 na całym świecie w ponad 50 różnych krajach. Od pierwszej edycji bierze udział w Salone del Mobile i zawsze był liderem w swojej branży, 60 lat najlepszej jakości. Rozpowszechnia wartości piękna, trwałości i użyteczności: taka jest idea towarzysząca całą historię Pianca, rodzinnego biznesu, który istnieje od dwóch pokoleń, od 1946 r. do chwili obecnej.

Zrównoważona wizja 

Firma Pianca jako pierwsza w Europie wprowadza lakiery do mebli na bazie wody, które zastępują lakiery na bazie rozpuszczalników. Jedną z wizji firmy meblarskiej jest ochrona środowiska. Nie twierdzą, iż mogą uratować środowisko, ale można o nie zadbać. Dlatego stosują lakiery na bazie wody, proces ten jest zdrowszy, a także mniej zanieczyszczający i  gwarantuje całkowitą redukcję toksycznych  substancji w naszych domach podczas normalnego cyklu życia mebli. Pianca jest ponadto niemal całkowicie samowystarczalna energetycznie, posiada swój system fotowoltaiczny na dachu w swoim zakładzie produkcyjnym. Aby sprostać wymaganiom ekologicznym, produkcyjnym i jakościowym, Pianca zaprojektowała nowy zautomatyzowany system pakowania, wykorzystujący w 100% nadający się do recyklingu karton, który pozwala całkowicie na porzucenie polistyrenu i tworzyw sztucznych z opakowań na meble. 

SALONE DEL MOBILE MILANO – FOTORELACJA I TRENDY Z NAJWIĘKSZYCH TARGÓW DESIGNU

Projekt Pianca

Firma wierzy w prawdziwą misję wzornictwa przemysłowego, techniczną i estetyczną koncepcję produktów, które mogą poprawia życie. Właśnie dlatego zdecydowali się nagradzać pomysły młodych talentów, wśród których można znaleźć wielkie nazwiska. Zespół projektantów łączy kreatywność i zaawansowana technologia produkcji, aby zapewnić nowoczesne, logiczne i eleganckie systemy meblowe, które odniosły sukces.

MEBLE. KOMFORT, HIGIENA, ZDROWIE

 
 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków