Mieszkania na wynajem długoterminowy - nowy model biznesowy na rynku inwestycyjnym

Mieszkania na wynajem długoterminowy – nowy model biznesowy na rynku inwestycyjnym

Najem instytucjonalny mieszkań stanowi nowy model biznesowy na rodzimym rynku nieruchomości. PRS (z ang. Private Rented Sector) to budownictwo mieszkaniowe przeznaczone na wynajem. I choć liczbę takich mieszkań szacuje się na ponad 1,2 mln, to komercyjny rynek wynajmu lokali mieszkaniowych w Polsce, dopiero ewoluuje. Przełom nastąpił po 2019 r., kiedy kolejne firmy prywatne zaczęły ogłaszać i realizować projekty obejmujące często wielotysięczny zasób mieszkań. Powstające na potrzeby PRS lokale, zarządzane są przez inwestora i oferują w pełni urządzone wnętrza o wysokim standardzie wykończenia. Dzięki temu stanowią ciekawą alternatywę dla młodych ludzi, którzy nie chcą, poprzez zakup mieszkania, wiązać się z jednym miejscem na całe życie. 

Mieszkania na wynajem długoterminowy
Proj.: Decoroom; fot.: PionPoziom

Trend alert: wnętrza w kolorach terakoty

Według standardów PRS

Budynek mieszkalny na Al. Solidarności w Warszawie, oferuje 55 nowoczesnych i wygodnych mieszkań z przestronnymi balkonami, które zostały zaprojektowane i wyposażone z myślą o potrzebach przyszłych najemców.

Chcemy, aby nasze mieszkania były urządzone praktycznie, a z drugiej strony by nasi najemcy czuli się tam dobrze i mieli poczucie, że wnętrze jest przytulne i ciepłe. W wyposażeniu jednostek mieszkalnych znalazły się m.in.: TV, Wi-Fi, szafki, pełnowymiarowa kuchnia oraz rozkładana sofa. Ponadto zależało nam stworzeniu przestrzeni wspólnych, które będą jednocześnie miejscem do spotkań, do pracy oraz interakcji z sąsiadami. Wartością dodaną tej inwestycji jest na pewno lokalizacja. Warszawska Praga to tętniąca życiem dzielnica, która przyciąga coraz więcej młodych ludzi

– Margarethe van der Vorm, Director International Investments w Van der Vorm Vastgoed Groep

Do współpracy przy wykończeniu i wyposażeniu zaproszono pracownię projektową Decoroom – lidera w aranżacji wnętrz PRS w Polsce, który posiada wieloletnie doświadczenie w urządzaniu lokali na wynajem.

Inwestycje przeznaczone na wynajem wymagają odpowiedniego podejścia projektowego, dzięki któremu przestrzeń mieszkalna będzie odpowiednio dostosowana do potrzeb użytkownika, a zarazem obniży koszty i pozytywnie wpłynie na wizerunek inwestora. Zespół naszych ekspertów wspiera podmioty instytucjonalne w stworzeniu atrakcyjnej przestrzeni dla przyszłych najemców. Działamy kompleksowo począwszy od etapu projektowego, przez logistykę i dostawy aż po wykończenie jednostek mieszkalnych oraz części wspólnych budynków.

– Jakub Bartos, dyrektor zarządzający Decoroom

Mieszkania na wynajem długoterminowy
Proj.: Decoroom; fot.: PionPoziom

Wnętrze z barwnym twistem

Koncepcja holenderskiego inwestora przewidywała aranżację wszystkich mieszkań w stylu industrialnym połączonym z elementami skandynawskimi. Całość miała zostać przełamana ciekawymi elementami pop-artu na ścianach i kolorowymi sufitami. W wyniku współpracy obu firm jako pierwsze powstało mieszkanie pokazowe, w którym na ścianie w salonie pojawiła się tapeta imitująca beton, do której dobrano bardzo jasną podłogę, zaś sufit pomalowano na subtelny, pastelowy kolor. Ten ostatni przechodzi w kolorystykę zabudowy kuchennej, tworząc spójną stylistycznie, a przy tym niebanalną całość. W celu przełamania koloru zabudowy kuchennej użyto jasnej drewnopodobnej płyty, która zdobi fronty szafek górnych, ale też zabezpiecza ścianę nad blatem roboczym.

Mieszkanie pokazowe

Samo wyposażenie salonu, podobnie jak całego mieszkania, utrzymane jest w uniwersalnej palecie szarości i bieli, które przełamują kolorowe akcenty. Stąd w części wypoczynkowej wygodną szarą sofę uzupełnia pomarańczowy fotel. Ten sam przygaszony odcień pomarańczu odnajdziemy w sypialni, której wystrój to pop-artowska gra kolorów. Zaakcentowana mieszkanką barw i struktur przestrzeń sprzyja wypoczynkowi, a pojemna zabudowa szaf zapewnia wystarczająco miejsca do przechowywania. Poza efektownym wyglądem, mieszkanie zgodnie z wymogami aranżacyjnymi wnętrz przeznaczonych na wynajem instytucjonalny, jest funkcjonalne i komfortowe. Urządzona według zasad ergonomii kuchnia jest w pełni wyposażona, mając w swoim zapleczu pralkę, zmywarkę, lodówkę w zabudowie i piekarnik. Także łazienka jest odpowiednio zagospodarowana. Przestronny prysznic, umywalka z szafką oraz WC z zabudowie spełniają wszystkie warunki komfortowego i bezpiecznego użytkowania.

Projekt mieszkania na wynajem musi uwzględniać zarówno walory praktyczne, jak również ich formę dekoracyjno-wizualną. Bardzo istotna jest przemyślana koncepcja każdego pomieszczenia, aby zastosowane w nim materiały współgrały z funkcją, którą ma pełnić w procesie użytkowania. Nie możemy jednak zapomnieć o spójności – całość musi ze sobą współgrać, tak aby była funkcjonalna, a zarazem atrakcyjna dla oka

– Agata Mika, architekt wnętrz Decoroom

Mieszkania na wynajem długoterminowy
Proj.: Decoroom; fot.: PionPoziom

Źródło: materiały prasowe

Zdjęcia: PionPoziom

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków