Mieszkanie deweloperskie w stylu Mid-century | Proj.: Raca Architekci

Mieszkanie deweloperskie w stylu Mid-century | Proj.: Raca Architekci

Najnowsza realizacja biura Raca Architekci obejmowała wykończenie i aranżację wnętrza mieszkania deweloperskiego. Pomimo, iż lokal znajduje się na nowopowstałym osiedlu, zaproponowano stylistykę nawiązującą do Mid-century oraz modernizmu lat 50. Wyjątkowa selekcja materiałów oraz mebli, pozwoliła na stworzenie nowej przestrzeni ze starą duszą. Jest tutaj jasno, przestronnie, a przy tym przytulnie, co w dużej mierze jest zasługą drewna w ciepłym orzechowym odcieniu oraz rudej kanapie, będącej sercem strefy dziennej. 

Proj.: Raca Architekci Marta I Michał Raca; Fot.: Tom Kurek

Trend alert: wnętrza w kolorach terakoty

Wokół stołu

Strefa dzienna stanowi wizytówkę mieszkania. Architekci zadbali, by była elegancka, a jednocześnie przytulna i zachęcająca do wspólnego spędzania czasu. Organiczne formy, zaokrąglone ranty, a także wybór orzechowego odcienia elementów drewnianych, nawiązuje do designu lat 50. Podłogę pokrywa klasyczna jodełka, natomiast na ścianach zaproponowano lamperię z szarym pasem na 1/3 wysokości pomieszczenia. Centralną część strefy dziennej zajmuje stół jadalniany z krzesłami marki Famg. Układ zaproponowany przez dewelopera narzucił usytuowanie kuchni naprzeciw ściany telewizyjnej. Właśnie dlatego sofa została ustawiona tuż obok stołu, co bardzo sprzyja spotkaniom towarzyskim. Stół staje się sercem domu i przy większej liczbie gości pozwala na wygodne zebranie się wokół niego. W części salonu architekci postawili na narożnik polskiej marki Sits, obity welurem w pięknym rudym odcieniu. Ten mocny akcent kolorystyczny ciekawie przecina monochromatyczną przestrzeń i wizualnie rozdziela kuchnię od salonu. 

mieszkanie w stylu mid-century
Stół i sofa są centrum spotkań towarzyskich. | Proj.: Raca Architekci Marta I Michał Raca; Fot.: Tom Kurek

Wszystko na swoim miejscu

Podczas projektowania wnętrz zadbano o liczne miejsca do przechowywania, pozwalające ukryć sprzęt oraz przedmioty, których nie chciano eksponować w przestrzeni. Biała zabudowa stolarska oddziela przedpokój od strefy dziennej. Od strony korytarza kryje szafę na ubrania, natomiast od strony kuchni szafę z produktami spożywczymi i naczyniami. Zabudowa w części aneksu posiada zaokrąglony narożnik, co ma swoje uzasadnienie funkcjonalne, ale jest także nawiązaniem do modernistycznej stylistyki. Zabudowa, w której mieszczą się wszystkie akcesoria kuchenne pozwoliła na rezygnacje z szafek wiszących i zastąpienie ich półką. Natomiast okap został ukryty w zabudowie kartonowo-gipsowej. Dzięki tym zabiegom aranżacja kuchni jest znacznie lżejsza i nie przytłacza strefy dziennej pomimo swojej wielkości. Fronty szafek dolnych wykonane są z płyty fornirowanej, bejcowanej na ciemniejszy kolor, a poprzez dodanie cienkich ramek, uzyskano efekt vintage. Ścianę obok strefy RTV zabudowano, na całej jej wysokości biblioteczką, tworząc tym samym przytulny kącik czytelniczy. Bardzo ciekawym meblem jest zaprojektowana przez architektów szafka RTV, nawiązująca wykończeniem do dolnych frontów zabudowy kuchennej. Mosiężne nóżki nadają jej lekkości, a zaokrąglone boki są inspirowane stylem Mid-century.

Kącik czytelniczy z pojemną biblioteczką. | Proj.: Raca Architekci Marta I Michał Raca; Fot.: Tom Kurek

Klasyczna łazienka

Aranżacja salonu kąpielowego nawiązuje do stylu i kolorystyki wykorzystanej w reszcie mieszkania. Architekci zaproponowali tu płytki o teksturze szarego lastryko, które pojawiają się również w korytarzu oraz strefie aneksu kuchennego. Na wprost wejścia znajduje się podwieszana szafka umywalkowa z fornirowanym frontem. Nad nią zawisała pojemna szafka z lustrzanymi drzwiczkami.  Elementy te pomimo, że są niezależne tworzą wizualnie nierozerwalną całość. Strefę prysznica wydziela transparentny parawan ze szkła. Wyjątkowość tego wnętrza podkreśla biała armatura oraz dodatki łazienkowe.

Lastryko w łazience | Inspirujące projekty architektów

mieszkanie w stylu mid-century
Łazienka z płytkami o teksturze lastryko, nawiązuje do stylu Mid-century. | Proj.: Raca Architekci Marta I Michał Raca; Fot.: Tom Kurek
Projekt: Raca Architekci Marta I Michał Raca
Zdjęcia: Tom Kurek

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków