Mieszkanie w eklektycznym stylu - projekt OIKOI

Mieszkanie w eklektycznym stylu | proj. OIKOI

Mieszkanie w eklektycznym stylu zazwyczaj ma to do siebie, że pomimo pozornego chaosu, znajdziemy tu mnóstwo wspólnych mianowników, które uspójniają całość. Ta nieoczywista kombinacja stylów, gra kolorem, fakturą i formą, sprawia że eklektyzm cieszy się największym wzięciem wśród indywidualistów. Takie osobowości poszukują we własnych czterech katach przede wszystkim estetyki tożsamej z ich upodobaniami, a styl eklektyczny jest najbardziej otwarty na inność i kreatywne działanie (co wcale nie oznacza, że nurt ten nie respektuje żadnych zasad). Uwierzcie, nawet w mieszkaniu urządzonym w tym stylu nie ma mowy o przypadkowości i działaniu at hot. Liczy się jasna i bardzo sprecyzowana koncepcja… a jak było w przypadku tego projektu?

 

Aneks kuchenny | proj. OIKOI, fot. Martyna Rudnicka
Aneks kuchenny | proj. OIKOI, fot. Martyna Rudnicka

 

Mieszkanie w eklektycznym stylu, czyli nic co stylowe nie jest nam obce

Ten projekt mieszkania na Muranowie zrealizowany przez biuro architektoniczne OIKOI to eklektyzm w najlepszym wydaniu. Znajdziemy tu elementy stylu nowoczesnego, vintage, skandynawskiego i francuskiego. Całość dopełniają nieoczywiste kolory i ornamenty.

 

Hol

Podstawę aranżacji stanowi piękny drewniany parkiet ułożony w jodełkę. W wąskim holu znajdziemy jedynie minimalistyczne oprawy natynkowe, lustro oraz piękną konsolę wykonaną na specjalne zamówienie. Jak widać, każdy występujący tu element został skrupulatnie przemyślany, nawet kolor ścian. Białe tło wpływa na optyczne powiększenie pomieszczenia. To samo czyni zwierciadło a także odpowiednio zaprojektowane oświetlenie. Oprawy zabierające mało miejsca i tym samym nieprzytłaczające aranżacji, dają maksimum światła i tym samym wpływają na funkcjonalność i samą estetykę tego pomieszczenia.

 

3 sposoby na stylowy przedpokój – jak połączyć funkcjonalność i piękno?

 

Przedpokój | proj. OIKOI, fot. Martyna Rudnicka
Przedpokój | proj. OIKOI, fot. Martyna Rudnicka

 

Salon z nowoczesnym aneksem kuchennym

W małych mieszkaniach typu open space doskonale sprawdza się rozwiązanie, jakim jest połączenie salonu z aneksem kuchennym. Wtedy jedynie należy pamiętać o tym, aby dwie strefy, pomimo zupełnie różnych funkcji, pozostały ze sobą w związku na poziomie wizualnym.

 

Minimalistyczna zabudowa kuchenna, której fronty pozostają w tym samym wybarwieniu co ściany, to doskonałe rozwiązanie do małych mieszkań.

 

Elementem łączącym kuchnię i salon jest granatowy welur, w który ubrane są krzesła w stylu retro znajdujące się w jadalni oraz nowoczesna sofka na nóżkach. Dodatkowo ściana nad blatem w kuchni oraz stolik kawowy są wykonane z tego samego materiału. To właśnie takie akcenty w eklektycznym wnętrzu sprawiają, że mieszkanie jest pełne ładu i harmonii.

 

mieszkanie w eklektycznym stylu
proj. OIKOI, fot. Martyna Rudnicka

Produkty inspirowane wnętrzem

Pod znakiem granatu

Już pewnie zdążyliście zauważyć, że biało – czarno monochromatyczne wnętrza odchodzą w niepamięć. Oczywiście pewnie za parę lat historia zatoczy koło i znów będziemy z nimi za pan brat. Jednakże teraz to mocne kolory winszują i to one kreują przestrzeń naszych domostw.

 

Beże, szarości i granat w nowoczesnych wnętrzach

 

W przypadku tego projektu, kolorem przewodnim jest głęboki granat – najczęściej wyeksponowany na szalenie modnym welurze. Tę barwę znajdziemy nie tylko w kuchni, salonie czy sypialni, bowiem pojawia się nawet w łazience. Zauważmy, że pomimo niewielkiego metrażu tego pomieszczenia, projektantom udało się stworzyć mini salon kąpielowy. Wrażenie przestronności potęgują liczne przeszklenia, duże lustro bez ram a także przeważająca w projekcie biel.

 

Łazienka | proj. OIKOI, fot. Martyna Rudnicka
Łazienka | proj. OIKOI, fot. Martyna Rudnicka

 

Pamiętajcie o tym, że nie zawsze musimy kurczowo trzymać się ogólnie przyjętych zasad. Zwróćcie uwagę na drugą łazienkę, która pomimo bardzo niewielkich rozmiarów jest wykończona grafitowymi płytkami. Tym razem zdecydowano się modny chevron. Wybrane płytki włoskiego brandu Mutina doskonale korespondują z tradycyjnym parkietem.

 

Płytki MUTINA z linii MEWS soot są dostępne w naszych showroomach: Internity Home i Prodesign
Płytki MUTINA z linii MEWS są dostępne w naszych showroomach: Internity Home i Prodesign

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków