Mieszkanie w pastelach | Projekt SMart Studio Projektowe

Mieszkanie w pastelach | Projekt SMart Studio Projektowe

Wyjątkowy projekt mieszkania, autorstwa SMart Studio Projektowe, powstał w samym sercu Gdańska. Kolorystyka oscyluje wokół pastelowych barw: błękitu, różu i szarości z akcentami w postaci złota. Miejsce powstało z myślą o krótkoterminowym wynajmie. Inwestor chciał, by mieszkanie było przyjazne dla rodzin z dziećmi i wyróżniało się na tle innych baz noclegowych. Naszym zdaniem mieszkanie w pastelach w pełni spełnia pierwotne założenia i jest nie tylko idealnym miejscem na spędzenie weekendu nad morzem, ale również świetnym źródłem inspiracji. 

Aneks kuchenny | Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Mieszkanie w pastelach

Inwestycja obejmowała lokal w gdańskim śródmieściu, który pierwotnie pełnił funkcję biurową. Projektanci mieli do dyspozycji przestrzeń 100 m2, z której udało się wydzielić dwa samodzielne mieszkania oraz małe studio. Prezentowane mieszkanie w pastelach stanowi jeden z tych lokali. 

Mieszkanie w pastelach |Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Pomimo ograniczeń związanych z metrażem, udało się uzyskać ciekawą przestrzeń pełną kolorów. Centrum mieszkania stanowi strefa dzienna – salon z jadalnią oraz aneksem kuchennym. Część ta jest bardzo przestronna oraz jasna. Szafki kuchenne posiadają piękne, błękitne fronty ze złotymi uchwytami. Zostały one zestawione z blatem, którego powierzchnia imituje szare lastryko. Aranżację uzupełniają lampy wiszące o ciekawych, kloszach: kule nad kuchnią, oraz zestaw szarej i różowej nad stołem jadalnianym. 

Blat imitujący lastryko | Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

PONADCZASOWA HARMONIA I ELEGANCJA | PROJ. SMART STUDIO PROJEKTOWE

Lampy o ciekawych kloszach pełnią funkcję praktyczną i dekoracyjną. | Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Kącik dla najmłodszych

Mieszkanie posiada kącik dla dzieci w formie domku, zorganizowanego we wnęce, przy jednym z okien. Drewniana zabudowa zawiera schowki i kontenerki wypełnione zabawkami oraz artykułami papierniczymi. Całość można zasłonić zasłoną, dzięki czemu najmłodsi będą mieć swój prywatny azyl i miejsce zabaw na długie godziny. Poza kącikiem, lokal wyposażony jest w inne akcesoria potrzebne dla rodzin z dziećmi (łóżeczka, krzesełka).

Mieszkanie w pastelach z kącikiem dla dzieci | Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Zabudowa okna w formie domku to świetne rozwiązanie dla pokoi dziecięcych. Otrzymujemy nie tylko miejsce do zabawy, ale i przestrzeń do przechowywania zabawek czy książek. 

Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Sypialnia za szybą

Niewielka sypialnia została wydzielona szklanymi, przesuwnymi drzwiami. Dzięki nim pomieszczenie jest dodatkowo doświetlone oraz optycznie powiększone. Szara zasłona zapewnia prywatność podczas snu.

Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Modny motyw lastryko pojawia się również w sypialni, za sprawą tapety.

Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Mała sypialnia w wielkim stylu – najpiękniejsze projekty architektów

Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Łazienka w bieli i szarości

Jasne kolory i jednolite powierzchnie, optycznie powiększają małą łazienkę. W tym miejscu zdecydowano się na płytki imitujące beton oraz szarą mozaikę pod kwadratową umywalką. Ciekawym akcentem jest lustro ujęte w metalowe ramy, przywodzące na myśl architekturę Bauhausu. Tutaj również pojawia się leitmotiv w postaci lastryko – tym razem na kloszu lampki, wiszącej nad umywalką. 

Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

Jasne barwy oraz jednolite powierzchnie pozbawione wzorów, idealnie sprawdzą się w małych łazienkach. Duże lustro dodatkowo, optycznie powiększy przestrzeń. 

Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

50 twarzy Lastryko – nowe oblicze we wnętrzach

W naszych showroomach znajdziesz wszystko do wyposażenia łazienki

Mieszkanie inspirujące

Projektanci ze SMart Studio podkreślają, że podejmują się z wielkim zaangażowaniem projektów wnętrz prywatnych i komercyjnych. Uważnie słuchają klientów, a tworzone przez nich przestrzenie, są dopasowane do potrzeb i stylu użytkowników. Udowadnia to projekt mieszkania w pastelach, które spełnia wszystkie wymagania inwestora: wyróżnia się na tle innych lokali z tego samego sektora, jest funkcjonalne i przygotowane na wizytę najmłodszych. 

Proj. SMart Studio Projektowe; Fot. Tom Kurek

 

Najważniejszą cechami jakimi się kierujemy w projektowaniu jest szczerość i prostota, a co za tym idzie funkcjonalność i ponadczasowe rozwiązania.

Wiele z rozwiązań pokazanych w projekcie, z łatwością można przenieść do wnętrz prywatnych. Subtelna kolorystyka połączona z ciepłem drewna, kącik dla dzieci, a także oryginalne wykorzystanie motywu lastryko, sprawdzą się również w Waszych domach.

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków