Mieszkanie wypełnione kolorami i dobrą energią | Proj.: HAST Design

Mieszkanie wypełnione kolorami i dobrą energią | Proj.: HAST Design

Wnętrze pełne miłych wspomnień, które będzie stanowić ostoję po powrocie do kraju, było marzeniem właściciela 80-metrowego mieszkania. Inwestor po latach spędzonych za granicą w miastach takich jak Montreal, Hongkong czy Mediolan, pragnął w swoim nowym domu stworzyć oazę spokoju, która nie będzie pozbawiona charakteru. Tak sprecyzowane oczekiwania przedstawił Hannie Stylińskiej z pracowni HAST Design. Wynikiem tej ciekawej współpracy jest męskie wnętrze w bardzo przewrotnej odsłonie. Projekt stanowi rodzaj buntu przeciwko betonowym trendom i pokazuje jak można wykorzystać kolory, tekstury i materiały, by wykreować unikatową przestrzeń odzwierciedlającą mieszkającą w niej osobę. Odnajdziemy tutaj soczyste barwy, elementy Mid-century modern oraz inspiracje filmami Wesa Andersona. 

HAST Design
Proj.: HAST Design; Fot.: @md.fotografiawnetrz

W objęciach koloru

Istotne dla projektu było stworzenie ciepłej atmosfery, która jednocześnie będzie nieść ze sobą pozytywną energię. Idealnym rozwiązaniem było więc połączenie wyrazistych barw z dużą ilością drewna i wyposażeniem nawiązującym do stylu Mid-century modern. W strefie dziennej króluje musztardowy narożnik w welurowym obiciu, który pięknie prezentuje się na tle błękitnej ściany. Dodatkowym nośnikiem koloru jest etniczny dywan, jednocześnie wprowadzający faktor przytulności. Strefę home office zorganizowano w rogu pomieszczenia, gdzie stanęło biurko vintage oraz wygodny fotel w karmelowej skórze. Aranżacja barwna została uzupełniona o pomarańczowy odcień terakoty, wstępujący w dodatkach: zasłonach, reprodukcji Matissa nad sofą oraz oryginalnym neonie. Stanowi on wspomnienie nocnego życia w Italii i po zmroku zmienia domowe biuro na włoskie aperitivo. 

Raport trendów Pinteresta na 2021 czyli wnętrzarskie wróżenie z fusów

HAST Design
Proj.: HAST Design; Fot.: @md.fotografiawnetrz

Urok drewna

Bardzo ważnym elementem ocieplającym mieszkanie jest okładzina z litego dębu. Pionowe lamele tworzą rodzaj nowoczesnej boazerii i okalają ściany przedpokoju. Możemy je też zobaczyć w lekkiej meblościance, która pełni jednocześnie rolę szafki RTV. Natomiast w sypialni wykorzystano je do stworzenia ciekawej lamperii za łóżkiem. Drewniane meble współtworzą przytulną atmosferę, na której zależało inwestorowi. Dlatego projektantka zaproponowała stolik kawowy o organicznej formie, proste szafki nocne oraz ciekawą ławkę w holu. Aranżację pięknie uzupełnia duże okrągłe lustro oraz dekoracyjne kinkiety. 

Nowoczesna lamperia | Najciekawsze pomysły i praktyczne porady

Proj.: HAST Design; Fot.: @md.fotografiawnetrz

Łazienka jak u Wesa Andersona

Hanna Stylińska z HAST Design podkreśla, że łazienka mieszkania jest świetnym przykładem, dlaczego nie należy bać się kolorów we wnętrzach. Aranżacja niczym z filmu Wesa Andersona, zachwyca pięknym odcieniem baby blue, połączonym z apetycznym karmelem. Wielkość łazienki pozwoliła na umieszczenie w niej zarówno dużego prysznica typu walk-in, jak i wanny. Dzięki temu powstał salon kąpielowy pełen pozytywnej energii. Podłogę pokrywają płytki o teksturze szarego lastryko, natomiast ściany zdobią błękitne cegiełki. Ciekawy wybór barw pięknie podkreśla czarna armatura oraz profil prysznica. Wyposażenie uzupełnia prosta, biała ceramika: wanna wolnostojąca oraz umywalka nablatowa. 

HAST Design
Proj.: HAST Design; Fot.: @md.fotografiawnetrz

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków