Mieszkanie z niezwykłymi, żeliwnymi schodami | Proj.: KODO

Mieszkanie z niezwykłymi, żeliwnymi schodami | Proj.: KODO

Oryginalne połączenie niewielkiego metrażu z dużą wysokością pomieszczeń może wydawać się trudnym wyzwaniem. Jednak dzięki odpowiedniemu podejściu, można uzyskać przestrzeń pełną możliwości aranżacyjnych i funkcjonalności. Taki właśnie charakter ma to nietypowe mieszkanie, gdzie designerski szlif łączy się z funkcjonalnością, tworząc niezwykłą przestrzeń o wyjątkowej wizualnej estetyce. Za projektem i realizacją stoi pracownia KODO.

Mieszkanie z antresolą
Proj.: KODO

Dwupoziomowe 190 metrowe mieszkanie | Proj.: Mocolocco

Harmonia piękna i funkcjonalności

Głównym założeniem tego projektu było stworzenie łatwego w utrzymaniu mieszkania wypadowego z dostępem do przechowywania oraz możliwością wykonywania pracy zdalnej. Cała przestrzeń skupia się wokół nietuzinkowych żeliwnych schodów, stanowiących centralny punkt mieszkania i dodające wnętrzu surowego uroku. Ich rzeźbione detale odwołują się do historii obiektu – dawnego kompleksu szpitalnego.

Złoto w kuchni – oryginalne propozycje, które podniosą prestiż wnętrza

Mieszkanie z antresolą
Proj.: KODO

Niepowtarzalna atmosfera

Wnętrze zachwyca zastosowaniem kontrastujących elementów. Ciemny brąz na podłogach, drzwiach i meblach tworzy ciepłą i elegancką bazę, podczas gdy biel dominuje na ścianach i żyłkowanym kamieniu okładzin, dodając przestrzeni jasności i harmonii. Dodatkowo, złote i mosiężne detale stanowią motyw przewodni, wprowadzając subtelny akcent luksusu. Wszystkie te elementy doskonale współgrają, tworząc niezwykłą, modną i funkcjonalną przestrzeń do codziennego życia.

Mieszkanie z antresolą
Proj.: KODO

Mieszkanie z antresolą

Dzięki wysokiej przestrzeni, architekci mogli zbudować antresolę, na której znalazły się sypialnia i garderoba. Dodatkowo, wykorzystano wysoką zabudowę meblową, eliminując potrzebę dodatkowych szaf i pozwalając na zaaranżowanie miejsca do pracy zdalnej. W efekcie, mieszkanie nabrało spójności i funkcjonalności, zaskakując swoją elegancją i przytulnością. Projekt z pewnością spełnia wszystkie założenia, oferując przestrzeń o dużym potencjale i nietuzinkowej estetyce. Harmonijne połączenie kontrastujących materiałów i kolorów tworzy niezwykłą atmosferę, zachęcającą do spełniania marzeń codziennego życia.

Inspiracja tygodnia: wnętrza w kolorach czekoladowego brązu

Mieszkanie z antresolą
Proj.: KODO

Projekt: KODO

WWW: https://www.kodo.pl/

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków