Czerwone wino, granat i odrobina retro na 45m2 | Proj.: Cechownia

Czerwone wino, granat i odrobina retro na 45m2 | Proj.: Cechownia

Czerwień w chińskiej kulturze uznawana jest za kolor szczęścia i powodzenia. Symbolizuje siłę i wiązana jest z obszarem odpowiadającym za karierę, prestiż oraz reputację. Natomiast czerwień nie jest zbyt częstym wyborem przy aranżacji wnętrz, a już z pewnością nie w roli dominanty i barwy przewodniej. Jednak katowickie mieszkanie zaprojektowane przez pracownię Cechownia udowadnia, że za sprawą tej barwy można stworzyć niesamowitą i zmysłową przestrzeń. Szczególnie jeśli postawi się na odcienie wytrawnego wina. 

Cechownia
Proj.: CECHOWNIA Pracownia Architektury Wnętrz

Kieliszek Bordeaux 

Przekraczając próg 45-metrowego mieszkania, od razu zatapiamy się w pięknym odcieniu bordo. Pokryte nim ściany oraz zabudowy szaf, prowadzą nas ku części dziennej. Tutaj architekci zdecydowali się na mocny kontrast winnej czerwieni z bielą oraz akcentami w postaci granatu. Ściana, będąca przedłużeniem przedpokoju, stanowi tło dla strefy wypoczynkowej, gdzie króluje welurowy narożnik w kolorze Classic Blue. Dobrano do niego dywan w tym samym odcieniu, a nad sofą zawisła kompozycja czterech kwadratów o teksturze lastryko. Przeciwwagą dla ciemnych kolorów jest złamana biel, którą wykorzystano w pozostałej części pomieszczenia. Zabieg ten, wraz z jasnym parkietem w jodełkę, nadał przestrzeni harmonii. Kontrast zastosowano również w aneksie kuchennym. Tutaj architekci wykorzystali wysoką zabudowę do płynnego przeprowadzenia koloru z korytarza. Bordo zastosowano dla dolnych szafek. Natomiast górne szafki oraz blaty są w kolorze białym. Klamrą spinającą zestawienia barwne są czarne detale: zlewozmywak, bateria kuchenna krzesła jadalniane oraz stolik kawowy. Warto zwrócić uwagę, także na oryginalne przepierzenie między holem a salonem. Architekci zaproponowali tu metalową konstrukcję z lustrzanymi okręgami. Nadaje ona ciekawego twistu w klimacie retro. 

Z miłości do wnętrz. Mieszkania w walentynkowych kolorach

Cechownia
Proj.: CECHOWNIA Pracownia Architektury Wnętrz

Uwodzicielska sypialnia 

Drugą stronę mieszkania zajmuje część nocna z łazienką. Tutaj również nie zabrakło motywu przewodniego, jakim jest winny odcień czerwieni. Architekci zastosowali bardzo ciekawe rozwiązania na ścianie za łóżkiem. Jedną część pomalowano na bordowo, natomiast drugą na jasno-szaro. Pomiędzy tymi dwoma pasami zainstalowano welurowe zagłowię, na całej wysokości ściany. Zastosowany wzór nawiązuje do klimatów retro (podobnie jak przepierzenie w salonie). Fronty szafy w całości pokryte są lustrami, dzięki czemu wnętrze jest jaśniejsze i optycznie poszerzone. Efekt ten jest szczególnie spotęgowany, gdy drzwi odbijają widok zza okna. Udało się tu również wygospodarować miejsce na niewielkie biurko, które może służyć jako toaletka lub przestrzeń do pracy.

Proj.: CECHOWNIA Pracownia Architektury Wnętrz

Łazienka, która zachwyca 

Szklana ściana z metalowymi profilami wydziela strefę łazienki. Można ją dodatkowo zasłonić dzięki szarej kotarze. Salon kąpielowy powtarza motywy kolorystyczne reszty mieszkania, natomiast w tym wypadku postawiono na ich rozbieloną wersję. Głównym elementem dekoracyjnym jest ściana pod prysznicem, pokryta płytami Ornamenta z kolekcji Metafisico. Marmurowa mozaika z figurami geometrycznymi w pastelowych odcieniach czerwieni, błękitu i szarości jest subtelnym nawiązaniem do retro lejtmotywu, przewijającym się w całej realizacji. Architekci dobrali do niej płytki podłogowe z teksturą marmuru o delikatnych żyłkach. Wysoka umywalka wolnostojąca i duże okrągłe lustro dodają salonowi kąpielowemu niezwykłej elegancji. Całość dopełnia czarna armatura oraz oświetlenie. 

Cechownia
Proj.: CECHOWNIA Pracownia Architektury Wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków