Pastelowe spełnienie marzeń w kobiecym mieszkaniu | Proj. Klu Studio
Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio

Pastelowe spełnienie marzeń w kobiecym mieszkaniu | Proj. Klu Studio

Tworząc wizję własnego mieszkania, najczęściej chcemy przekuć w rzeczywistość nasze najskrytsze marzenia. Prywatne wnętrza zdecydowanie częściej niż trendami, inspirowane są naszym indywidualnym poczuciem estetyki. Kierujemy się tym, co uważamy za piękne oraz tym, jak się czujemy wśród danych rozwiązań. Można to prześledzić szczególnie na przykładzie wyboru dominującej kolorystyki. W pierwszej kolejności decydujemy się na konkretne barwy, które lubimy, a dopiero potem zastanawiamy się,  jak będą one funkcjonować w naszej przestrzeni. Właśnie takie myślenie o projektowaniu dominuje w realizacji autorstwa Klu Studio. Inwestorka, która zgłosiła się do pracowni, chciała w nowym mieszkaniu zrealizować swoje marzenia i potrzeby, nie tylko pod względem ergonomicznym i funkcjonalnym, ale przede wszystkim wizualnym. Jak podkreśla Klaudia Utracik, dyrektor artystyczna studia: ” przy pierwszym spotkaniu zachwycił nas kierunek, w którym wnętrze miało zmierzać, więc sam projekt był czystą przyjemnością.”. Zajrzyjmy do inspirującego wnętrza, wypełnionego marzeniami i pastelami. 

Klu Studio
Pastelowe mieszkanie. | Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio

Mięta, róż i vintage w mieszkaniu na Mokotowie | Projekt: Pigalopus

Mięta i lastryko

Kuchnia stanowiła kluczowy punkt projektu i miała być wizytówką oraz sercem mieszkania. Pod względem funkcjonalnym, inwestorka chciała dużej, otwartej przestrzeni ze sporą ilością miejsc do przechowywania. Zwieńczeniem aneksu miała stać się wyspa, która zastąpi stół. Zdecydowano się na zabudowę w literę U z zaoblonym półwyspem, do którego można dostawić hokery.

Wnętrza w kolorach mięty | Najpiękniejsze projekty architektów

Klu Studio
Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio

Pojemne szafki w miętowym kolorze, wprowadzają do wnętrza wymarzone przez właścicielkę, pastele. W górnej części, miętową farbą pokryto fragment ściany, dzięki czemu uzyskano wizualną ciągłość zabudowy, zakończonej szafką z okapem. Przestrzeń nad blatem roboczym pokrywają płytki ze wzorem lastryko, ciekawie uzupełniające przyjemną paletę barwną kuchni. Dopełnieniem pastelowej aranżacji są złote dodatki i akcesoria: bateria, uchwyty meblowe, lampa nad wyspą oraz wieszaki. 

Klu Studio
Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio

Różowa łazienka w rytmie retro

Łazienka mieszkania stanowi kolorystyczne dopełnienie kuchni. Zaproponowano tu podział na dwie strefy: kąpielową i umywalkową. Część kąpielową akcentuje pastelowy róż w formie oryginalnej lamperii. Kwadratowe płytki z kontrastującą granatową fugą, pokrywają front wanny oraz ścianę do połowy wysokości. Powyżej zdecydowano się na pomalowanie ściany, jaśniejszym odcieniem różu.

klu studio
Stefy łazienki zaakcentowane kolorami. | Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio
Klu Studio
Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio
Kontrastująca fuga wprowadza ciekawy efekt wizualny. | Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio

Koncept na kolorową łazienkę | Projekty, moodboardy, produkty

W strefie umywalkowej dominuje biel, ale widzimy tu lustrzane odbicie zabiegu zastosowanego na przeciwko. Powierzchnia nad umywalką zabezpieczona jest białymi kaflami z granatową fugą, a powyżej ścianę pokrywa farba w miętowym odcieniu, co daje efekt lamperii, podobnie jak w części z wanną. Uzupełnieniem salonu kąpielowego jest lekka struktura lastryko na podłodze w postaci płytek oraz złote dodatki i armatura. Udało się tu również maksymalnie wykorzystać przestrzeń, planując zabudowę wnękową oraz szafkę umywalkową z ukrytą pralką.

Złote elementy wieńczą aranżację salonu kąpielowego. | Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio
Proj.: Klu Studio; fot.: Migdał Studio

Projekt: Klu Studio
WWW: https://klustudio.pl/
Zdjęcia: migdał studio

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków