Mięta, róż i vintage w mieszkaniu na Mokotowie | Projekt: Pigalopus

Mięta, róż i vintage w mieszkaniu na Mokotowie | Projekt: Pigalopus

Kobiece mieszkanie w pastelach wydaje się być czymś bardzo oczywistym, jednak kreatywny duet z biura architektonicznego Pigalopus, przedstawił ten temat w wyjątkowo interesujący sposób. Subtelna kolorystyka oparta na mięcie i różu, zyskuje indywidualny charakter dzięki motywom vintage, a naturalne drewno wprowadza faktor przytulności. Całość dopełniają liczne rośliny w dekoracyjnych osłonkach i ceramika kolekcjonowana przez właścicielkę. Zapraszamy do mieszkania na warszawskim Mokotowie, gdzie eklektyzm w aranżacji wnętrz, nabiera zupełnie nowego wymiaru. 

Pigalopus
Eklektyczne wnętrze w wyjątkowej odsłonie. | Proj.: Pigalopus: Malwina Borowiec, Karolina Chodur; Fot.: ONI

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością

Dobry układ

Większość właścicieli mieszkań z rynku wtórnego, zmienia ich pierwotny i często mało funkcjonalny układ. Jednak w tym przypadku, miała miejsce odwrotna sytuacja. Inwestorka nie chciała ingerować w rozmieszczenie pomieszczeń, charakterystyczne dla starych kamienic. Zachowano więc małą i wąską, lecz wyjątkowo długą, przechodnią kuchnię z dwoma wejściami: od strony przedpokoju oraz salonu. Pomimo dość trudnych gabarytów pomieszczenia, architektkom udało się stworzyć bardzo funkcjonalne wnętrze. Miejsce pod oknem zostało wykorzystane do zorganizowania stołu śniadaniowego, dzięki wydłużeniu parapetu drewnianym blatem. Tak uzyskano miejsce do spożywania posiłków, przy jednoczesnym podziwianiu zielonego podwórka. Zabudowa kuchenna biegnąca wzdłuż, po obu stronach kuchni, pozwoliła na stworzenie, nie tylko licznych miejsc do przechowywania, ale i powierzchni roboczych. Fronty w pięknym odcieniu mięty oraz płytki podłogowe w podobnym kolorze optycznie poszerzają wnętrze, a białe ściany nadają mu lekkości i rozjaśniają. Wyeksponowano tutaj również kolorowe talerze, będące zdobyczami właścicielki z różnych stron świata. 

Pigalopus
Miętowa kuchnia z kolekcją talerzy. | Proj.: Pigalopus: Malwina Borowiec, Karolina Chodur; Fot.: ONI

Pastele jakich nie znasz, czyli zaskakujące aranżacje zgodne z trendami

Zgodny triumwirat

Wejście do salonu od strony kuchni prowadzi przez piękne, dwuskrzydłowe drzwi, które czekają na odnowienie. Przez oryginalną ościeżnicę, widać miętowe wnętrze kuchni, które harmonijnie koresponduje z kolorystyką pokoju dziennego. Tutaj barwy zostały uspokojone, a białe ściany stanowią idealne tło dla elementów wyposażenia. Przy oknie stoi okrągły stół vintage, uzupełniony o gięte krzesła marki Fameg. Kolejnym meblem vintage jest komoda, na której znajduje się ciekawa grafika, autorstwa architektek z Pigalopus. Akcenty barwne w pokoju dziennym pojawiają się w dodatkach, między innymi delikatnych zasłonach w kolorze pudrowego różu. Wprowadzenie do aranżacji czarnych elementów w postaci karniszy, krzeseł i lampy nad stołem, niweluje cukierkowy wydźwięk pasteli i nadaje całości charakteru. Mięta, róż i motyw vintage stanowią wyjątkowo harmonijne trio. 

Część dzienna.| Proj.: Pigalopus: Malwina Borowiec, Karolina Chodur; Fot.: ONI

Mieszkanie w kolorach radości

Architektki z biura Pigalopus, zajmują się tworzeniem kreatywnych przestrzeni, skupiając się na kompleksowym podejściu do projektu. Istotne dla efektu końcowego jest funkcjonalność, aspekty wizualne oraz dbałość o subtelny detal. Zaprojektowane przez nie mieszkanie, łączy w sobie te najistotniejsze cechy, a jednocześnie odpowiada gustowi i trybowi życia właścicielki. Pastele, które nacechowane są pozytywnie wprowadzają w dobry humor już od progu. Natomiast zestawienie ich z motywami vintage i czarnymi dodatkami, nadaje całości indywidualnego charakteru. Poza ciekawą aranżacją wnętrza, warto zwrócić uwagę, jak architektkom udało się płynnie połączyć historię miejsca i jego pierwotny układ ze współczesnością. Dzięki temu duch czasu i nowoczesne rozwiązania, współgrają tutaj w pełnej harmonii.

Pigalopus
Łazienka w różu. | Proj.: Pigalopus: Malwina Borowiec, Karolina Chodur; Fot.: ONI

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków