Projekt i zdjęcia: LBWA

Prostota i harmonia przy Rynku Wildeckim w Poznaniu

Wilda to historyczna dzielnica Poznania, która aktualnie bardzo szybko się rozwija. Kolejne, zabytkowe kamienice poddawane są rewitalizacji, natomiast nieliczne, puste działki wykorzystywane są pod nową zabudowę. Między innymi w bliskim sąsiedztwie Rynku Wildeckiego, będącego centralnym punktem dzielnicy, powstał budynek, w którym mieszkanie przeznaczone na wynajem długoterminowy zaprojektowała pracownia LBWA. W przypadku tego typu mieszkań ważne jest, aby wyróżniało się na tle innych ofert, było funkcjonalne, a użyte materiały trwałe i ponadczasowe. Architekci za cel postawili sobie stworzenie prostego, jasnego, naturalnego i harmonijnego wnętrza.

mieszkanie na wynajem poznań
Projekt i zdjęcia: LBWA

Poznańskie mieszkanie z secesyjną sztukaterią | Proj.: LBWA

Naturalnie i przyjemnie

Już na etapie budowy, projekt uzgadniany był z generalnym wykonawcą, co umożliwiło wprowadzenie indywidualnych zmian, między innymi: lokalizacji ścian działowych, rozmieszczenia punktów instalacji elektrycznych, pozostawienie nieotynkowanych sufitów. Wzdłuż korytarza wejściowego zlokalizowano szaro zieloną zabudowę, która kryje wejście do sypialni oraz pojemne szafy. W salonie oraz sypialni na posadzce ułożony został dębowy parkiet w formie kwadratów. Podłoga w pozostałej części mieszkania wykończona została jasną płytką lastriko.

mieszkanie na wynajem poznań
Projekt i zdjęcia: LBWA
mieszkanie na wynajem poznań
Projekt i zdjęcia: LBWA
mieszkanie na wynajem poznań
Projekt i zdjęcia: LBWA

Łagodna surowość

Kuchnię otwartą na salon, architekci podzielili na dwie części: wysoką w kolorze ścian oraz ciąg niskich szafek z frontami wykończonymi jasnym, dębowym fornirem. Blat oraz opaskę ścienną
wykonano z naturalnego kamienia. Całość uzupełnia prosta w formie dębowa szafka wisząca z przesuwnymi frontami z ryflowanego szkła. Pozostawienie nieotynkowanego sufitu pozwoliło bez dodatkowych nakładów finansowych uzyskać powierzchnię o oryginalnej fakturze. Jego surowość została przełamana poprzez pomalowanie na kolor ścian w tonacji ciepłej bieli. Całość zmiękczona została lekkimi zasłonami oraz jasnymi, dębowymi meblami.

Kuchnia bez górnych szafek | TOP 20 projektów

mieszkanie na wynajem poznań

Projekt i zdjęcia: LBWA

Łazienka dla minimalistów

Łazienka utrzymana jest w jasnej kolorystyce. Ściany wykończone zostały płytką o mniejszym formacie z motywem delikatnej kratki. Umywalka opiera się na metalowym, czarnym stelażu. Duże lustro dodatkowo rozświetla i powiększą przestrzeń. We wnęce zaprojektowano dużą szafę w kolorze ścian z miejscem na pralkę.

Projekt i zdjęcia: LBWA

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków