Przestronne M6 dla rodziny 2+3 | Proj.: Studio Brzask

Przestronne M6 dla rodziny 2+3 | Proj.: Studio Brzask

Znalezienie odpowiedniego mieszkania dla dużej rodziny lub takiej, która się rozrasta jest sporym wyzwaniem. Ciężko o odpowiednio metrażowy lokal zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Natomiast rozwiązaniem, które powoli zyskuje popularność jest łączenie dwóch lokali w jeden wygodny apartament. Właśnie taką transformacją zajęło się Studio Brzask. Kolektyw trzech, niezwykle kreatywnych architektek odpowiada za udaną fuzję mieszkań deweloperskich w przestronne M6 dla pięcioosobowej rodziny. Zespół zajął się również aranżacją przestrzeni, w której główną rolę gra strefa dzienna ze stołem, będącym miejscem spotkań wszystkich domowników. 

Stół odgrywa bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrza. | Proj.: Studio Brzask; fot.: Magdalena Szpyruk, Paulina Kuszneruk

Fuzja dwóch mieszkań z lat 50. w przestronny apartament

Serce domu

Dzięki połączeniu dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkań, uzyskano 100-metrowy apartament. Podzielono go na strefę dzienną, cztery sypialnie, dwie łazienki, hol oraz dużą garderobę. Zadaniem architektek było również dostosowanie przestrzeni do potrzeb rodziców i trójki dzieci. Centrum domu stanowi salon z aneksem kuchennym. Tutaj główną rolę gra stół, wokół którego toczy się życie całej rodziny. Ustawiony na styku strefy kuchni i salonu, pozwala na obserwowanie i uczestniczenie we wszystkim, co dzieje się dookoła. W aranżacji wnętrza postawiono na dość ciemną kolorystykę: antracytowe fronty zabudowy kuchennej, płytki podłogowe imitujące beton oraz czarne dodatki. Natomiast duża ilość naturalnego drewna wprowadziła faktor przytulności. Ciekawym elementem jest lampa nad stołem posiadająca półkę, na której pięknie prezentują się zielone rośliny. Architektki spełniły również marzenie inwestorów, którzy chcieli, by w przestrzeni holu dzieci mogły grać w piłkę. Wygospodarowanie dużej strefy korytarza z przestronną szafą z wkomponowanym w nią siedziskiem, pozwoliło na uzyskanie sporego „boiska” dla maluchów.

Stół i krzesła do jadalni – jak wybrać? Praktyczne porady i inspiracje

Studio Brzask
Strefa dzienna jest miejscem, gdzie gromadzi się cała rodzina. | Proj.: Studio Brzask; fot.: Magdalena Szpyruk, Paulina Kuszneruk

Strefa rodzica

Architektki ze Studio Brzask zadbały, także o komfort rodziców. Ich część prywatna oddzielona jest od pokojów dzieci salonem. Takie rozmieszczenie pozwoliło na stworzenie wygodnych stref dla każdego z domowników, co jest tak potrzebne w dzisiejszych czasach. Na przestrzeń rodziców składa się wygodna sypialnia oraz łazienka. Dominuje tutaj stylistyka inspirowana modernizmem i Bauhausem. Ciemnoniebieska zabudowa szafy o zaoblonej formie, przechodzi w ścianę za łóżkiem. Wysokie przeszklone drzwi w metalowej ramie, prowadzą do łazienki. Jej wnętrze pokrywają spieki o teksturze marmuru. Szafka umywalkowa z frontem w kolorze zgaszonej czerwieni, idealnie koresponduje z błękitem w sypialni. Prysznic typu walk-in wydziela szyba w czarnych profilach. Całość aranżacji uzupełnia prosta, czarna armatura.

Studio Brzask
Sypialnia inspirowana modernizmem i Bauhausem. | Proj.: Studio Brzask; fot.: Magdalena Szpyruk, Paulina Kuszneruk

Projekt: Studio Brzask 
Zdjęcia: Magdalena Szpyruk, Paulina Kuszneruk

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków