Przestrzeń z chabrową nutą od Decoroom | Wnętrze gotowe na Wielkanoc

Przestrzeń z chabrową nutą od Decoroom | Wnętrze gotowe na Wielkanoc

Przytulne, ale nie monotonne. Otwarte, ale z wyraźnie wyznaczonymi strefami użytkowymi. Wnętrze warszawskiego domu usytuowanego przy ulicy Czeremchowej tworzy przestrzeń ciepłą, sprzyjającą budowaniu rodzinnych więzi, ale też podporządkowaną rygorom funkcjonalności, która czyni codzienność domowników łatwiejszą. Architektki z pracowni Decoroom umiejętnie wkomponowały w aranżację energetyczne kolory przywodzące na myśl przyrodę budzącą się wiosną do życia. Trudno wyobrazić sobie lepszą scenerię do celebracji wielkanocnego śniadania.

Wnętrze gotowe na Wielkanoc
Proj.: Decoroom; fot.: Pion Poziom

Stół nie tylko od święta | Wielkanocne inspiracje Internity Home

Chabrowe detale

Przestrzeń domu, zlokalizowanego w zabudowie szeregowej, została podzielona według uniwersalnego architektonicznego kanonu. Na parterze znalazło się miejsce na otwartą, ogólnodostępną strefę dzienną, zaś piętro zajęły: sypialnia (z praktyczną garderobą), usytuowana tuż obok łazienka, a także pokój gościnny zaprojektowany z myślą o odwiedzinach rodziny lub przyjaciół. Dominującą we wnętrzu jasną kolorystykę (przede wszystkim ścian) przełamały nasycone, odważne barwy, które dynamizują przestrzeń i podkreślają odrębność poszczególnych stref funkcjonalnych. Aranżację dopełniają elementy nawiązujące do estetyki skandynawskiego minimalizmu wzbogacone subtelną nutą przytulności. Niczym nić, na którą nanizane zostały różnobarwne koraliki, we wszystkich pomieszczeniach pojawia się granat, który łączy wielość form i kolorów w jedną harmonijną całość.

Mieszkanie muśnięte błękitem | Proj: DDEstudio

Wnętrze gotowe na Wielkanoc

Umowną granicę między strefą wypoczynkową a kuchnią wyznacza klasyczny stół jadalniany z drewnianymi, rustykalnymi krzesłami. Jego prosta forma stanowi idealną bazę do wykreowania stylowej wielkanocnej aranżacji. Wystarczą dekoracje nawiązujące do tradycji tego święta, zielone akcenty roślinne symbolizujące odradzające się życie oraz elegancka zastawa stołowa, by powstało miejsce emanujące rodzinnym ciepłem. Inspirujące i integrujące, a przy tym przypominające o tym, co w życiu jest najważniejsze, czyli o potrzebie bycia razem. Wielkanoc świętowana przy takim stole na pewno na długo pozostanie w pamięci. Tuż obok znajduje się funkcjonalna kuchnia, świetnie „skomunikowana” ze stołem jadalnianym, co znacznie ułatwia jego obsługę. Dzięki temu wszelkie smakołyki pojawią się na nim błyskawicznie, a równie szybko uda się sprzątnąć zbędne naczynia. W kuchni również – jakżeby inaczej – zagościł inspirujący granat. Właśnie w tym kolorze utrzymane są fronty zabudowy kuchennej. Ich minimalistyczną formę przełamują intrygujące uchwyty. Z prostą zabudową kuchenną świetnie koresponduje minimalistyczne oświetlenie – zarówno centralne, jak i umieszczone punktowo nad blatami roboczymi.

Wnętrze gotowe na Wielkanoc
Proj.: Decoroom; fot.: Pion Poziom

Pastelowo – złota dekoracja stołu wielkanocnego | Propozycja projektanta wnętrz

Kolorowy wypoczynek

Centrum salonu wyznacza tu obszerna, narożna sofa. Typowe dla skandynawskiego designu wysokie, drewniane nóżki nadają jej wizualnej lekkości, choć z racji pokaźnych rozmiarów, oprócz funkcji wypoczynku, równie dobrze może stać się miejscem towarzyskiego spotkania lub domowym biurem. Jasne ściany stanowią doskonałe tło dla tapicerki utrzymanej w żywej kolorystyce. Bryłę mebla dodatkowo urozmaicają fantazyjne poduszki, a stojący na wyciągnięcie ręki stolik kawowy z kamiennym blatem wzbogaca funkcjonalność tego miejsca. W każdej chwili można na nim postawić kubek z poranną kawą, odłożyć czytaną książkę lub odstawić używany do pracy komputer.

Wnętrze gotowe na Wielkanoc
Proj.: Decoroom; fot.: Pion Poziom

Pomysłowa konsekwencja, konsekwentne pomysły

Pomysły zrealizowane na parterze zostały konsekwentnie powtórzone także na piętrze. Dotyczy to zarówno doboru wyposażenia, jak też kolorystyki czy użytych materiałów. Fantazyjne płytki, którymi wykończono podłogę w kuchni, znalazły się również na podłodze w łazience. Podobnie postąpiono z eleganckimi płytkami ściennymi w kształcie białych cegiełek. Ocieplające charakter wnętrza elementy drewniane, obecne na parterze m.in. w postaci blatów kuchennych, krzeseł czy stopni schodów, występują także na piętrze – tym razem jako szafki umieszczone w sypialni i łazience. Rzecz jasna, nie mogło zabraknąć granatowych akcentów. Trzeba jednak przyznać, że w łazience czy sypialni stały się one bardziej wyraziste, podkreślając w ten sposób prywatny charakter tych pomieszczeń.

Wnętrze gotowe na Wielkanoc
Proj.: Decoroom; fot.: Pion Poziom

O projekcie:
• Powierzchnia: 119, 59 m2
• Lokalizacja: ul. Czeremchowa, Warszawa
• Projekt wnętrza: Angelika Front, architekt wnętrz / Decoroom
• Projekt kuchni i mebli: Katarzyna Domańska, architekt wnętrz / Decoroom Kitchen
• Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

O DECOROOM
Pracownia Architektury Wnętrz DECOROOM jest obecna na rynku od 13 lat i z wieloma sukcesami na koncie pozycjonuje się jako jeden z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Swoich klientów zaprasza do wyjątkowego biura połączonego z showroomem w samym centrum Warszawy. Zespół DECOROOM tworzą doświadczeni architekci, zaufane ekipy wykończeniowe, działy realizacji i dział DECOROOM KITCHEN, który zajmuje się kompleksowym wykończeniem zabudowy kuchennej i meblowej. Wszyscy nieustannie dbają o to, aby dostarczać klientom jak najwyższy poziom obsługi. Firma współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży wykończeniowej, a swój wizerunek w branży zbudowała dzięki wysokim standardom wykonywanej usługi jak i współpracy z klientem. W ofercie Decoroom znajdziemy 3 pakiety: Standard, Premium oraz Designer, które odpowiadają potrzebom najbardziej wymagających klientów.
*** DECOROOM jest laureatem European Property Awards – Best Office Interior Europe (2015-2016), firma posiada również certyfikat „Rzetelnej Firmy”.
*** Jest Członkiem Wpierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków