Mieszkanie muśnięte błękitem | Proj: DDEstudio | IH - Internity Home

Mieszkanie muśnięte błękitem | Proj: DDEstudio

Obecnie jednym z popularniejszych osiedli w Warszawie jest Żoliborz Artystyczny. To dość nowe osiedle na mapie Warszawy, które wyróżnia się doskonałym położeniem, dobrym zagospodarowaniem terenu, a także niezwykłą architekturą wnętrz i krajobrazu. Określany jest jako wizytówka nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Kameralna zabudowa w otoczeniu starannie zaprojektowanej zieleni, wykorzystanie najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. W tych przepięknych okolicznościach znajduję się mieszkanie zaprojektowane przez pracownię architektoniczną DDE Studio. 

Głównym założeniem projektowym było stworzenie wnętrza z wyraźnym podziałem na dwie strefy. Od południa znajduje się przestrzeń wspólna, salon oraz otwarta kuchnia z jadalnią. Natomiast od północy prywatna oaza Inwestorów dwie sypialnie oraz łazienka i gabinet. Z okien rozprzestrzenia się wspaniały widok, a wnętrze mieszkania zostało delikatne muśnięte błękitem. Dużo naturalnego drewna, bieli oraz szarości. 

Otwarta przestrzeń

Zabudowa kuchenna tworzy wspaniały zamysł koncepcyjny. Wszystkie techniczne urządzenia, barek, pralnia oraz łazienka gościnna została zamknięta w formie kubiku. Przestrzenna forma składająca się z kilkudziesięciu dębowych listewek została zmiękczona poprzez zaokrąglone narożniki. Kuchnia otwarta, funkcjonalna dostępna również dla gości. Wiszące szafki w kolorze ściany i jasne kwarcytowe wykończenie blatu dodają lekkości wnętrzu.

Proj: DDEstudio

Inne zabudowy w mieszkaniu również zostały poddane zaobleniu, a dzięki temu zabiegowi część komunikacyjna jest przyjazna domownikom, cieszy oko naturalną miękkością form. 

Oświetlenie zostało zaprojektowane tak aby wykreować odpowiedni nastrój w zależności od potrzeb. Bazę stanowią tuby Sternlight, które umożliwiają zmianę kierunku padania światła. Boczne smugi światła zostały ukryte w zabudowach meblowych, aby nie razić swym światłem.

Proj: DDEstudio

Sypialnia z prywatną łazienka znajduje się w najdalszej części mieszkania. Linearna ściana za łóżkiem jest nie tylko ciekawym tłem dla wezgłowia lecz dodatkowym wygłuszeniem, które w nowoczesnym budownictwie często okazuje się niezbędne. Przytulności dodaje pastelowa ściana, która jest tłem dla komody wykonanej na zamówienie. Stoliki i lampki nocne swobodnie nawiązują do stylu lat 20- 30 XX wieku.

Łazienkę z wanną wyróżniają płytki Equipe w kolorze nocnego nieba ułożone od podłogi do sufitu. Dopełnieniem są detale takie jak czarna armatura i kamienny blat w połączeniu z egzotycznym drewnem.

Łazienka gościnna ukryta za kubikiem w ciągu komunikacyjnym, powstała na podstawie płytek Azulej zaprojektowanych przez Patricia Urquiola dla Mutina. Na Inwestorach zrobiły tak duże wrażenie, że do nich architekta stworzyła piękną i funkcjonalną przestrzeń. 

Spójna kompozycja bazująca na delikatnych barwach. Wnętrza z błękitem w roli głównej został zestawiony z naturalnymi barwami. Kolor w tej aranżacji występuje w chłodnych wariantach, tworząc niezwykle delikatne lecz charakterystyczne i wyróżniające się wnętrze, nowoczesne idealne do życia. 

 

Projekt: DDEstudio Ewa Wojewódzka

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków