Gdy klasyka spotyka nowoczesność... | Proj.: Kamińska Stańczak Design

Gdy klasyka spotyka nowoczesność… | Proj.: Kamińska Stańczak Design

,,Tworzenie z prostego rzeczy skomplikowanych jest dość powszechne, natomiast tworzenie z rzeczy skomplikowanych jest kreatywnością”.

Charles Mingus

 

Te słowa idealnie oddają charakter 85 – metrowego apartamentu zaprojektowanego przez pracownię Kamińska Stańczak Design. To tu klasyczne połączenie bieli, czerni i szarości zyskuje nowoczesną formę w towarzystwie nasyconego granatu. Prostą geometrię zmiękczają wszechobecne wysokiej jakości tkaniny a także ciemna jodełka na podłodze, będąca punktem wyjścia dla całego projektu.

 

projekt: Kamińska Stańczak Desgin | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska
projekt: Kamińska Stańczak Desgin | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Duch klasyki w nowoczesnym wydaniu

Sztukateria, wyrazista podłoga i kontrast między ciepłymi a zimnymi akcentami – to cechy charakterystyczne projektu apartamentu na osiedlu Browary Warszawskie w sercu stolicy.

Motywem przewodnim aranżacji jest jodełka francuska o zdecydowanym, ciemnym, ale zarazem ciepłym odcieniu. Architekci postawili na drewnianą podłogę polskiej marki Charme Parquet, dostępnej w schowroomach z Grupy Internity Home i Prodesigne. Zdecydowany kolor na podłodze skontrastowano z delikatnością beżowych ścian, którym dynamiki nadają sztukaterie idealnie osadzone w klasycznym kontekście projektu.

 

 

Szlachetne wykończenia

Mocnym akcentem wyróżniającym się na tle stonowanej kolorystyki jest część zabudowy stolarskiej kuchni oraz wyspa. Ich popielato granatowe wykończenie definiuje swoje miejsce w otwartej strefie dziennej. Równowagę w kompozycji wprowadzają neutralne zasłony, które za sprawą wyrazistego, wertykalnego drapowania sprawiają efekt optycznego podwyższenia salonu. Złote dodatki, czarno – biała mozaika i marmurowe blaty kuchenne dodatkowo podkreślają elegancki charakter projektu.

 

,,Projektując zawsze myślimy o ponadczasowym aspekcie wnętrza, zarówno tym wizualnym, jak i funkcjonalnym. Nie chcemy dawać inwestorowi czegoś co jest po prostu modne”.

Kamińska Stańczak Design

 

W klimacie slow life

Aranżacja strefy wypoczynkowej doskonale wpisuje się w coraz bardziej popularną filozofię ,,slow life”. Pozbycie się telewizora na rzecz domowej biblioteczki może zadziałać uzdrawiająco oraz być wsparciem w budowaniu dobrych nawyków w czasie wolnym od pracy. Nie bez znaczenia jest również sam wygląd salonu bez dużego monitora, który – rzecz jasna – zyskuje.

 

Jadalnia stanowi miejsce rodzinnych spotkań i celebracji wspólnych chwil. Dzięki dużej ilości światła dziennego, wygląda na bardziej przestronną.

 

projekt: Kamińska Stańczak Desgin | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska
projekt: Kamińska Stańczak Desgin | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Sypialnia pełna harmonii i elegancji

-,,Przestrzeń sypialni powinna stwarzać atmosferę do wypoczynku i relaksu. Dlatego ważne jest, aby była jasna, spokojna i nieprzytłaczająca. Co wcale nie oznacza, że my być bez wyrazu!” – wyjaśniają architekci. Dlatego też w projekcie sypialni master głównym elementem jest charakterystyczne łóżko. Tapicerka w odcieniu delikatnie połyskującego ciemnego granatu pięknie komponuje się z chłodną szarością ścian. Całość dopełniają dwie zabudowy garderobiane ze sztukateryjnymi frontami. Powielenie dekoracyjnego wzoru znajdziemy na ścianach, które w połączeniu z dębową jodełką, zadają francuski szyk całemu wnętrzu.

 

szaro - granatowa sypialnia w stylu glamour
projekt: Kamińska Stańczak Desgin | fot.: Marcin Grabowiecki | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Szyk, klasa i harmonia

W apartamencie znajdują się dwie łazienki: jedna prywatna, druga – bardzo niewielka z wanną, usytuowana w pobliżu strefy dziennej. Łazienka główna jest kontynuacją jasnej kolorystyki z charakterystycznym wzorem marmuru Calacatta na podłodze i pod prysznicem. Łazienkę gościnną natomiast definiuje wzorzysta płytka podłogowa.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków