Najbardziej przytulony do Śródmieścia Północnego fragment Woli, wyznaczony od południa ulicą Grzybowską, a od północy Krochmalną, posiada długą historię. To właśnie tutaj, w 1846 roku powstał browar Haberbuscha i Schielego – największy w Królestwie Polskim i jeden z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy. Obszar ten, pomimo zawirowań historycznych, funkcjonował długo i wytrwale, ale w końcu wraz upadkiem produkcji, upadł cały kwartał. Ukryty wśród zaniedbanych i zniszczonych zabudowań, stał się nieobecny w świadomości mieszkańców Stolicy. Jednak niezwykła historia tego miejsca, jak i atrakcyjna lokalizacja, skłoniła inwestorów do przywrócenia jego dawnej świetności. Tak w wyniku rewitalizacji, opartej o pierwotne rozwiązania i architekturę, powstały nowe Browary Warszawskie, na które składają się budynki mieszkalne, biurowce oraz place miejskie. Tutaj też, zespół biura projektowego Ggrupa, stworzył aranżację mieszkania, znajdującego się w jednym z apartamentowców.
Jak zaaranżować okna, by uzupełniały styl wnętrza | Inspiracje i tkaniny
Drewno na pierwszym planie
Autorzy projektu podkreślają, że zależało im na stworzeniu wnętrza przytulnego i ciepłego, a jednocześnie o minimalistycznym charakterze. Taki klimat udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, w tym dużej ilości drewna. Tłem dla aranżacji wnętrza jest biel, pokrywająca ściany i zabudowę kuchenną. Lekkie zasłony stanowią przedłużenie jasnych powierzchni, przepuszczając jednocześnie światło z dużych okien. Podłogę pokrywa parkiet w jodełkę. Takie połączenie pozwoliło na stworzenie swojego rodzaju „czystego” płótna, na którym pięknie prezentują się wyselekcjonowane elementy wyposażenia. Barwny akcent wprowadza sofa o welurowej tapicerce w kolorze morskiej zieleni. Pozostałe meble wykonane są z drewna, a projektanci zastosowali ciekawy zabieg łączenia naturalnego wybarwiania z ciemnym wenge. Dolne szafki kuchenne wykonano z wędzonego forniru dębowego, a połączenie go z szarym spiekiem o ciepłym odcieniu, nadało przestrzeni pożądanej przytulności.
Co nad blatem kuchennym – wielkoformatowe kontra cegiełki – Zamów wyposażenie!
Blat kuchenny, ściana nad nim oraz umywalka łazienkowa zostały wykonane z płyt wielkoformatowych o rysunku włoskiego marmuru. Wybrane przez projektantów spieki to Fior Di Bosco z kolekcji Infinito, marki Fondovalle.
Zainspiruj się stylem wnętrza
Elegancji minimalizm w łazience
Aranżacja łazienki jest wyjątkowo elegancka, a przy tym minimalistyczna i niepozbawiona przytulności. Projektanci do pokrycia ścian i szafek, użyli piaskowego mikrocementu w kolorze złamanej bieli. Natomiast podłogę pokrywają płytki o teksturze kamienia, których odcień został idealnie dobrany do ścian. Przestronny prysznic typu walk-in, został wyposażony w sufitową głowice prysznica. Ciekawym rozwiązaniem dopełniającym minimalistyczny look łazienki jest półka na kosmetyki w formie wnęki. Umywalka oraz blat, znajdujące się na szafce, zostały wykonane ze spieku, wykorzystanego również w kuchni. Lustro umieszczone w głębokiej, drewnianej ramie, również nawiązuje do materiałów wykorzystanych w pozostałych pomieszczeniach mieszkania. Uzupełnieniem aranżacji salonu kąpielowego jest czarna, matowa armatura.
Piękno minimalizmu
Projekt: | Ggrupa projektowa |
WWW: | www.ggrupa.pl |
Zdjęcia | Martyna Rudnicka |
WWW: | https://www.martynarudnicka.com/ |
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję