Przebudowa 42-metrowego mieszkania w Krakowie | Dziurdzia Projekt | IH - Internity Home

Przebudowa 42-metrowego mieszkania w Krakowie | Dziurdzia Projekt

Prezentowane  mieszkanie do przykład tego, jak stosunkowo niewielką przestrzeń możemy maksymalnie dopasować do swoich potrzeb i uczynić ją niezwykle funkcjonalną. Pierwotny, dwupokojowy układ krakowskiego mieszkania w przedwojennej kamienicy nie odpowiadał właścicielce, dlatego też zmiany, które zostały wprowadzone są znaczne.

Z dwóch pomieszczeń powstała jedna duża przestrzeń. Salon został połączony z kuchnią. Pod ścianą zaprojektowano pas zabudowy meblowej, który ukrywa drzwi do łazienki, mieszczącej się za kuchnią, a także garderoby. Ta ostatnia jest również schowkiem na obrazy – właścicielka jako artystka potrzebowała bowiem miejsca na przechowywanie swoich prac. Sypialnia natomiast znalazła się na antresoli, na którą prowadzą drewniane schodki.

W wystroju postawiono na prostotę, biel i czerń, a także niewielkie akcenty kolorystyczne dla przełamania monotonności – krzesło w kuchni, obrazy i grafiki na ścianach. Wnętrze zostało zaprojektowane jako samowystarczalne, funkcjonalne do granic możliwości, a co za tym idzie, jawi się jako bardzo uporządkowane, ale przytulne i ciepłe.

 

Sesja zdjęciowa: Sara Niedźwiedzka

Obrazy: Magdalena Syboń

Grafika: Agnieszka Pasierska

 

 

 

 

Chcesz urządzić dom/ mieszkanie? Przyjdź koniecznie do naszych showroomów ► Zobaczcie adresy!

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków