Warszawski apartament w japońskim stylu | Proj.: Studio.O.

Estetyka i filozofia wschodu pokazuje jak odnaleźć piękno w umiarze, spokoju i harmonii. Japończycy celebrują tradycyjne rytuały i mają ogromny szacunek dla natury. Pochwała prostoty, nie tylko w życiu codziennym, ale też w organizacji przestrzeni od lat inspiruje architektów. Zwrot ku takiej estetyce, coraz częściej możemy oglądać, również w projektach rodzimych pracowni. Dzisiaj odwiedzimy apartament w japońskim stylu, znajdujący się w samym centrum Warszawy. Niezwykłe miejsce zostało zaprojektowane przez Agę Kobus i Grzegorza Goworka ze Studio. O. 

apartament w japońskim stylu
Proj.: Studio. O.; Wizualizacje: Michał Nowak Wizualizacje

Inspiracje estetyką i filozofią wschodu | Koncept na wnętrze

Mała Japonia

Apartament o powierzchni ponad 300 m2, mieści się w nadbudowie warszawskiej kamienicy. Zamieszkująca je para pragnęła stworzyć spokojny azyl, który pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku i będzie sprzyjał twórczemu myśleniu oraz życiu w duchu slow life. Architekci zaproponowali podział przestrzeni i elementy aranżacji znamienne dla architektury japońskiej, dostosowując rozwiązania do potrzeb właścicieli i wykorzystując najlepszy europejski design. Mieszkanie pozbawiono tradycyjnego podziału. Otwarta przestrzeń i płynnie przenikające się sfery funkcjonalne, podkreślają przestronność. Wrażenie dodatkowo potęguje wysokość apartamentu, która wynosi około 3,5 metra. Część prywatna: sypialnia i łazienka, znalazła się w umieszczonym centralnie kubiku, częściowo osłoniętym ściankami z drewnianych listew. Strefę dzienną tworzy kuchnia z wyeksponowanym blatem roboczym, jadalnia oraz przestrzeń wypoczynkowa z dekoracyjnym paleniskiem. Dzięki dobudowaniu piętra na dachu budynku, udało się wygospodarować taras, który otacza mieszkanie i stanowi prawdziwy ogród Zen. Bujna roślinność sprzyja relaksowi i pozwala na oderwanie się od pędu miasta. 

apartament w japońskim stylu
Mieszkanie otoczone jest tarasem z bujną roślinnością. | Proj.: Studio. O.; Wizualizacje: Michał Nowak Wizualizacje

Apartament w japońskim stylu – natura i minimalizm 

Aranżacja apartamentu jest minimalistyczna, a wyposażenie i dodatki ograniczone do starannie wyselekcjonowanych mebli i przedmiotów. Natomiast nie brakuje tutaj przytulności, a to za sprawą dominujących, ciepłych odcieni beżu i materiałów, takich jak drewno czy naturalne tkaniny. Spójność osiągnięto, dzięki konsekwentnej dbałości o detale. Nawiązania do pochwały niedoskonałości w duchu wabi-sabi, widoczne są w postaci postarzanego tynku, który pokrywa ściany. Jednocześnie stanowią idealne tło dla obrazów oraz lustra o organicznej formie, autorstwa Oskara Zięty. Przestrzeń do wypoczynku tworzą sofy modułowe, znajdujące się przy minimalistycznym kominku. Dużym atutem apartamentu są przeszklenia, dzięki którym wnętrze wchodzi w dialog z otoczeniem. Salon otwiera się na przestronny taras, wypełniony ozdobnymi trawami i skrupulatnie przystrzyżonymi krzewami.

Sposób na stresy dnia codziennego? Japoński minimalizm we wnętrzach

apartament w japońskim stylu
Proj.: Studio. O.; Wizualizacje: Michał Nowak Wizualizacje

Subtelne oblicze luksusu

Autorzy projektu czerpią inspiracje z podróży do Japonii. Tworzone przez nich wnętrza nie są jednak kalką, a raczej przeniesieniem filozofii i postrzegania przestrzeni, jako spójnej całości. Projekt przypomina misterną układankę, w której liczą się światło, rośliny oraz splot kolorów, materiałów i faktur. Nie bez znaczenia jest też pasja Agi Kobus do jogi. To wnętrze jest odzwierciedleniem założeń praktyki – harmonijne i zbalansowane, a zarazem proste i wyrafinowane.

apartament w japońskim stylu
Proj.: Studio. O.; Wizualizacje: Michał Nowak Wizualizacje

Materiał na ściany i podłogi znajdziesz w naszych salonach

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków