Wielkomiejska wygoda w kolorach gorzkiej czekolady

Wielkomiejska wygoda w kolorach gorzkiej czekolady

Wyrafinowane wnętrze warszawskiego mieszkania, zaprojektowanego przez pracownię MIKOŁAJSKAstudio, od wejścia hipnotyzuje swoją głębią. Przechadzając się po nim i zatrzymując wzrok na poszczególnych planach, mamy poczucie obcowania z najlepszym wzornictwem. Paleta barw, skupiająca się na ciemnych odcieniach czekolady i grafitu, oczarowuje dynamiką kompozycji, bogactwem faktur i dbałością o najdrobniejsze detale. Wrażliwość i opanowanie do perfekcji umiejętności gry kolorami, z których znane są realizacje pracowni Krystyny i Idy Mikołajskich, tym razem skłoniła architektki do sięgnięcia po mniej oczywistą, ciemniejszą paletę barw. Pracowni MIKOŁAJSKAstudio udało się zaprojektować prawdziwą oazę dobrego samopoczucia, z dala od reszty świata. Wzajemne oddziaływanie głębokich tonów intryguje, tworząc jednocześnie bezpieczny azyl, który inspiruje do rozmowy. To idealna przestrzeń do życia – jak twierdzą jego mieszkańcy! 

Inspiracja tygodnia: wnętrza w kolorach czekoladowego brązu

czekoladowy brąz we wnętrzach
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Nietypowy styl

Realizacja tego 70-metrowego apartamentu była wyzwaniem, m.in. poprzez nietypowy styl, który wybrali właściciele. Sterylna biel, która towarzyszy inwestorom na co dzień w pracy, została celowo zdetronizowana, ustępując miejsca wyrazistej, ciemnej kolorystyce. Życzeniem właścicieli, którzy zwrócili się o pomoc do MIKOŁAJSKAstudio, były eleganckie, zachęcające do wypoczynku wnętrza, łączące współczesny luksus z wielkomiejską wygodą. Użycie kilku dominujących materiałów oraz niezwykła dbałość o detale, pozwoliły stworzyć projekt skrojony na miarę potrzeb jego użytkowników. Od razu po przekroczeniu progu czuć przedsmak tego, co czeka nas w dalszej części – konsekwentne zastosowanie materiałów wykończeniowych, kolorystyki i stylu. Strefa wejściowa to hol, z którego można udać się do części prywatnej i dziennej. Zaprojektowano go minimalistycznie – podłogę pokrywają szare gresowe płyty, zgrabnie przechodzące w ciemnobrązowy parkiet. Architekci zadbali, by w niewielkiej przestrzeni znalazło się miejsce na wbudowaną szafę i niewielką konsolę.

Inwestorom zależało na stworzeniu przestrzeni współczesnej i eleganckiej. Mieszkanie miało być bezpieczną przystanią, miejscem do odpoczynku i wyciszenia. Ze względu na codzienną pracę w bardzo jasnych, sterylnych wnętrzach, właścicielom zależało na odmianie – ciemnych barwach, przyćmionym świetle i nastrojowym otoczeniu.

– Ida Mikołajska, architektka, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

czekoladowy brąz we wnętrzach
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Kolory, które mówią więcej niż słowa

Salon, połączony z otwartą kuchnią, perfekcyjnie komponuje się z całością mieszkania. Wszystko pasuje tu do siebie idealnie – od ciemnych płytek, ułożonych w prosty, geometryczny wzór, poprzez kontrastujący, wykorzystany w kuchni spiek kwarcowy, aż po drewniane lamele. Do odpoczynku zachęca szara, wygodna sofa modułowa, a także niepodważalne serce pomieszczenia – narożny biokominek. Kuchenna zabudowa perfekcyjnie komponuje się z pozostałą częścią mieszkania. Ciemnobrązowe fronty, harmonizują z czarnymi elementami, nadając pomieszczeniu eleganckiego sznytu. Wrażenie robi też przechodząca w stół wyspa, w której znalazło się m.in. miejsce na minibar.

Wyspa w kuchni TOP 7 projektów MOOVIN GROUP

czekoladowy brąz we wnętrzach
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Część prywatna

Sypialnia gospodarzy to elegancka i zarazem ciepła strefa wypoczynku. Pierwsze skrzypce gra tu duże, tapicerowane ciemnoszarym materiałem łóżko z miękkim wezgłowiem. Ściana za łóżkiem została wykończona przykuwającym wzrok spiekiem o zachwycającym wzorze i antracytowymi lamelami. Właścicielom zależało również na domowym biurze. Gabinet urządzono w niewielkim pomieszczeniu – stanęło tu biurko dla dwóch osób i wygodna sofa, na której można przenocować gości. Ciemna, spokojna paleta barw sprzyja wyciszeniu i skupieniu na pracy. Konsekwencję w stosowanych materiałach i kolorach widać również w łazience. Tam także króluje odważne połączenie eleganckiego, ciemnego drewna i antracytowych płytek.

czekoladowy brąz we wnętrzach
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio
czekoladowy brąz we wnętrzach
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

 

Źródło: materiały prasowe

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków